• Odbierz prezent
KGHM liczy straty po awarii kotła w Hucie Miedzi Głogów I

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. poinformował w piątek w raporcie 27/2017 o zakończeniu wstępnych prac z szacowaniem skutków awarii kotła odzysknicowego w Hucie Miedzi Głogów I.

„Przyczyną awarii kotła było oberwanie się spieku (połączenia pyłów i metali, które zarastają kocioł), który spadając spowodował jego rozszczelnienie” - podano w raporcie.

W związku z awarią konieczne okazało się zatrzymanie produkcji pieca zawiesinowego HMG I. Jej ponowne rozpoczęcie planowane jest na 27 października br.

Zmniejszenie produkcji w związku z awarią szacowane jest na ok. 14 tys. t miedzi elektrolitycznej.

Na otwarciu dzisiejszej sesji, akcje KGHM mocno zyskały na wartości po piątkowych spadkach. Kilka minut przed 10:30, kurs akcji Spółki zyskuje 3,46%.

KGHM jest światowym potentatem na rynkach miedzi oraz srebra. Jest to również jedna z największych polskich spółek, której akcje notowane są na rynku regulowanym GPW, wchodząc w skład indeksu WIG20.

 

źródło grafiki głównej: pixabay.com


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk