• Sklep
  • Odbierz prezent
Kapitał ucieka z rynku funduszy akcyjnych
Z artykułu dowiesz się:

- Jak na początku nowego roku radzą sobie fundusze akcyjne na świecie

Fatalny start rynków finansowych w 2016 roku spowodował największy tygodniowy odpływ kapitału z funduszy akcyjnych od września ubiegłego roku.

 

Inwestorzy w zeszłym tygodniu wycofali z funduszy akcyjnym na całym świecie kapitał o łącznej wartości 8,8 miliarda dolarów, jak wskazują dane zebrane przez EPFR Global Inc. Inwestorzy uciekają m.in. z funduszy opartych na akcjach amerykańskich. Obecnie preferencje przesuwają się w kierunku Europy i Japonii, gdzie rynki kapitałowe są wspierane działaniami banków centralnych (programy QE).

 

Cameron Brandt z EPFR Global zauważył, że podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku, inwestorzy rynku funduszy bardzo nieśmiało weszli w nowy rok. "Ich ostrożność jest uzasadnione w związku z tym, że chińskie giełdy zaburzyły sytuację na globalnych rynkach" - stwierdził Brandt.

 

W USA, fundusze spółek o wysokiej kapitalizacji ucierpiały najbardziej. W podziale na fundusze sektorowe w 9 na 11 sektorów mieliśmy do czynienia z odpływem kapitału. W przypadku funduszy inwestujących w sektor technologiczny odpływ był największy - 570 milionów dolarów. W przypadku sektora przemysłowego był to piąty kolejny tydzień, w którym kapitał uciekał z rynku.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk