• Odbierz prezent
Kapitalizacja koncernu PKN Orlen wyniosła 26.9 mld zł, czyniąc ją drugą największą spółką giełdową

Opublikowane w piątek miesięczne dane dotyczące rynku pracy, które okazały się lepsze od pesymistycznego konsensusu zachęcił popyt do zwiększenia aktywności. W konsekwencji główne indeksy za oceanem zakończyły sesję na solidnych plusach.

Napływające na rynek informacje o stopniowym znoszeniu przez kolejne stany obostrzeń, drożejące surowce m.in. miedź i ropa oraz konstruktywne wyniki rozmów dotyczących podpisanego w styczniu I etapu umowy handlowej z Chinami, wspierały notowania spółek z sektora paliwowego, przemysłowego oraz finansowego. Lepsze od oczekiwań wyniki za IQ `20 roku, oraz optymistyczne prognozy na ten kwartał opublikowane przez Ubera wpłynęły na przeszło 4% wzrost wartości kursu tej spółki.

Z prawie 1 procentowym wzrostem zakończyły się notowania głównych indeksów na Książęcej 4. Przez większą część sesji notowania WIG20 utrzymywały się w trendzie horyzontalnym. Wśród 16 spółek z indeksu WIG20 największą zwyżkę zanotował PKN Orlen, który z nadwyżką odrobił czwartkową stratę po publikacji wyników za IQ 2020 roku. Kapitalizacja koncernu na zamknięciu wyniosła ok. 26,9 mld zł czyniąc ją drugą, największą spółką giełdową. Warto również dodać, że zamknięcie blisko sesyjnych maksimów może być kontynuacją trendu wzrostowego i wyjście kursu na poziomy widziane ostatnio w lutym br. Dzisiaj rano Bank Millennium podał wyniki za IQ 2020 roku, które wyniosły 18,1 mln zł i były niższe do konsensusu. Również słabsze od oczekiwań wyniki podał ING Bank Śląski. Natomiast w przypadku rynku szerokiego sesję na historycznych szczytach zakończyły notowania spółki Livechat Software, których akcje po serii pozytywnych rekomendacji osiągnęły wartość 61,9 zł, a stopniowe odchodzenie do pracy w domu może przełożyć się na wzrost zainteresowania przez firmy Chatbotem. W przeciwnym kierunku podążają akcje przewoźnika PKP Cargo. Po nieudanej próbie wybicia kursu w połowie kwietnia notowania kontynuują trend spadkowy. Kursowi nie pomaga również na rynku przewozów towarowych, których masa spadła w kwietniu o 25% r/r pogłębiając spadki z pierwszego kwartału tego roku.

WIG w układzie dziennym

Kapitalizacja koncernu PKN Orlen wyniosła 26.9 mld zł, czyniąc ją drugą największą spółką giełdową  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk