• Odbierz prezent
Kiedy Cherrypick Games przeniesie się z NewConnect na GPW

Producent gier Cherrypick Games złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o zatwierdzenie Prospektu Emisyjnego, w związku z zamiarem przeniesienia notowań z NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie.

Dokument nie zakłada emisji przy zmianie rynku notowań. Wprowadzającym akcje jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, a doradcą prawnym kancelaria K&L Gates. Spółka zadebiutuje na GPW niezwłocznie po zatwierdzeniu Prospektu Emisyjnego.Cherrypick Games zadebiutowało na New Connect w listopadzie 2017 roku. Wcześniej, w ramach Oferty Publicznej, spółka pozyskał 6,21 mln zł na dalszy rozwój. W związku z dużym zainteresowaniem inwestorów zapisy w transzy detalicznej zostały zredukowane o 91,079 proc. Obecna kapitalizacja spółki kształtuje się na poziomie 100 mln zł.


Cherrypick Games

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play. Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość. Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, BandaiNamco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX. Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Hospital i MatchUp Friends. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 22 mln pobrań.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk