• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 7-11 września (CCC, PZU, Lotos, Mercator Medical, Ciech, Getin Noble Bank, Grupa Azoty)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. W drugim tygodniu września kontynuujemy sezon publikacji sprawozdań finansowych za pierwsze półrocze. Wyniki opublikują spółki z indeksu WIG20, takie jak CCC, czy PZU, a także gwiazda „koronawirusowej hossy”, jaką jest Mercator Medical.

 

Poniedziałek, 7 września

Mercator Medical - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za pierwsze półrocze 2020 r.

Krakowska spółka produkująca m.in. rękawice ochronne i akcesoria medyczne, będąca jednym z największych beneficjentów „koronawirusowej hossy” w drugim kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 136,32 mln złotych netto. Zysk operacyjny wyniósł 1,97 mln złotych, zaś skonsolidowany zysk netto 823 tys. złotych (21,26 mln PLN w poprzednim kwartale). W przypadku Mercatora to właśnie wyniki za pierwszy kwartał będą przez akcjonariuszy uznawane za bardziej adekwatne do porównań - przychody w poprzednim kwartale wyniosły 202,77 mln PLN, zaś zysk operacyjny 30,76 mln PLN, co było najlepszym rezultatem w historii spółki.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Mercator Medical były wyceniane po 369,0000 PLN, co jest wzrostem o ponad 5600% w perspektywie roku.

 

Wyniki finansowe opublikują również: INC, Newag, Pragma Inkaso, Stalprofil

 

Dywidendy: Dom Development (Dzień ustalenia prawa do dywidendy 9,50 PLN na akcję)

 

Wtorek, 8 września

Ciech - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za pierwsze półrocze 2020 r.

Jedna z czołowych spółek chemicznych notowanych na warszawskim parkiecie, należąca do indeksu mWIG40, w drugim kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 944,64 mln złotych netto. Zysk operacyjny wyniósł 61,25 mln złotych, zaś skonsolidowany zysk netto 19,35 mln złotych (39,67 mln PLN w poprzednim kwartale).

 

Wyniki finansowe opublikują również: Capital, Develia, OT Logistics, Polwax, Votum

 

Prawa poboru: Polwax (ostatni dzień praw poboru emisji akcji serii E)

 

Środa, 9 września

CCC - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za pierwsze półrocze 2020 r.

Czołowy producent i sprzedawca obuwia notowany na warszawskiej giełdzie w ramach indeksu WIG20 jest jedną ze spółek, w które pandemia uderzyła najmocniej. W drugim kwartale zeszłego roku CCC osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 1,64 mld złotych, zysk operacyjny 138,3 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 37 mln złotych. W obecnej sytuacji spółki istotniejsze będzie jednak porównanie wyników za pierwszy kwartał - wówczas przychody ze sprzedaży spadły do 965,1 mln złotych. Strata EBIT (operacyjna) wyniosła 309,8 mln złotych, zaś skonsolidowana strata netto 339,9 mln złotych. Akcjonariusze oczekują poprawy wyników za drugi kwartał względem poprzedniego, m.in. ze względu na stopniowy powrót do funkcjonowania sklepów stacjonarnych i zwiększonych przychodów z internetowych kanałów sprzedaży.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje CCC były wyceniane na 53,8200 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: InterCars, OEX

 

Dywidendy: Ferrum (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,50 PLN na akcję)

 

Wezwania na sprzedaż akcji: Primetech (zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 1,45 PLN w wezwaniu ogłoszonym przez Famur)

 

Czwartek, 10 września

PZU - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za pierwsze półrocze 2020 r.

Czołowy polski ubezpieczyciel kontrolowany przez Skarb Państwa i wchodzący w skład indeksu WIG20 w drugim kwartale zeszłego roku osiągnął 5,742 mld złotych przychodów ze składki na udziale własnym oraz 2,624 mld złotych przychodów z lokat. Skonsolidowany zysk netto wyniósł zaś 734 tys. złotych (116 tys. złotych w pierwszym kwartale tego roku).

Pod koniec sierpnia PZU poinformował o dokonaniu odpisów aktualizujących z tytułu nabycia udziałów w Alior Banku i Banku Pekao, co obniży skonsolidowany wynik netto spółki o niemal 830 mln złotych.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje PZU były wyceniane na 27,0000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Narodowy Fundusz Inwestycyjny Octava, CC Energy, Fabryka Mebli Forte, Grupa Azoty, Ipopema Securities, Inpro, Mostostal Zabrze, Open Finance, Police, Puławy, Projprzem Makrum, Selvita, Vindexus

 

Dywidendy: Efekt (Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,01 PLN na akcję),

Wodkan (Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,45 PLN na akcję)

 

Piątek, 11 września

Getin Noble Bank - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za pierwsze półrocze 2020 r.

Spółka z sektora bankowego wchodząca w skład indeksu sWIG80 w drugim kwartale zeszłego roku ociągnęła przychody z odsetek w wysokości 545,89 mln złotych, przychody z prowizji na poziomie 51,33 mln złotych oraz ogólny wynik na działalności bankowej w wysokości 254,92 mln złotych. Skonsolidowana strata netto wyniosła wówczas 88,53 mln złotych (109,63 mln złotych straty w poprzednim kwartale).

Pod koniec sierpnia spółka poinformowała, że w wynikach za drugi kwartał zostaną zawarte dodatkowe odpisy w wysokości 90 mln złotych w związku z oczekiwanym wzrostem ryzyka kredytowego wynikającego ze skutków pandemii koronawirusa. Nie należy więc liczyć na pozytywny wynik za pierwsze półrocze.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Getin Noble Banku były wyceniane po 0,2230 PLN za sztukę.

 

Wyniki finansowe opublikują: Ceramika Nowa Gala, CFI, iFirma, Novita, OPTeam, Polwax, Rafamet, Seco Group, Simple, Wojas, Vakomtek

 

Dywidendy: Grupa Lotos (Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 1,00 PLN na akcję)

 

Notowania: Grupa Azoty Zaklady Chemiczne Police SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PCE/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk