• Odbierz prezent
Kanadyjska Elite Basketball League oferuje BTC jako wypłatę pensji dla graczy

Kanadyjska Elite Basketball League (CEBL) ogłosiła, że ​​gracze mają teraz możliwość zapłaty w Bitcoin.

Ogłoszenie CEBL jest pierwszym przypadkiem, w którym zawodowa liga sportowa w Ameryce Północnej przyjmie Bitcoin jako opcję wypłaty wynagrodzenia. Wiadomość pojawia się po tym, jak liga niedawno nawiązała współpracę z Bitbuy, znaną kanadyjską platformą kryptowalutową. Korzystając z tej platformy, CEBL będzie mógł wypłacać graczom część ich pensji w Bitcoinach.

Liga jest niewielka, a jej trzeci sezon zaczyna się 24 czerwca, ale faktem jest, że jako pierwsi oferują to rozwiązanie swoim graczom. Gracze zapisani do zespołów CEBL będą mogli otrzymać część swojej pensji w Bitcoinach po przewalutowaniu z dolarów kanadyjskich przez Bitbuy.

Wiceprezes Bestbuy ds. marketingu, Charlie Aikenhead, wyraził entuzjazm firmy dla projektu. „Jesteśmy dumni, że możemy wspierać rodzime kanadyjskie sporty i współpracować z ligą w tej pierwszej na rynku inicjatywie”. Aikenhead dodaje, że Bitbuy chce pomóc sportowcom pomyśleć o wynagrodzeniu i o tym, jak chronić swoje długoterminowe bogactwo za pomocą kryptowalut.

W komunikacie prasowym CEBL, komisarz i dyrektor generalny Mike Morreale dodał, że „Nasze partnerstwo z Bitbuy świadczy o naszym zaangażowaniu wobec graczy, a także o naszym perspektywicznym podejściu do tego, jak prowadzimy naszą działalność”. Morreale twierdzi również, że jego liga ma jednych z najlepszych graczy, którzy nie podpisali kontraktów z NBA, którzy wybrali CEBL ze względu na ich podejście skoncentrowane na graczach.

Więcej sportowców chce zarabiać w krypto

Według CEBL, ruch został zainspirowany przez samych graczy, którzy poprosili kierownictwo ligi o przyjrzenie się płatnościom kryptograficznym. Gracze zaczęli wyrażać swoje zainteresowanie po tym, jak Russell Okung z NFL został pierwszym profesjonalnym graczem w Ameryce Północnej, któremu zapłacono w Bitcoinach. /p>

Kimbal Mackenzie, strażnik Guelph Nighthawks CEBL i zdobywca nagrody Sportsmanship 2020, powiedział, że będzie jednym z pierwszych graczy, którzy zgłoszą się do programu Bitcoin. Mackenzie wierzy, że kryptowaluta to przyszłość i jest podekscytowany rozpoczęciem nowego programu.

„Możliwość przeznaczenia części mojej pensji bezpośrednio na inwestycję, którą, jak sądzę, bardzo docenimy w ciągu najbliższych 10-30 lat, jest oczywistością” – stwierdził były Bucknell. Mackenzie twierdzi, że przed oficjalnym ogłoszeniem odbył wiele rozmów z wieloma graczami w lidze na temat kryptowalut.

BeInCrypto Polska - Kanadyjska Elite Basketball League oferuje BTC jako wypłatę pensji dla graczy


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk