• Odbierz prezent
KCI S.A. dywersyfikuje strukturę własnościową w Gremi Media S.A. Nadchodzi połączenie sił ze strategicznym inwestorem medialnym Pluralis, B.V
fot. freepik.com

26 listopada 2021roku. KCI S.A. i Pluralis B.V., strategiczny inwestor medialny z siedzibą w Amsterdamie, inwestujący w europejskie firmy sektora wysokiej jakości informacji, ogłosiły dziś, że Pluralis B.V. kupuje 40 proc. udziałów w polskiej spółce medialnej. Objęcie udziałów przez Pluralis B.V. zapewni, wraz z pełniejszą dywersyfikacją własności w Gremi Media S.A., kompetencje i wiedzę ekspercką gwarantowaną przez głównych międzynarodowych inwestorów medialnych, umożliwiając jednocześnie obecnemu kierownictwu zachowanie kontroli operacyjnej.

Zainicjowany przez King Baudouin Foundation, wiodącą belgijską firmę medialną Mediahuis i globalny fundusz medialny Media Development Investment Fund (MDIF), Pluralis jest wspierany przez konsorcjum prestiżowych europejskich firm medialnych, fundacji i wpływowych inwestorów zaangażowanych w pluralistyczne media informacyjne. Pluralis łączy swój kapitał inwestycyjny ze światowej klasy wiedzą medialną swoich udziałowców. Jako inwestor w najwyższej jakości spółki medialne, niezależnie od orientacji redakcyjnej, Pluralis nie angażuje się w podejmowanie decyzji redakcyjnych firmy.

Zdecydowaliśmy się pozostać w projekcie medialnym. Cieszę się, że będziemy mieć partnera strategicznego. Nowy partner to nowe możliwości technologiczne i merytoryczne. Będziemy bardziej otwarci na świat, a świat będzie z nami bliżej współpracował. Nowy rozdział ponad 100-letniej Rzeczpospolitej zaczyna się bardzo dobrze” – powiedział Grzegorz Hajdarowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Gremi Media S.A.

Cieszymy się, że możemy zainwestować w Gremi Media S.A., wydawcę jednych z najbardziej cenionych marek informacyjnych w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z obecnymi właścicielami i kierownictwem, aby kontynuować budowanie silnego biznesu wokół dziennikarstwa najwyższego kalibru” – powiedział Luc Tayart de Borms, dyrektor zarządzający KBF, akcjonariusz Pluralis. „Pluralis będzie czerpać z wiedzy i doświadczenia swoich akcjonariuszy, aby wspierać zarządzanie Gremi Media SA poprzez aktywne uczestnictwo w zarządzie oraz przekazywanie najnowocześniejszej wiedzy branżowej w celu ułatwienia rozwoju firmy i tworzenia wartości”.

_______________________________

O Gremi Media S.A.

Gremi Media S.A. jest wiodącą grupą medialną w Polsce, wydawcą dzienników Rzeczpospolita, Parkiet i Sport, miesięcznika Uważam Rze Historia oraz serwisów internetowych rp.pl, tv.rp.pl, parkiet.com, sport.dziennik.com, historia.uwazamrze.pl. Gremi Media S.A. posiada 78,00% udziałów w notowanym na NewConnect eKiosku S.A., wiodącym dystrybutorze prasy i książek cyfrowych w Polsce, 100% w Kancelarie RP sp. z o. o. Gremi Media S.A. jest również założycielem Fundacji Instytut Gospodarki „Rzeczpospolitej”.

O Pluralis

Pluralis B.V. jest holenderską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością prawa holenderskiego z siedzibą w Amsterdamie. Z inicjatywy King Baudouin Foundation, Mediahuis i Media Development Investment Fund, inwestorzy i partnerzy Pluralis posiadają udziały w grupie prestiżowych europejskich firm medialnych, fundacji i inwestorów wpływowych, w tym GLS Bank (największy niemiecki bank etyczny), KIM, francuski przedsiębiorca mediów cyfrowych Maxime Kurkdjian, Soros Economic Development Fund, Tradicor (biuro rodzinne) i VP Capital. Inwestycja w Gremi Media to druga inwestycja Pluralis w Europie centralnej, po przejęciu na początku tego roku 34% udziałów w Petit Press, drugim co do wielkości wydawcy wiadomości na Słowacji.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk