• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 31 sierpnia-4 września (CD Projekt, Enea, Bogdanka, Famur, Kruk)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. W tym tygodniu kontynuujemy sezon publikacji sprawozdań finansowych za pierwsze półrocze. Raport za pierwsze półrocze zaprezentuje m.in. czołowa spółka warszawskiego parkietu, czyli CD Projekt. Najbliższe dni będą również obfite w walne zgromadzenia akcjonariuszy, dotyczące głównie wypłaty dywidend i polityki wynagrodzeń.

 

Poniedziałek, 31 sierpnia

Famur (FMF) - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za pierwsze półrocze 2020 r.

Katowicki producent maszyn górniczych wchodzący w skład  indeksu mWIG40 w II kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 520,7 mln złotych, zysk operacyjny 107,1 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto w wysokości 218,4 mln złotych (52 mln złotych w poprzednim kwartale).

Notowania Famuru znajdują się w czytelnym trendzie spadkowym, spowodowanym zarówno czynnikami fundamentalnymi, jaki samą mało optymistyczną sytuacją w sektorze wydobywczym. Kurs akcji w ciągu ostatniego roku spadł o ponad 52%. Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji za jedną akcję spółki trzeba było zapłacić 1,7560 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Altus TFI, APS Energy, Auga Group, Bioton, Broadgate, Ceramika Nowa Gala, Comp, Efekt, Inter Sport Polska, Lena, Pragma Faktoring, Sescom, Unibep,

 

WZA (wybrane): Braster, Dom Development, JSW, Kruk, PCC Exol, PCC Rokita, Ryvu Therapeutics, Selvita, Skyline,

 

Zmiana nazwy: Investment Fund Managers (notowana na NewConnect spółka zajmująca się montażem małych instalacji fotowoltaicznych zmieni nazwę na Fotovolt oraz ticker giełdowy na FVE).

 

Wtorek, 1 września

Medicalgortihmics (MDG) - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za pierwsze półrocze 2020 r.

Spółka technologiczno-medyczna notowana w ramach indeksu sWIG80 w II kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 45,4 mln złotych, zysk operacyjny 1,35 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto w wysokości 1,4 mln złotych (3,26 mln złotych straty w poprzednim kwartale).

Spółka w ostatni piątek poinformowała, że spodziewa się znacznej poprawy wyników w trzecim kwartale tego roku, jednocześnie ostrzegając akcjonariuszy, że II kwartał był swoistym „dołkiem operacyjnym” (większość przychodów pochodzi z USA, ze sprzedaży usług diagnostycznych), nie należy więc spodziewać się optymistycznego raportu. Sama reakcja akcjonariuszy na sprawdzanie jest więc bardzo trudna do przewidzenia, być może uznają oni, że „nie jest tak źle” i zaczną już dyskontować potencjalnie lepsze wyniki za kolejny kwartał.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Medicalgorithmics są wyceniane po 23,8000 PLN.

 

Dywidendy: Eurosnack (Wypłata dywidendy 0,01 PLN na akcję), LiveChat Software (wypłata dywidendy 1,28 PLN na akcję), Newag (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 1,00 PLN na akcję)

 

Prawa poboru: Polwax (rozpoczęcie zapisów na akcje serii E)

 

Środa, 2 września

Lokum Deweloper (LKD) - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za pierwsze półrocze 2020 r.

Jedna z czołowych spółek działających na rynku nieruchomości notowanych na GPW w II kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 122 mln złotych, zysk operacyjny 35,81 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto w wysokości 25,68 mln złotych (20,59 mln złotych zysku w poprzednim kwartale). W pierwszym kwartale spółka polepszyła swoje wyniki.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Lokum Deweloper były wyceniane po 11,9000 PLN.

Czytaj także: Lokum Deweloper prezentuje wyniki za I kwartał 2020 r. Zysk spółki wyższy o 15%

13 maja spółka z branży deweloperskiej Lokum Deweloper przedstawiła wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Okazały się one wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły też szacunki analityków.   13 maja przed sesją na GPW spółka Lokum Deweloper opublikowała raport finansowy za I kwartał 2020 r. Przychody .. Czytaj
Lokum Deweloper prezentuje wyniki za I kwartał 2020 r. Zysk spółki wyższy o 15%

Wyniki finansowe opublikują również: Digitree, Hydrotor, MCI Capital

 

Rynek pierwotny: Passus (Dzień pierwszego notowania na NewConnect 999 900 akcji serii A oraz 400 600 akcji serii E)

 

Czwartek, 3 września

CD Projekt (CDR) - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za pierwsze półrocze 2020 r.

Jedna z największych spółek gamingowych w Europie i najwyżej kapitalizowany podmiot na warszawskiej giełdzie w II kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 133,52 mln złotych, zysk operacyjny 39,5 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto w wysokości 33,95 mln złotych (91,97 mln złotych w poprzednim kwartale).

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje CD Projekt były wyceniane po 446,0000 PLN, blisko historycznych szczytów, wybitych w zeszłym tygodniu.

Czytaj także: CD Projekt pracuje nad mobilną wersją gry o Wiedźminie

CD Projekt, czołowa polska spółka gamingowa i jednocześnie najwyżej wyceniany walor warszawskiej giełdy, nie porzucił swojej dotychczasowej „kury znoszącej złote jaja”, jaką jest seria gier o przygodach Wiedźmina, mimo nadchodzącej premiery flagowego Cyberpunka 2077. Jak wynika z informacji prasowyc.. Czytaj
CD Projekt pracuje nad mobilną wersją gry o Wiedźminie

 

Enea (ENA) - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za pierwsze półrocze 2020 r.

Jedna z czołowych spółek energetycznych na GPW kontrolowanych przez Skarb Państwa w II kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 3,57 mld złotych, zysk operacyjny 484,55 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto w wysokości 259,63 mln złotych (444,59 mln złotych w poprzednim kwartale).

Wg wstępnych wyników finansowych Enea w I półroczu osiągnęła 8,940 mld złotych przychodów oraz stratę netto 99 mln złotych, wynik EBITDA 1,82 mld złotych. Czwartkowa publikacja wyników nie powinna więc zauważalnie wpłynąć na notowania spółki.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Enei były notowane po 6,5600 PLN.

Czytaj także: Nie ma kopalni, nie ma problemu? Znamy rządowe plany wydzielenia aktywów węglowych z PGE, Tauronu i Enei

Węgiel bez wątpienia ciąży polskiej energetyce i to mimo tego, że wciąż na niemal trzy czwarte naszego miksu energetycznego składają się elektrownie węglowe. Konkretniej zaś, dla spółek energetycznych z udziałem Skarbu Państwa kopalnie wchodzące w skład ich majątku są dotkliwym obciążeniem, które ni.. Czytaj
Nie ma kopalni, nie ma problemu? Znamy rządowe plany wydzielenia aktywów węglowych z PGE, Tauronu i Enei

 

Wyniki finansowe opublikują również: Atal, Euco, Impera, Introl Lubelski Węgiel Bogdanka, Pekabex

 

Piątek, 4 września

 

Wyniki finansowe opublikują: CI Games, Impel, Pozbud, PZ Cormay, Wasko

 

Dywidendy: Amica Wronki (Dzień ustalenia prawa do dywidendy 3,00 PLN na akcję)

 

 

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk