• Odbierz prezent
Kapitulacja popytu i podaży - zarabiaj kiedy duży kapitał się myli

O kapitulacji popytu i podaży mówimy w kontekście rynku kontraktów terminowych lub akcji, gdzie istnieje dostęp do wolumenu transakcyjnego. Dzięki niemu jesteśmy w stanie stwierdzić, czy popyt lub podaż w ponadprzeciętny sposób były aktywne na rynku.

 

Ponadprzeciętność obrotu w danym interwale czasowym każdy może zdefiniować po swojemu. Może być to obrót kilkukrotnie większy od średniego obrotu np. z ostatnich 100 interwałów, a może być też interpretowany organoleptycznie na podstawie własnego doświadczenia, które pozwoli stwierdzić, czy obserwowany wolumen jest ponadprzeciętny, czy też nie. [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Daniel Kostecki

Dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd., spółki świadczącej usługi inwestycyjne dla użytkowników portalu Cinkciarz.pl. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk