• Odbierz prezent
Kiedy rozpocznie się hossa na złocie? Zobacz poniedziałkowy webinar XTB
fot. Materiał partnera

Piątkowa publikacja non-farm payrolls pozytywnie zaskoczyła rynek - zwłaszcza po dość negatywnych prognozach zawartych w raporcie ADP. Zatrudnienie w Stanach Zjednoczonych wzrosło w styczniu o 467 tys. przy dwumiesięcznej, pozytywnej rewizji o ponad 700 tys. Wydaje się więc, że Rezerwa Federalna nie ma już odwrotu przed podwyżkami stóp. Problem inflacji zaczyna dostrzegać również EBC, choć wciąż nie komunikuje bezpośrednio możliwych podwyżek. Jak na zacieśnianie polityki monetarnej w Europie i Ameryce zareaguje złoto? Kiedy rozpocznie się hossa na złocie?


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Zapraszamy na poniedziałkowy webinar, w którym opowiemy o kluczowych czynnikach dla rynku złota w środowisku zmieniających się stóp procentowych.

W dzisiejszym webinarze:

  • Bank of England podnosi stopy procentowe
  • Fed nie powinien mieć już wątpliwości po piątkowym raporcie NFP
  • EBC zmienia nieco swoje nastawienie

Oglądaj online

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Michał Stajniak

Analityk rynków surowcowych w Dziale Analiz XTB. Aktywy inwestor, rynkiem kapitałowym zajmuje się od 7 lat, natomiast rynkiem instrumentów pochodnych od 5 lat. W XTB od 2014 roku, w szczególności kładzie nacisk na fundamentalną analizę rynku towarów, ale również dla walut surowcowych. Współtworzy portal dla inwestorów Tradebeat.pl, częsty gość programów telewizyjnych oraz autor artykułów oraz felietonów w prasie branżowej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk