• Odbierz prezent
KGHM i Orlen ponad 4% w dół. mBank, Santander i Alior Bank też na sporym minusie. JSW traci najmocniej. Mercator Medical w centrum uwagi

Wtorkowa sesja na GPW upłynęła pod znakiem spadków. Indeks WIG20 spadł o 2,2%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1733,88 pkt. Indeks średnich spółek mWIG40 zakończył sesję spadkiem o 2,86%. Najmocniej oberwał indeks małych spółek sWIG80, tracąc 3,76%. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 2,48%.

 

JSW liderem spadków, Orlen i KGHM też mocno tracą

Wśród warszawskich blue chipów nie było dzisiaj ani jednej spółki, która zakończyła sesję na zielono. Wszystkie największe spółki zakończyły dzień większymi lub mniejszymi spadkami. Po wczorajszym ogromnym wzroście kursu akcji JSW, dzisiaj nadeszła realizacja zysków. Kurs akcji JSW spadł o 7,19%. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 20,14 zł.

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała też spółkom paliwowym. Kurs akcji Orlenu spadł o 4,64%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 48,10 zł. Lotos stracił 4,12%. W końcówce sesji za akcje spółki płacono 38,35 zł.

KGHM też zakończył sesję na mocnym minusie, tracąc 4,27%. Na koniec notowań za akcje koncernu miedziowego inwestorzy płacili 131,15 zł.

 

mBank mocno w dół, Santander i Alior Bank też na sporym minusie

Banki też zaliczyły dzisiaj mocne spadki. Wśród nich najmocniej stracił mBank. Na koniec sesji akcje banku kosztowały 169,10 zł, co stanowi spadek o 5,69%. Kurs akcji Santander Bank Polska spadł o 3,51%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 140,10 zł. Alior Bank też zakończył dzień na mocnym minusie, tracąc 3,3%. W końcówce sesji akcje banku kosztowały 13,345 zł. Bank Pekao stracił 2,41%. Na koniec notowań za akcje Pekao płacono 49,77 zł. Bank PKO BP zakończył sesję na minusie o 1,14%. Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 20,82 zł.

 

Play i Cyfrowy Polsat też mocno tracą

Spółki z branży telekomunikacyjnej też dzisiaj mocno straciły. Kurs akcji Play spadł o 3,5%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 28,12 zł. Cyfrowy Polsat stracił 3,06%. Na zamknięciu akcje spółki kosztowały 26 zł. Spółka Orange zakończyła sesję na minusie o 1,94%. W końcówce sesji cena akcji Orange wyniosła 7,085 zł.

 

Mercator Medical ponad 10% w dół

Na szerokim rynku uwagę inwestorów przyciągała spółka Mercator Medical, która zasłynęła z ogromnych wzrostów za sprawą swych przydatnych w czasie koronawirusa wyrobów, takich jak rękawice medyczne. Wczoraj po sesji spółka opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. Przychody wyniosły 577,9 mln zł wobec 257,5 mln zł rok wcześniej, a zysk netto wyniósł 230,1 mln zł wobec straty wynoszącej 1,98 mln zł przed rokiem. Pomimo znakomitych wyników kurs akcji spółki spadł o 12,87%. Na koniec sesji akcje spółki kosztowały 325 zł.

Czytaj także: Mercator Medical- kurs akcji znalazł się tuż nad przepaścią

W bardzo ciekawym miejscu znalazły się akcje spółki Mercator. Czy to moment na kupno, a może prawdziwe załamanie dopiero przed nami? Sytuacja na spółce Mercator Spoglądają na wykres akcji Mercator można dostać gęsiej skórki. Z jednej strony znaleźliśmy się w doskonałym miejscu do odbicia (co już w.. Czytaj
Mercator Medical- kurs akcji znalazł się tuż nad przepaścią


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk