• Odbierz prezent
KGHM i PGNiG ponad 4% w dół, PGE traci najmocniej. CD Projekt liderem wzrostów, Orlen i PZU też na zielono

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na minusie o 0,45%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1542,76 pkt. Indeks średnich spółek mWIG40 zakończył sesję na symbolicznym plusie o 0,08%. Indeks małych spółek sWIG80 zyskał 0,25%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na minusie o 0,37%.

 

CD Projekt liderem wzrostów, Orlen i Lotos też na zielono

Wśród warszawskich blue chipów 4 spółki zakończyły sesję na plusie, a pozostałych 16 po czerwonej stronie rynku. Liderem wzrostów okazał się CD Projekt, który odrabia straty po wczorajszym mocnym spadku, związanym z przesunięciem terminu premiery gry Cyberpunk. Na koniec dzisiejszej sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 354 zł, co stanowi wzrost o 6,95%.

Dzisiejsza sesja sprzyjała też spółkom paliwowym. Kurs Orlenu wzrósł o 3,31%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 38,99 zł. Lotos zyskał 0,77%. W końcówce notowań za akcje spółki płacono 27,38 zł.

Wśród zielonych perełek znalazł się też największy polski ubezpieczyciel PZU, który zakończył dzień wzrostem o 2,63%. Na koniec notowań akcje PZU kosztowały 21,09 zł.

Czytaj także: Zielone obligacje Orlenu - koncern chce pożyczyć rekordową sumę na transformację

PKN Orlen chce przeprowadzić rekordową emisję obligacji, w ramach której liczy na pozyskanie nawet do miliarda złotych i to jeszcze w 2020 r. Jak poinformowano w komunikacie, środki pozyskane z emisji mają zostać przeznaczone na transformację energetyczną koncernu, który w ciągu najbliższych trzydzi.. Czytaj
Zielone obligacje Orlenu - koncern chce pożyczyć rekordową sumę na transformację
 

 

PGE prawie 5% w dół, KGHM i PGNiG też mocno tracą

Największe spółki energetyczne zakończyły sesję sporymi spadkami. Kurs akcji PGE spadł o 4,99%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 4,496 zł. Tauron stracił 3,02%. Na koniec notowań akcje spółki kosztowały 1,797 zł.

Wśród najmocniej tracących spółek znalazł się też znany koncern miedziowy. Na zamknięciu cena akcji KGHM wyniosła 117,85 zł, co stanowi spadek o 4,42%.

Spółka PGNiG też zakończyła sesję na mocnym minusie, tracąc 4,10%. W końcówce sesji akcje PGNiG kosztowały 4,168 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk