• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 3- 7 sierpnia (PKO BP, Pekao, Alior Bank, Gaming Factory, Mennica Polska)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Pierwszy tydzień sierpnia to kontynuacja sezonu publikacji wyników za drugi kwartał 2020 r., które dla wielu spółek będą miały kluczowe znaczenie w najbliższej przyszłości. W tym tygodniu wyniki zaprezentują m.in. czołowe spółki z sektora bankowego, notowane w ramach indeksu WIG20, a także tzw. „spółki covidowe” z NewConnect, takie jak 4Mass, czy MBF Group.

 

Poniedziałek, 3 sierpnia

Gaming Factory - publikacja zaległego raportu za I kwartał 2020 r.

Niedawny debiutant na głównym rynku GPW w zeszły piątek został zawieszony w obrocie decyzją Komisji Nadzoru Finansowego. Powodem był brak publikacji raportu finansowego za pierwsze półrocze do końca lipca. Spółka twierdziła w oficjalnym oświadczeniu, że doszło do nieporozumienia i nie była ona zobowiązana do publikacji wyników za I kwartał, jednak aby obrót jej akcjami i PDA został przywrócony, jej wyniki za 1Q zostaną upublicznione w poniedziałek.

Aktualnie obrót Gaming Factory jest zawieszony, jednak na koniec czwartkowej sesji jej akcje były wyceniane po 27,6000 PLN, zaś prawa do akcji po 23,7000 PLN.

Czytaj także: Gaming Factory zawieszone na giełdzie na wniosek KNF. Co się stało? Mamy oświadczenie spółki

Obrót akcjami oraz prawami do akcji ostatniego giełdowego debiutanta, jakim jest spółka Gaming Factory, został zawieszony na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego. Uchwała wchodzi w życie wraz z dzisiejszą, piątkową sesją, co oznacza że obrót akcjami i PDA spółki nie zostanie uruchomiony.   Aktualiz.. Czytaj
Gaming Factory zawieszone na giełdzie na wniosek KNF. Co się stało? Mamy oświadczenie spółki

 

Grupa Żywiec - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Jedna z najstarszych spółek na warszawskim parkiecie rok temu osiągnęła przychody w wysokości 1,12 mln złotych netto, zysk operacyjny (EBIT) 118,36 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 91,08 mln złotych. W poprzednim kwartale (1Q 2020) Grupa Żywiec zanotowała 34,9 mln złotych straty, które będą ciążyć na wynikach za półrocze.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji Grupy Żywiec wynosił 472,0000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Synerga, Wierzyciele

 

Dywidenda: Inpro (dzień ustalenia praw do dywidendy 0,15 PLN na akcję), PGNiG (wypłata dywidendy 0,09 PLN na akcję)

 

Rynek pierwotny: Simfabric (Dzień pierwszego notowania na NewConnect 156 000 akcji serii A oraz 625 000 akcji serii B)

 

Wtorek, 4 sierpnia

Mennica Polska - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Jedyny w Polsce producent złota inwestycyjnego notowany na giełdzie w zeszłym roku osiągnął przychody netto ze sprzedaży na poziomie 154,91 mln złotych oraz zysk operacyjny 5,68 mln złotych i skonsolidowany zysk 6,54 mln złotych netto. W poprzednim kwartale (1Q 2020 r.) spółka zanotowała niemal 16 mln złotych straty, jednak przy rekordowych przychodach niemal 192 mln złotych.

Ze względu na rosnące zainteresowanie złotem inwestycyjnym i trendem wzrostowym na rynku metali szlachetnych akcjonariusze oczekują pozytywnych wyników za pierwsze półrocze i drugi kwartał, o czym świadczy m.in. fakt, że akcje Mennicy Polskiej podrożały o niemal 35%. Publikacja wyników może jednak wiązać się zarówno ze sporym rozczarowaniem, jak i potencjalną realizacją zysków ze strony części akcjonariuszy.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji Mennicy Polskiej wynosił 25,6000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Bluetax, Digital Avenue

 

Rynek pierwotny: mBank (Wprowadzenie do obrotu na GPW 7 826 akcji zwykłych na okaziciela)

 

WZA: Eurosnack (ws wypłaty dywidendy), Maxi Pizza (ws programu motywacyjnego dla prezesa i emisji nowych akcji)

 

Środa, 5 sierpnia

Bank Pekao - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Drugi pod względem wielkości polski bank, wchodzący w skład indeksu WIG20, w zeszłym roku osiągnął przychody 1,66 mld złotych z tytułu odsetek oraz 725 mln złotych z tytułu prowizji. Wynik na działalności bankowej wyniósł 2,05 mld złotych, zaś skonsolidowany zysk netto 582,1 mln złotych. Bank osiągnął słabsze wyniki już w pierwszym kwartale tego roku - zysk netto wyniósł zaledwie 186,9 mln PLN.

Wyniki za pierwsze półrocze mają małe szanse na to, by pozytywnie zaskoczyć, na co w dużej mierze wpływ mają obniżki stóp procentowych przez NBP.

Sceptycyzm akcjonariuszy widoczny jest na wykresie notowań Pekao - akcje banku są obecnie wyceniane niżej niż po marcowych spadkach (do 52,7400 PLN).

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Banku Pekao były wyceniane po 50,5800 PLN.

 

PKO BP - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Największy polski bank w zeszłym roku osiągnął przychody 3,14 mld złotych z tytułu odsetek oraz 1,03 mld złotych z tytułu prowizji. Wynik na działalności bankowej wyniósł 3,48 mld złotych, zaś skonsolidowany zysk netto 1,21 mld złotych. W pierwszym kwartale PKO BP, podobnie jak Pekao, osiągnęło zauważalnie niższy zysk netto przy porównywalnych przychodach: 503 mln PLN.

Spółka jest w podobnej sytuacji do Pekao - jej notowania również są zbliżone do tych w momencie marcowych spadków (21,0000 PLN).

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje PKO BP były wyceniane po 21,7500 PLN.

Czytaj także: Wzrosty masz jak w banku? Czy to dobry moment na inwestycję w sektor bankowy na giełdzie?

Spółki z sektora bankowego notowane na warszawskiej giełdzie są aktualnie postrzegane jako „tanie”. Czy oznacza to jednak, że można traktować je jako okazje do podpięcia się pod przyszłe wzrosty? Jakie wyzwania i zagrożenia czyhają na banki w nadchodzących miesiącach i czy odbicie notowań rzeczywiśc.. Czytaj
Wzrosty masz jak w banku? Czy to dobry moment na inwestycję w sektor bankowy na giełdzie?

 

Wyniki finansowe opublikują również: Asseco South Eastern Europe, Kęty

 

WZA: BOS Bank, Enter Air (ws wypłaty dywidendy), MedApp, OT Logistics

 

Czwartek, 6 sierpnia

Alior Bank - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Ostatni pod względem wielkości bank, wchodzący w skład indeksu WIG20, w zeszłym roku osiągnął przychody 1,04 mld złotych z tytułu odsetek oraz 286,37 mln złotych z tytułu prowizji. Wynik na działalności bankowej wyniósł 1 mld złotych, zaś skonsolidowany zysk netto 35,75 mln złotych.

Akcje Alior Banku znajdują się blisko historycznych minimów, choć powyżej dołka z początku kwietnia (11,7500 PLN). Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Alior Banku były wyceniane na 14,5850 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: CherryPic Games, ING Bank Śląski, LUG, Movie Games, UniCredit, Vabun

 

Piątek, 7 sierpnia

Wyniki finansowe opublikują: 4Mass, Analizy Online, CDA.pl, CFG, Corelens, MBF Group, MOL, Notoria, Platige Image,

Notowania: PKO Bank Polski SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKO/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk