• Odbierz prezent
KGHM liderem wzrostów. Play, Orange i Cyfrowy Polsat mocno w górę. JSW i CD Projekt mocno tracą

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na lekkim plusie o 0,19%. mWIG40 zyskał 0,39%, a sWIG80 0,07%. Indeks szerokiego rynku WIG też zakończył dzień na lekkim plusie, zyskując 0,23%.

 

KGHM liderem wzrostów

Wśród największych spółek liderem wzrostów był dzisiaj KGHM, który zyskał 4,32%. Na koniec notowań cena akcji koncernu miedziowego wyniosła 101,40 zł.

W ostatnim czasie poinformowano o rozpoczęciu inwestycji w budowę farm fotowoltaicznych. Pierwsza z nich, o mocy 3 MW, ma powstać przy należącej do KGHM Hucie Miedzi Legnica. Spółka podpisała też umowy dotyczące projektów kolejnych dwóch farm fotowoltaicznych o mocach rzędu 5 MW - w Hucie Miedzi Głogów i Zakładzie Hydrotechnicznym. Wzrostowi kursu akcji spółki sprzyja też rosnąca cena miedzi.

 

Play, Orange i Cyfrowy Polsat w górę

Dzisiejsza sesja sprzyjała spółkom telekomunikacyjnym. Kurs akcji Play wzrósł o 2,87%. Na koniec notowań za akcje Play inwestorzy płacili 31,50 zł. Spółka Orange też zakończyła sesję na mocnym plusie. Na zamknięciu akcje Orange kosztowały 6,51 zł, co stanowi wzrost o 2,6%. Cyfrowy Polsat zyskał 2,15%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 27,58 zł.

 

JSW i CD Projekt mocno tracą

Wśród warszawskich blue chipów liderem spadków okazała się JSW, tracąc 3,32%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 19,52 zł.

CD Projekt też zakończył dzisiejszą sesję na sporym minusie. Na koniec notowań akcje spółki kosztowały 385,90 zł, co stanowi spadek o 3,32%.

 

Santander i PKO BP pod kreską, Pekao zieloną perełką

Dzisiejsza sesja nie była zbyt ciekawa dla największych banków. Bank PKO BP zakończył notowania pod kreską o 0,13%. mBank stracił 0,44%, a Santander Bank Polska 0,59%. Alior Bank zakończył dzień na symbolicznym minusie o 0,12%. Najlepiej wśród spółek z tego sektora dzisiaj wypadł Bank Pekao, który zyskał 0,92%. Na koniec notowań akcje Pekao kosztowały 55 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk