• Odbierz prezent
KGHM liderem wzrostów w indeksie WIG20. Dobrze prezentują się akcje LPP oraz Tauron Polska Energia

Ostatnia sesja tygodnia na warszawskim parkiecie przebiega w optymistycznych nastrojach. Liderem wzrostów w indeksie WIG20 jest miedziowy gigant KGHM. Akcje tej spółki rosną o ponad 2,5%. Dobrze wygląda sytuacja Tauron Polska Energia, kurs momentami rośnie mocniej niż akcje KGHM. Na trzecim  miejscu znajduje się spółka LPP. Wzrosty sięgają 2%, a za jedną akcje LPP trzeba zapłacić 7880 PLN. Na drugim biegunie w WIG20 znajdują się akcje CCC oraz Orange Polska. Spadki nie są jednak znaczące. Nie przekraczają 2%.

Kurs KGHM dalej w górę - inwestorzy uwierzyli w odwrócenie trendu?

Wygląda na to, że akcjonariusze oraz inwestorzy uwierzyli w odwrócenie trendu na akcjach KGHM. Na przełomie sierpnia i września kurs zbudował solidną strefę wsparcia. Oscyluje ona w granicach 74 złotych. W przeciągu niespełna 2- tygodni kurs wzrósł o ponad 13%. Na razie nic nie wskazuje na to, że tendencja wzrostowa mogłaby się zatrzymać.

Wykres akcji KGHM

Wykres akcji KGHM. Kurs zbudował solidne wsparcie w okolicach 74 złotych

LPP - Najdroższe akcje na warszawskim parkiecie w górę

LPP na GPW wybija się przede wszystkim ceną, jaką inwestorzy muszą zapłacić za akcje tego tekstylnego giganta. Kurs oscyluje już w granicach 8000 złotych. Co ciekawe debiut, który miał miejsce na początku XXI wieku rozpoczął się poniżej 50 złotych. To oznacza, że utrzymując akcje LPP przez niespełna dwie dekady można było pomnożyć kapitał 16-krotnie. Niestety super hossa zatrzymała się w 2013 roku. Od tamtego czasu nie udaje się przebić historycznego maksimum, które ma bardzo mocne psychologiczne znaczenie. Czy LPP będzie pierwszą spółką na GPW, której akcje przebiją 10 000 złotych? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Wykres LPPWykres akcji LPP. Pierwsze 10 lat na GPW to silna tendencja wzrostowa. Pora, żeby rynek wyłamał historyczne maksimum

Tauron Polska Energia - czy  to już koniec spadków i czeka nas rynkowa hossa?

Od dnia debiutu kurs Tauron Polska Energia został przeceniony o prawie 60%. To nie jest dobra informacja dla osób, które posiadają akcje tej spółki. Odrobienie tej straty będzie nie lada wyzwaniem. Tym bardziej, że w ujęciu długoterminowym nie ma sygnałów świadczących o możliwym odwróceniu trendu. Dopiero symptomy zmiany tendencji widoczne są na niższych interwałach. Z pewnością inwestorzy krótkoterminowi mogą widzieć szanse w utrzymywaniu pozycji długich na Tauron Polska Energia. Najbliższy opór kształtuje się na poziomie 1.70 PLN.

Wykres tauron polska energia

Wykres akcji Tauron Polska Energia. Od dnia debiutu akcje zostały przecenione o 60%.

Notowania: KGHM Polska Miedz SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KGH/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk