• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 5-9 maja (Alior Bank, PKN Orlen, PKO BP, Play, Dino Polska)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW.

 

Poniedziałek, 4 maja

Play Communications - dzień ustalenia prawa do dywidendy

Dywidenda za 2019 r. wyniesie 1,65 PLN na akcję, na co zostanie przeznaczone 419,5 mln złotych. Dzień wypłaty dywidendy został ustalony na wtorek 12 maja. W zeszłym roku dywidenda Play wyniosła 1,45 PLN na akcję. Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji wynosił 33,2800 PLN.

 

Wyniki finansowe za I kwartał opublikują również: Acrebit,  Media Cap, PGS Software, Skoczowska Fabryka Kapeluszy, Synerga Fund, Vabun

 

WZA: BSC Drukarnia Opakowań, Odlewnie Polskie

 

Wtorek, 5 maja

Wyniki finansowe opublikują: AC Autogaz, Digital Avenue, Ekopol Holding, Elektrotim, MBF Group, Mostostal Płock, Polwax,

 

WZA: APS Energy, Ergis (w sprawie dematerializacji akcji i wycofania ich obrotu z GPW), Getin Noble (w sprawie wypłaty dywidendy za 2019 r.), Neuca (w sprawie dywidendy za 2019 r. i połączenia ze spółką zależną Prosper)

 

Środa, 6 maja

Alior Bank - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za I kwartał 2020 r.

Bank w I kwartale zeszłego roku osiągnął 1,02 mld złotych z tytułu odsetek oraz 266,94 mln złotych z prowizji. Wynik na działalności bankowej wyniósł zaś 1,013 mld złotych. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 103,48 mln złotych (19,9 mln PLN straty w poprzednim kwartale).

Alior Bank znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym, kurs akcji przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji wynosi 15,0700 PLN.

 

PKO BP - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za I kwartał 2020 r.

Największy polski bank notowany na GPW w pierwszym kwartale zeszłego roku osiągnął 3,05 mld złotych z tytułu odsetek oraz 989 mln złotych z opłat i prowizji. Wynik na działalności bankowej wyniósł 3,41 mld złotych, zaś skonsolidowany zysk netto 862 mln złotych (723 mln PLN w poprzednim kwartale). Akcje PKO BP w ciągu roku straciły ponad 45%, stąd też spółka znajduje się w trendzie spadkowym. Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs wynosił 22,0100 PLN.

 

PKN Orlen - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za I kwartał 2020 r.

Czołowy polski koncern petrochemiczny w I kwartale 2019 r. osiągnął 25,24 mld złotych przychodów ze sprzedaży, zysk operacyjny (EBIT) w wysokości 996 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 849 mln złotych (772 mln złotych zysku netto w poprzednim kwartale). Akcje Orlenu w ciągu ostatniego roku spadły o ponad 37%, spółka znajduje się w trendzie spadkowym, jak większość podmiotów kontrolowanych przez Skarb Państwa. Kurs przed otwarciem poniedziałkowej sesji wynosił 62,3600 PLN.

Czytaj także: Orlen przejął ponad 80% akcji Energi. Co dalej?

PKN Orlen pomyślnie zakończył pierwszą fazę przejęcia Energi - koncernowi petrochemicznemu udało się odkupić ponad 80% wszystkich akcji spółki energetycznej, płacąc za nie po 8,35 PLN za sztukę. W kolejnej fazie przejęcia Energi, Orlen podejmie próbę odkupienia od akcjonariuszy pozostałych akcji.  .. Czytaj
Orlen przejął ponad 80% akcji Energi. Co dalej?

 

Dom Development - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za I kwartał 2020 r.

Jeden z czołowych deweloperów, wchodzący w skład indeksu mWIG40, w I kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 528,18 mln złotych, zysk operacyjny 105,29 mln złotych oraz skonsolidowany zysk 84,26 mln złotych netto (zbliżony do wyniku z IVQ 2019).

Kurs akcji Dom Development przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji wynosił 78,0000 PLN.

Czytaj także: Epidemia uderza w rynek nieruchomości? Dom Development ze spadkiem sprzedaży i najprawdopodobniej bez dywidendy

Pandemia koronawirusa uderzyła w wiele sektorów gospodarki, do których bez wątpienia można zaliczyć rynek deweloperów nieruchomości. Problemy nie ominęły jednej z czołowych spółek deweloperskich na warszawskiej giełdzie, jaką jest Dom Development. Spółka opublikowała w poniedziałek 6 kwietnia wyniki.. Czytaj
Epidemia uderza w rynek nieruchomości? Dom Development ze spadkiem sprzedaży i najprawdopodobniej bez dywidendy

 

Wyniki finansowe opublikują również: 4 Mobility, Benefit Systems, Everest, Immobile

 

WZA: Asbis, Dektra, Moonlit, Polska Meat (w sprawie wycofania z obrotu akcji na NewConnect), Ulma, UniCredit

 

Czwartek, 7 maja

Bank Handlowy - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za I kwartał 2020 r.

Bank Handlowy w I kwartale zeszłego roku osiągnął przychody w wysokości 338,7 mln złotych z tytułu odsetek oraz 155,73 mln złotych z tytułu prowizji. Wynik na działalności bankowej wyniósł 537,27 mln złotych. Skonsolidowany zysk netto to 59,49 mln złotych (173,83 mln złotych netto w poprzednim kwartale).

Kurs akcji Banku Handlowego przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji wynosi  36,6500 PLN.

 

X-Trade Brokers - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za I kwartał 2020 r.

Największy polski broker CFD i dom maklerski notowany na GPW w I kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 40,88 mln złotych netto, stratę operacyjną 208 tys. złotych oraz skonsolidowany zysk netto 763 mln złotych.

Po opublikowanych w zeszły poniedziałek wstępnych wynikach za I kwartał, spółka zanotowała znaczne wzrosty - sam zysk netto wyniósł 176 mln złotych, zaś przychody ze sprzedaży ponad 306 mln złotych.

Publikacja pełnych wyników za I kwartał nie powinna znacząco wpłynąć na notowania XTB, gdyż zostały one zdyskontowane przez wstępne rezultaty finansowe.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji X-Trade Brokers wynosi 7,7000 PLN (67,4% więcej niż rok temu).

Czytaj także: XTB - kosmiczne wyniki. Zysk wzrósł rok do roku o 23000%. Kurs wystrzelił

Rewelacyjne wyniki X-Trade Brokers przekładają się na eksplozję kursu. 50% luka hossy to rzadkość, ale w tym przypadku ma swoje uzasadnione podstawy. Czy świetne wyniki są zaskoczeniem? Już w połowie kwietnia mieliśmy pierwsze sygnały, że to może być świetny początek roku w wykonaniu XTB. Otrzymal.. Czytaj
XTB - kosmiczne wyniki. Zysk wzrósł rok do roku o 23000%. Kurs wystrzelił

 

Raporty finansowe opublikują również: 4Fun Media, Global Cosmed, Internity, Mangata, Netia, OPTeam, Radpol, Toya

 

Piątek, 8 maja

 

Dino Polska - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za I kwartał 2020 r.

Największa polska sieć sklepów spożywczych notowana w ramach indeksu WIG20 osiągnęła w I kwartale 2019 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 1,56 mld złotych oraz zysk operacyjny 94,61 mln złotych. Skonsolidowany zysk wyniósł 66,96 mln złotych netto (129 mln złotych netto w poprzednim kwartale).

Kurs akcji Dino Polska przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji wynosi 174,6000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Art Games, Celon Pharma, CDA.pl, Creepyjar, ING Bank Śląski, MOL, Stalexport

Notowania: Polski Koncern Naftowy ORLEN SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk