• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 9-13 marca (PGE, PGNiG, Dino Polska, PZU, Cyfrowy Polsat)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Sezon publikacji wyników za czwarty kwartał i cały poprzedni rok w pełni. W nadchodzącym tygodniu kolejne spółki podzielą się swoimi sprawozdaniami finansowymi. Najbliższe dni będą również wyjątkowo ciekawe ze względu na napiętą sytuację na globalnych rynkach, związaną z postępującą epidemią koronawirusa i wynikającą z tego niepewnością.

 

Poniedziałek, 9 marca

Polenergia SA - publikacja skonsolidowanego i jednostkowego raportu finansowego za 2019 r.

Wchodząca w skład indeksu sWIG80 spółka energetyczna opublikuje wyniki finansowe za zeszły rok. W 2018 r. spółka osiągnęła 3,45 mld złotych przychodów ze sprzedaży, przy zysku netto na poziomie 3,4 mln złotych (poprzednie dwa lata zakończone ze stratą).

Polenergia od ponad roku znajduje się w trendzie wzrostowym, stopa zwrotu z ostatnich 12 miesięcy to ponad 28%.

 

Synerga Fund - publikacja raportu finansowego za 2019 r.

Notowany na NewConnect fundusz specjalizujący się w przejęciach i restrukturyzacjach w 2018 r. osiągnął zaledwie 17 tys. złotych przychodów, przy stracie na poziomie 138 tys. złotych netto. Synerga w trzech ostatnich kwartałach 2019 r. nie osiągnęła jakichkolwiek przychodów z działalności. Od początku roku znajduje się w trendzie wzrostowym, trudno jednak oczekiwać uzasadnienia wzrostów wynikami finansowymi i sytuacją fundamentalną spółki.

 

WZA: ECC Games, Betomax Polska

 

Dywidendy: Synektik (ostatni dzień do uzyskania dywidendy 0,36 PLN na akcję), Atlanta (dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,20 PLN na akcję)

 

Wtorek, 10 marca

Polska Grupa Energetyczna - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Czołowa spółka energetyczna, notowana w ramach indeksu WIG20, przedstawi dane finansowe za zeszły rok. Wstępne wyniki za 2019 r. zostały opublikowane już 5 lutego i okazały się optymistyczne - EBITDA została oszacowana na 7,12 mld złotych, zaś skonsolidowany zysk netto na 1,86 mld złotych. Produkcja energii spadła zaś o 12% r/r. W 2018 r. PGE osiągnęło 25,95 mld złotych przychodów netto, zaś skonsolidowany zysk netto wyniósł niecałe 1,5 mld złotych.

Spółka znajduje się w silnym trendzie spadkowym, obecnie pogłębiane są historyczne minima cenowe (4,2520 PLN), w ciągu ostatniego roku kurs akcji spadł o ponad 61%.

Czytaj także: "Ważne, że w domu jest ciepło". PGE, PGNiG i Energa tracą na ratowaniu polskich kopalń. Bezlitosny raport NIK o PGG

Dziś światło dzienne ujrzał raport NIK, oceniający działalność Polskiej Grupy Górniczej - spółki, która za państwowe pieniądze przejęła najmniej rentowne i znajdujące się na skraju upadku kopalnie, po to, by je ratować. Wyniki kontroli nie są optymistyczne i jasno wskazują na to, że inwestowanie w s.. Czytaj
"Ważne, że w domu jest ciepło". PGE, PGNiG i Energa tracą na ratowaniu polskich kopalń. Bezlitosny raport NIK o PGG

 

X-Trade Brokers - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Największy polski dom maklerski już 3 lutego opublikował wstępne wyniki finansowe za czwarty kwartał. Okazały się one wyjątkowo optymistyczne i spotkały się z pozytywną reakcją akcjonariuszy (wzrost o ponad 13%). Spółka szacuje, że w 2019 r. osiągnęła 239,3 mln złotych przychodów oraz skonsolidowany zysk netto na poziomie 57,9 mln złotych. W 2018 r. XTB osiągnęło przychody w wysokości 288,1 mln oraz zysk netto 101,5 mln złotych. Spółka znajduje się w trendzie wzrostowym od publikacji rekordowych wyników za trzeci kwartał zeszłego roku.

Kurs akcji XTB przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji wynosi 4,0100 PLN.

Czytaj także: XTB ze wstępnym wynikami za IV kwartał 2019 r. Zysk netto wzrósł o ponad 800%

3 lutego po sesji na GPW broker XTB opublikował szacunkowe wyniki finansowe za IV kwartał  i za cały 2019 rok. Mimo niekorzystnych regulacji, które wpłyneły na wyniki w całym roku, czwarty kwartał był udany dla spółki. Zwiększeniu uległy przychody i zysk, a także przybyło nowych klientów.   3 lute.. Czytaj
XTB ze wstępnym wynikami za IV kwartał 2019 r. Zysk netto wzrósł o ponad 800%

 

Wyniki finansowe opublikują również: Kogeneracja, Digital Avenue, Comperia.pl

 

WZA: Introl, Medinice

 

Środa, 11 marca

Wyniki finansowe opublikują: Dektra SA, Interferie, Premium Fund, Ronson Europe NV

 

Dywidendy: Mo-Bruk (ostatni dzień uprawniający do uzyskania dywidendy 3,51 PLN na akcję)

Rynek pierwotny: Games Operators (ostatni dzień przyjmowania zapisów na akcje dla inwestorów indywidualnych)

 

WZA: Korporacja Gospodarcza Efekt, Parcel Technik

 

Czwartek, 12 marca

Cyfrowy Polsat - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za 2019 r.

Spółka telekomunikacyjna wchodząca w skład indeksu WIG20 w 2018 r. osiągnęła 10,68 mld złotych przychodów ze sprzedaży oraz skonsolidowany zysk netto na poziomie 833,6 mln złotych.

Akcje Cyfrowego Polsatu przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji są wyceniane po 25,6400 PLN.

 

Lotos - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za 2019 r.

Druga pod względem wielkości spółka petrochemiczna w Polsce opublikowała wstępne wyniki za czwarty kwartał już 7 lutego. Okazały się niższe od oczekiwań, na co kurs akcji zareagował wówczas kilkuprocentowymi spadkami. W 2018 r. Lotos osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 30,1 mld złotych oraz skonsolidowany zysk netto 1,58 mld PLN.

Notowania spółki od listopada zeszłego roku znajdują się w silnym trendzie spadkowym, zaś roczna stopa zwrotu wynosi aktualnie -45,3%. Kurs akcji Lotosu przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji wynosi 51,1200 PLN.

Czytaj także: Lotos po wstępnych wynikach za IV kwartał 2019 r. Kurs akcji spółki mocno traci

7 lutego po sesji Lotos przedstawił szacunkowe wyniki za IV kwartał 2019 r. Okazały się one niższe niż przed rokiem, a także niższe od szacunków analityków.   7 lutego w godzinach wieczornych spółka Lotos podała szacunkowe wyniki za IV kwartał 2019 r. Według szacunków spółki, skonsolidowane przyc.. Czytaj
Lotos po wstępnych wynikach za IV kwartał 2019 r. Kurs akcji spółki mocno traci

 

PGNiG - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za 2019 r.

Spółka energetyczna opublikowała 15 lutego wstępne wyniki za IV kwartał 2019 r. W 2018 r. PGNiG osiągnęło 41,2 mld złotych netto przychodów ze sprzedaży oraz skonsolidowany zysk na poziomie 3,2 mld złotych netto. Wstępne wyniki wskazywały na częściową poprawę rezultatów (przychody: 42 mld PLN, zysk netto: 1,37 mld PLN).

Spółka znajduje się w silnym trendzie spadkowym, stopa zwrotu z ostatnich 12 mc-y to - 55,7%. Aktualny kurs akcji PGNiG wynosi 2,9540 PLN.

Czytaj także: PGNiG zarobiło tylko 30 milionów złotych. Co zjadło zysk spółki?

14 lutego spółka PGNiG przedstawiła szacunkowe wyniki kwartalne. Przychody, wynik EBITDA i zysk operacyjny okazały się wyższe od szacunków analityków, natomiast zysk netto stanowił duże zaskoczenie. Wyniósł 30 mln zł wobec spodziewanych 360 mln zł. Do tego spadku w dużym stopniu przyczynił się odpis.. Czytaj
PGNiG zarobiło tylko 30 milionów złotych. Co zjadło zysk spółki?

 

PZU - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za 2019 r.

Czołowy ubezpieczyciel, wchodzący w skład WIG20, w 2018 r. osiągnął wynik składkowy na poziomie 22,35 mld PLN, przychody z lokat w wysokości 10,63 mld PLN oraz rekordowy zysk netto 7,08 mld PLN. Kurs akcji PZU spadł o 15,7% w ciągu ostatniego roku. Aktualny kurs to 34,8000 PLN.

 

Piątek, 13 marca

Dino Polska - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Operator sieci dyskontów handlowych w 2018 r. osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 5,83 mld złotych netto oraz rekordowy zysk 307,5 mln złotych netto. Na podstawie dotychczasowych wyników za trzy poprzednie kwartały niemal pewne jest, że zysk netto za 2019 r. będzie wyższy niż rok wcześniej. Spółka znajduje się w trendzie wzrostowym, w ostatnim roku jej akcje zyskały 43,5%. Aktualny kurs wynosi 156,5000 PLN.

 

Notowania: Dino Polska SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:DNP/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk