• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 27-31 lipca (CD Projekt, PKN Orlen, mBank, Santander, Orange Polska)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Ostatni tydzień lipca to początek sezonu publikacji wyników za drugi kwartał 2020 r., które dla wielu spółek będą miały kluczowe znaczenie w najbliższej przyszłości. W tym tygodniu wyniki zaprezentują m.in. czołowe spółki z indeksu WIG20.

 

Poniedziałek, 27 lipca

CDRL - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I kwartał 2020 r.

Notowany na GPW dystrybutor odzieży dziecięcej mocno odczuł skutki ograniczeń handlu związanych z pandemią. Jak wynika z szacunkowych wyników, w I kwartale CDRL poniosło stratę 22,7 mln PLN, wobec 5 mln PLN straty rok wcześniej. W poniedziałek spółka zaprezentuje pełne wyniki wraz z przychodami. Reakcja akcjonariuszy na wstępne wyniki opublikowane w piątek była jednak dość optymistyczna - notowania wzrosły o niemal 5%, zaś przed otwarciem poniedziałkowej sesji kurs akcji CDRL wynosi 13,2000 PLN. Jest on niższy o 44,5% niż rok temu.

Czytaj także: Miliony złotych. Rekordowe przychody Grupy CDRL w IV kwartale

Grupa CDRL, właściciel marki Coccodrillo oraz Buslik, podsumowała wyniki sprzedaży w czwartym kwartale 2019 roku, które były najwyższe w historii. Jednostkowe przychody ze sprzedaży CDRL S.A. wyniosły 62,0 milionów złotych. W tym okresie białoruska sieć sklepów Buslik wypracowała 67,4 mln zł przycho.. Czytaj
Miliony złotych. Rekordowe przychody Grupy CDRL w IV kwartale

 

Wyniki finansowe opublikują również: Genesis Energy, Hollywood, Inter Groclin Auto

BSC Drukarnia Opakowań - spółka z dniem 27 lipca zostanie wycofana z obrotu na głównym parkiecie GPW. Jej notowania zostały zawieszone już 24 kwietnia.

Mostostal Zabrze - ostatni dzień wezwania do sprzedaży akcji ze strony Krzysztofa Jędrzejewskiego i KMW Investment po cenie 0,73 PLN za akcję. Aktualny kurs to 0,9000 PLN za akcję.

Dywidendy: Acartus (wypłata dywidendy 0,03 PLN na akcję), GPW (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 2,40 PLN na akcję), Pekabex (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,16 PLN na akcję).

 

Wtorek, 28 lipca

CD Projekt - Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ws. wypłaty dywidendy z zysku osiągniętego w 2019 r.

Wyniki finansowe opublikują również: Adiuvo Investment, Aquatech, Efekt, Rafako

Dywidendy: Ekopol (Wypłata dywidendy 0,10 PLN na akcję zwykłą i 0,15 PLN na akcję uprzywilejowaną), PKN Orlen (wypłata 1,00 PLN dywidendy na akcję)

 

Środa, 29 lipca

Orange Polska - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za II kwartał 2020 r.

Jeden z trzech najwiekszych telekomów, wchodzących w skład indeksu WIG20, w II kwartale zeszłego roku osiągnął przychody w wysokości 2,76 mld PLN netto, zysk operacyjny (EBIT) na poziomie 138 mln PLN oraz skonsolidowany zysk w wysokości 55 mln PLN netto.

Notowania Orange mają za sobą mocno wzrostowy tydzień, który pozwolił na wyjście powyżej poziomu sprzed spadków z pierwszego kwartału (7,5000 PLN), co pozwala podejrzewać, że akcjonariusze liczą na relatywnie optymistyczne wyniki finansowe.

Przed poniedziałkową sesją akcje Orange Polska są notowane po 6,9750 PLN.

 

Santander Bank Polska - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za II kwartał 2020 r.

Santander Bank w zeszłym roku osiągnął 2,116 mld PLN z tytułu odsetek oraz 661 mln PLN z tytułu prowizji. Wynik na działalności bankowej wyniósł 2,33 mld PLN, natomiast skonsolidowany zysk netto 607,21 mln PLN.

Z tytułu m.in. obniżonych stóp procentowych oczekiwane są znacznie słabsze wyniki. Jak wynika z wcześniejszego komunikatu banku, decyzje RPP będą mieć negatywny wpływ na wynik Santandera z tytułu odsetek w przedziale od 525 do 575 mln złotych.

Przed poniedziałkową sesją akcje Santander Bank Polska są notowane po 161,400 PLN.

Czytaj także: Ile dziennie tracą banki z powodu niskich stóp procentowych? Sektor bankowy czeka kryzys

Seria trzech obniżek stóp procentowych, która miała miejsce w tym roku, mocno odbije się na wynikach banków, a przede wszystkim na tym, na czym banki najwięcej zarabiają, a więc na odsetkach. Każdego dnia banki tracą miliony złotych. Ile stracą w 2020 r.? Obecny rok nie sprzyja bankom. W dniach 17 .. Czytaj
Ile dziennie tracą banki z powodu niskich stóp procentowych? Sektor bankowy czeka kryzys

 

Wyniki finansowe opublikują również: BitEvil (za 2019 r.), Fast Finance, GKS Katowice, Mennica Skarbowa (za 2019 r.), PBG, Rainbow Tours, Sfinks, Vivid Games, Work Service.

 

Dywidendy: LiveChat Software (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,60 PLN na akcję).

Czwartek, 30 lipca

Energa - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za II kwartał 2020 r.

Jedna z czołowych spółek energetycznych, będąca w posiadaniu Orlenu (85,2% akcji), w zeszłym roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 3,059 mld PLN oraz zysk EBIT 163 mln PLN. Skonsolidowany zysk netto wyniósł natomiast 89 mln PLN.  Spółka poinformowała, że odpisy aktualizujące m.in. za niedoszłą budowę bloku C w Elektrowni Ostrołęka, pomniejszą wynik netto za I półrocze o 1,02 mld PLN.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Energi są notowane po 8,2650 PLN.

 

PKN Orlen - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za II kwartał 2020 r.

Największy koncern paliwowo-energetyczny w Polsce w II kwartale zeszłego roku osiągnął 29,23 mld PLN przychodów netto ze sprzedaży. Zysk operacyjny wyniósł 2,08 mld PLN, zaś skonsolidowany zysk netto 1,6 mld PLN.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje PKN Orlen są notowane po 57,8200 PLN.

mBank - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za II kwartał 2020 r.

mBank w drugim kwartale zeszłego roku osiągnął 1,263 mld PLN z tytułu odsetek oraz 412,44 mln PLN z tytułu prowizji. Wynik na działalności bankowej wyniósł 1,33 mld PLN, natomiast skonsolidowany zysk netto 331,644 mln PLN.

Wg prognoz mBanku, obniżka stóp procentowych będzie mieć negatywny wpływ na wynik odsetkowy banku w 2020 r. na poziomie 250-300 mln złotych.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje mBanku są notowane po 206,0000 PLN.

Wyniki finansowe opublikują również: Asseco BS, CFI, InnoGene (za 2019 r.), Krka, Skyline

 

Piątek, 31 lipca

Wyniki finansowe opublikują: Broadgate, Dom Lekarski, Eko Park, Emmerson, GO TFI, Quartcicon, StalExport Autostrady, Wierzyciel

 

https://www.fxmag.pl/artykul/podsumowanie-tygodnia-bezrobocie-rosnie-gaming-factory-robi-ponad-100-na-debiucie-a-tesla-zaskakuje-wynikami-kwartalnymi

Notowania: Polski Koncern Naftowy ORLEN SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk