• Odbierz prezent
KGHM w końcu w górę. JSW dołuje. PKO BP, Alior, mBank w dół. Trudna sesja WIG20

Pierwsza sesja tygodnia rozpoczyna się niedźwiedzio na warszawskim parkiecie. Spadki wprawdzie nie są dotkliwe, ale wyraźne. Na wartości traci 138 walorów podczas gdy 120 zyskuje. Z szerokiego rynku najmocniej rosną akcje Solar, Trakcja oraz Ursus. W przypadku tej ostatniej spółki zmienność na ostatnich sesjach jest na tyle duża, że wzrosty na poziomie 10% nie dziwią już chyba nikogo. Poniedziałkowe otwarcie słabo wypadło w przypadku akcji Prairie, Boombit oraz JSW. Wszystkie wymienione spółki tracą przynajmniej 3%. Indeks polskich blue chipów, WIG20, traci 0,3%. Rośnie 8 spółek, a 12 notuje przecene. Najlepiej wygląda sytuacja akcji PGE, KGHM oraz Orange Polska. PGE rośnie o 2%, KGHM o 1,44%, a kurs Orange o ponad 1%. Najgorzej, już tradycyjnie, zachowują się akcje JSW. Spadki zniosły w całości piątkowe odreagowanie. Na poniedziałkowym otwarciu traci przede wszystkim sektor bankowy. Mocno przeceniany jest Alior. Dino Polska zalicza 2% spadki, a CCC tanieje o 1,72%. Na razie sesja nie wyróżnia się niczym szczególnym. Obrót wynosi zaledwie 92 miliony złotych. Dokonano łącznie 15 606 transakcji.

Akcje JSW - rynkowe dno coraz bliżej

Jastrzębska Spółka Węglowa kontynuuje dramatyczną przecenę. Na GPW ciężko znaleźć  tak źle wyglądający wykres. Kurs JSW spada zaliczając już 12 tygodni spadków z rzędu! W okolicach 20 złotych w końcu zaczął rosną wolumen, a to delikatna oznaka, że spadki mogą wyhamować.  

Kurs JSW wykres JSWWykres akcji JSW. Kurs bije rekordy w spadkowych tygodniach z rzędu

KGHM - nadzieja na poprawę nastrojów

Sesja poniedziałkowa rozpoczęła się udanie dla miedziowego giganta. Pamiętać jednak należy o tym, że w piątek doszło do istotnej przeceny i bliżej nam do ataku na poziom wsparcia niż poziom oporu. Dla KGHM poziom wsparcia wynosi 72 złote. Ewentualne przełamanie tego pułapu może przynieść istotniejszą przecenę.

Akcje KGHM wykres KGHM kurs KGHMWykres akcji KGHM. Kiedy zaatakujemy lokalny dołek?

PKO BP atakuje dolne ograniczenie trójkąta

Kurs PKO BP od maja bieżącego roku utrzymuje się w konsolidacji. Amplituda wahań z każdym kolejnym tygodniem maleje, a to oznacza, że mamy do czynienia z formacją trójkąta. Jeszcze na początku ubiegłego tygodnia szansa była na atak na górne ograniczenie trendu bocznego. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni i aktualnie zmagamy się z odwróceniem trendu. Gdyby kurs PKO BP spadł w okolice 35 złotych to mielibyśmy realną szansę na odwrócenie trendu. Już podczas sesji piątkowej doszło do naruszenia dolnego ograniczenia trendu. Czy doczekamy się ponownego ataku? Spadki na otwarciu sesji pokazują, że jest to realny scenariusz.

Wykres PKO BP akcje PKO BP kurs PKO BPKurs akcji PKO BP w ujęciu tygodniowym

Notowania: KGHM Polska Miedz SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KGH/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk