• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 28 września - 2 października (Allegro, CCC, PlayWay, Biomed Lublin, DataWalk)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Ostatnie trzy dni września będą wyjątkowo intensywne na warszawskiej giełdzie. W poniedziałek zakończą się zapisy na akcje Grupy Allegro oferowane w ramach pierwszej oferty publicznej, a już we wtorek poznamy ich ostateczną cenę emisyjną i liczbę zakupioną przez inwestorów. Ze względu na dobiegający końca sezon publikacji wyników finansowych za pierwsze półrocze i drugi kwartał, ostatnie dni września - w tym szczególnie środa - będą wyjątkowo obfite w publikacje sprawozdań finansowych przez spółki notowane na GPW. Swoje wyniki, jako ostatnia spółka z indeksu WIG20, przedstawi Grupa CCC.

 

Poniedziałek, 28 września

 

Grupa Allegro - zakończenie subskrypcji na akcje w ramach pierwszej oferty publicznej

Największe IPO ostatnich lat i prawdopodobnie również najdroższy debiut w historii warszawskiej giełdy cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych (które objęły 5% wszystkich akcji), a także proces budowania księgi popytu dla inwestorów instytucjonalnych zakończą się w poniedziałek. Już pod koniec zeszłego tygodnia wiadomo było, że zainteresowanie znacząco przerosło liczbę oferowanych akcji, co sugeruje że redukcja na zapisach dla małych inwestorów może wynieść nawet 1:10. Nie mniejsze zainteresowanie wykazali inwestorzy instytucjonalni - Allegro w piątek zdecydowało się podnieść liczbę oferowanych akcji z początkowych 187 826 087 do 214 658 285, co oznacza że przy maksymalnej cenie emisyjnej 43 PLN spółka podczas pierwszej oferty publicznej może zebrać rekordowe 9,23 mld złotych.

Ostateczna liczba oferowanych akcji i ustalona cena emisyjna zostaną ogłoszone we wtorek 29 września.

Czytaj także: Debiut Allegro - ostatni dzień zapisów na akcje! Czy warto wziąć udział w największym i najdroższym IPO w historii GPW?

Prawie czterysta stron prospektu emisyjnego i mniej niż tydzień (w praktyce zaledwie cztery sesje handlowe) na zapoznanie się z nim i podjęcie decyzji czy warto wziąć udział w pierwszej ofercie publicznej Grupy Allegro. Największy debiut ostatnich lat i być może również najwyżej wyceniane IPO w hist.. Czytaj
Debiut Allegro - ostatni dzień zapisów na akcje! Czy warto wziąć udział w największym i najdroższym IPO w historii GPW?

 

Wyniki finansowe opublikują: BBI Development, Celtic,  Dekpol, Elkop, Immobile, Korporacja Efekt, North Coast, Pozbud

 

WZA: Biomed Lublin (NWZA ws. umowy pożyczki od członków Rady Nadzorczej i prezesa spółki)

 

Dywidendy: Grupa Lotos (Dzień Wypłaty Dywidendy 1 PLN na akcję, R22 (pierwszy dzień notowań bez zaliczki na poczet dywidendy 0,28 PLN na akcję)

 

Wtorek, 29 września

Wyniki finansowe opublikują: Artifex Mundi, Enelmed, HM Invest, P. A. Nova, Open Finance, Polwax, Redan, Reino, Sanok, Skyline, Star Hedge

 

Dywidendy: Immobile (Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,02 PLN na akcję), Movie Games (Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,32 PLN na akcję), NTT System (Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,07 PLN na akcję), Poltronic (Dzień Wypłaty Dywidendy 0,06 PLN na akcję), Projprzem Makrum (Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,60 PLN na akcję), R22 (Dzień ustalenia prawa zaliczki na poczet dywidendy za rok obrotowy 2019/2020 w wysokości 0,28 PLN na akcję), Unima 2000 (Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,14 PLN na akcję)

 

Środa, 30 września

CCC - publikacja jednostkowego i skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Ostatnia spółka z indeksu WIG20 publikująca wyniki w tym kwartale dość mocno odczuła skutki pandemii, co z pewnością odbije się na wynikach za pierwsze dwa kwartały. W II kwartale zeszłego roku CCC osiągnęła 1,641 mld złotych przychodów netto ze sprzedaży, zysk operacyjny 138,3 mln złotych oraz zysk netto 37 mln złotych. W I kwartale 2020 r. Przychody wyniosły zaledwie 965,1 mln PLN, zaś strata to 339,9 mln PLN netto.

W zeszłym tygodniu CCC poinformowała, że w wynikach za I półrocze zostaną ujęte rezerwy księgowe w wysokości 448,7 mln złotych, które obniżą m.in. wynik netto.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje CCC były notowane po 44,0400 PLN.

 

Ursus - publikacja jednostkowego i skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Znajdujący się w tarapatach finansowych producent sprzętu rolniczego, do niedawna objęty przyśpieszonym postępowaniem układowym, w II kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 23,39 mln złotych netto, stratę operacyjną (EBIT) 18,41 mln złotych oraz stratę netto 13,23 mln złotych. W poprzednim kwartale (1Q 2020) przychody wyniosły 10,11 mln PLN, a strata netto 5,23 mln PLN.

8 września Ursus opublikował szacunkowe wyniki za I półrocze, wedle których skonsolidowane przychody wyniosły 27,3 mln zł wobec 35,3 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Strata z działalności operacyjnej wyniosła 14,7 mln zł wobec straty 12,2 mln zł rok wcześniej. Ursus zakończył I półrocze stratą netto w wysokości 34 mln zł w porównaniu do straty wynoszącej 11,1 mln zł przed rokiem.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Ursusa są notowane po 0,5570 PLN.

Czytaj także: Ursus przedstawia wstępne wyniki finansowe za I półrocze 2020 r.

8 września spółka Ursus przedstawiła szacunkowe wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. Były one znacznie słabsze niż przed rokiem.   8 września w późnych godzinach wieczornych spółka Ursus przedstawiła szacunkowe wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. Według szacunków skonsolidowane przychody wyni.. Czytaj
Ursus przedstawia wstępne wyniki finansowe za I półrocze 2020 r.

 

PlayWay - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Jedna z największych spółek gamingowych notowana w ramach indeksu mWIG40 w II kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody z działalności w wysokości 32,88 mln złotych netto, zysk operacyjny 23,3 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 16,53 mln złotych. W poprzednim kwartale (1Q 2020) przychody wyniosły 35 mln PLN, zaś zysk netto 21,16 mln PLN.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje PlayWay były notowane po 484,0000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Action, Arteria, Bowim, Celon Pharma, DataWalk, Eko Export, Elemental Holding, Enter Air, Gaming Factory, PCC Exol, Polnord, Rainbow Tours, Skotan, Zamet, ZPUE

 

Notowania: PlayWay SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PLW/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk