• Odbierz prezent
Kalendarz publikacji makroekonomicznych na dziś: czym żyją rynki?
fot. freepik.com

Uwaga inwestorów ponownie skieruje się na Stany Zjednoczone w związku z drugim odczytem PKB za I kwartał (pierwszy komentowaliśmy tutaj). Amerykański urząd statystyczny ma w zwyczaju zaskakiwać ostatnimi czasy, więc niewykluczona jest pozytywna niespodzianka w przypadku niezbyt udanego pierwszego odczytu.

Z egzotycznych ciekawostek: o 13:00 bank centralny Turcji podejmie decyzję o poziomie stóp procentowych, która będzie musiała brać pod uwagę fakt, że USDTRY ponownie jest blisko historycznych maksimów.

Kalendarz publikacji makroekonomicznych

Kalendarz publikacji makroekonomicznych na dziś: Spokojny czwartek  - 1


BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk