• Odbierz prezent
Karta kredytowa. Ranking najlepszych ofert kartą kredytową – marzec 2021 rok
fot. freepik.com

Karta kredytowa jest to alternatywna opcja kredytu o niskiej kwocie. Banki oferują coraz to więcej udogodnień dla swoich klientów. Często spotykanym jest karta kredytowa, czy debetowa. Obie opcje umożliwiają Ci skorzystanie ze środków, których aktualnie nie posiadasz na koncie bankowym. Różnicę między kartą kredytową, a debetową, konieczne opłaty dla posiadaczy kredytówki oraz ranking najlepszych ofert kart kredytowych znajdziesz w tym artykule.


2022 rok nie rozpieszcza inwestorów, szczególnie tych, którzy w ostatnich latach stawiali na modne spółki o wysokim potencjale wzrostu. Te bowiem w ostatnich miesiącach tracą mocniej niż szeroki rynek. W takich momentach nadchodzi refleksja - a może by tak zwrócić się w kierunku spółek umownie zaliczanych do kategorii “value”, stawiając na mocne fundamentalnie walory? Zapraszam na webinar

 

Zapisz się na webinar!


 

 

Co to jest karta kredytowa?

Karta kredytowa jest to rodzaj kart płatniczej, która umożliwia posiadaczowi korzystanie ze środków, które są chwilowym zobowiązaniem wobec banku, który wydał kartę. Podczas płatności kartą kredytową środki nie są pobierane z twojego konta osobistego, ale  z rachunku kredytowego przypisanego do karty. Ilość dostępnych środków na rachunku kredytowym jest zależna od przyznanego klientowi limitu, z kolei na limit na wpływ zdolność kredytowa posiadacza karty.

Różnice między kartą kredytową a kartą debetową

Karta kredytowa na pierwszy rzut oka wygląda i funkcjonuje tak samo jak karta rozliczeniowa, która jest przypisana do rachunku osobistego. Płacąc kartą debetową środki są pobierane z twojego konta, używasz jedynie środków, które są na nim dostępne. Często jednak zdarza się tak, że posiadacze karty debetowej mogą zapłacić kartą więcej niż faktycznie posiadają na koncie, tzw. minus, który widnieje później na koncie jest automatycznie pokrywany przy pierwszym wpływie środków na konto. Całkiem inaczej odbywa się to dla rachunku kredytowego, możesz płacić kartą kredytową aż do momentu, gdy wykorzystasz cały przyznany Ci limit. Wszystkie transakcje, których dokonasz przy użyciu karty kredytowej wpływają na wysokość zobowiązania wobec banku. Kolejna różnicą między tymi dwoma instrumentami finansowymi to wysokość limitu, która jest zazwyczaj niższa przy karcie debetowej.

Ranking najlepszych ofert kart kredytowych

 

Nazwa banku

Oprocentowanie

Opłata za wydanie karty i jej obsługę

Warunki

Citi Handlowy

7,20%

0/12 PLN

Za darmo, gdy wykonasz transakcji na min 1 000 PLN/ miesiąc

Millenium

7,20%

0/7,99%

Darmowo jeśli wykonasz 1 transakcje/ miesiąc, później min 5 transakcji

Pekao S.A.

7,20%

0/2,99 PLN

Za darmo, gdy wykonasz transakcje / miesiąc

Twisto

4,5 PLN od każdych 100 PLN

0/9,99PLN

za darmo karta wirtualna, fizyczna za darmo przez 3 miesiące

Santander

7,20%

0/6,9PLN

Za darmo jeśli wykonasz transakcje na min 1000 PLN

BNP Paribas

7,20%

0/9 PLN min 1 000 PLN w poprzednim cyklu rozliczeniowym

Za darmo, jeśli wykonasz transakcje na min 1000 PLN

ING

7,20%

0/35 PLN rocznie

za darmo jeśli wykonasz w ciągu roku transakcje na min 2400 PLN

Alior Bank

7,20%

0/10 PLN

za darmo, jeśli w miesiącu wykonasz transakcje na min 600 PLN

Tabela 1. Ranking kart kredytowych z wyszczególnieniem wysokości oprocentowania i opłat za wydanie i obsługę karty.

Nazwa banku

Bankomaty

Citi Handlowy

10 % min 20 PLN

Millenium

3,99% min 9,99 PLN

Pekao S.A.

3% min 6 PLN

Twisto

brak

Santander

6% min 10 PLN

BNP Paribas

4,9% min 10 PLN

ING

2% min 5 PLN, 3% min 9PLN

Alior Bank

5% min 10 PLN

Tabela 2. Ranking kart kredytowych z uwzględnieniem opłaty za korzystanie z bankomatów.

Podsumowanie

Narzędzie finansowe, jakim jest karta kredytowa jest dedykowany dla osób pełnoletnich. Poza wymaganą pełnoletniością osoba ubiegająca się o otrzymanie karty kredytowej musi mieć określoną zdolność kredytową. Narzędzie takie jak karta kredytowa zdecydowanie ułatwia płynność płatności w przypadku, gdy potrzebujesz określonej kwoty w danej chwili. Należy pamiętać, że takie narzędzie finansowe jest przydatne i powinny z niego korzystać jedynie osoby, które nie będą miały problemu ze spłatą zobowiązania.


Wiktoria Gut

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk