• Odbierz prezent
Kiedy pojawi się popyt na złocie?

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować ostatnie kilkanaście sesji giełdowych. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od minimum na poziomie cenowym 1900 dolarów za uncję. Jest to początek impulsu wzrostowego, na którym opiera się kluczowe mierzenie Fibonacciego.

Wspomniana fala wzrostowa stanowi dla nas bazowy odcinek XA w schemacie harmonicznym FT Pattern. Punkt A pomiaru został wyznaczony na poziomie cenowym 1993 dolary za uncję złota. W przeciągu kilku sesji kurs GOLD wzrósł więc blisko 100 USD.

Kiedy pojawi się popyt na złocie? - 1

Złoto na interwale H1

W drugiej części sesji azjatyckiej kurs złota obiera kierunek południowy. Tendencja ta utrzymywana jest podczas handlu w Europie. Pozwala to wrócić ze scenariuszem harmonicznym FT Pattern, który wyznacza nam wsparcie po cenie 1912 dolarów za uncję.

Podczas piątkowej wyprzedaży do wypełnienia technicznego poziomu popytowego zabrakło około 4 USD. W dniu dzisiejszym brakuje nam obecnie blisko 15 dolarów do osiągnięcia targetu.

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk