• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 26-30 października (Orlen, Lotos, Orange, mBank, CCC, Grodno)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Zaczynamy sezon publikacji wyników finansowych za trzeci kwartał na warszawskim parkiecie. Ostatni tydzień października będzie obfitował w sprawozdania finansowe spółek z sektora bankowego, nie zabraknie również podmiotów z WIG20, w tym dwóch najwiekszych koncernów paliwowych - Orlenu i Lotosu.

 

Poniedziałek, 26 października

Asseco Business Solutions - publikacja wyników finansowych za III kwartał 2020 r.

Jedna z czołowych spółek informatycznych na warszawskim parkiecie, obecna w indeksie sWIG80, w trzecim kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody 65,35 mln złotych, zysk operacyjny (EBIT) 19,57 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 15,68 mln złotych. Sytuacja pandemiczna nie wpłynęła negatywnie na wyniki spółki w poprzednim kwartale (IIQ 2020): przychody wyniosły 64,37 mln PLN, zaś zysk 15,71 mln PLN netto. Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Asseco Business Solutions były wyceniane na 33,0000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikuje również: Fabryka Konstrukcji Drewnianych, Wawel

 

WZA: Santander Bank Polska

 

Wtorek, 27 października

CCC - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za III kwartał 2020 r.

Czołowa spółka obuwnicza na GPW, wchodząca w skład indeksu WIG20, w III kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody na poziomie 1,447 mld złotych, zysk operacyjny 16,2 mln złotych oraz skonsolidowaną stratę netto 32,7 mln złotych (w IIQ 2020 strata wyniosła 588,1 mln PLN netto).

Wtorkowa publikacja raportu nie powinna mieć znacznego wpływu na notowania CCC, ze względu na zaprezentowane na początku miesiąca szacunkowe wyniki za trzeci kwartał. Wynika z nich, że strata EBIT wyniosła 8 mln PLN, zaś przychody oszacowano na 1,5 mld PLN. Nie podano jednak wyniku netto. Wstępne wyniki zostały przyjęte bardzo optymistycznie - kurs CCC w dniu ich publikacji rósł o niemal 20%, przekraczając 56 PLN za akcję.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje CCC są wyceniane na 40,6100 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Bank Millennium, Capital Partners, Idea Bank, Ropczyce, Santander Bank Polska

 

Dywidendy: Ambra (dzień dywidendy 0,70 PLN na akcję, wypłata dywidendy nastąpi 17 listopada) Grodno (dzień dywidendy 0,08 PLN na akcję; wypłata dywidendy nastąpi 10 listopada). Uwaga! Dzień dywidendy to dzień ustalenia listy akcjonariuszy z prawem do dywidendy, ostatnim dniem uprawniającym do otrzymania udziału w zysku (zgodnie z zasadą T+2) był piątek.

 

Elemental Holding - WZA ws wycofania spółki z obrotu na GPW i finalizacja transakcji wezwania za sprzedaż akcji Terra Recycling oraz EFF B.V po cenie 2,42 PLN za sztukę

 

WZA: Lubelski Węgiel Bogdanka (ws zmian w RN)

 

Środa, 28 października

Orange Polska - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za III kwartał 2020 r.

Jeden z trzech czołowych telekomów na warszawskiej giełdzie w III kwartale zeszłego roku osiągnął przychody na poziomie 2,87 mld złotych i zysk operacyjny 362 mln złotych. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 224 mln złotych (52 mln PLN w poprzednim kwartale).

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Orange Polska były wyceniane po 6,7500 PLN za sztukę.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Asseco SEE, Atlanta Poland, Budimex, Grupa Żywiec, Komputronik, Novaturas, Parcel Technik

 

Czwartek, 29 października,

PKN Orlen - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za III kwartał 2020 r.

Największy polski koncern petrochemiczny w III kwartale 2019 r. osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 29,229 mld złotych netto, zysk operacyjny 1,807 mld złotych oraz skonsolidowany zysk netto 1,266 mld złotych. W drugim kwartale tego roku Orlen osiągnął przychody 17 mld PLN i zysk netto 3,97 mld PLN.

Akcje Orlenu znajdują się w trendzie spadkowym od początku czerwca, obecny kurs akcji jest niższy od minimów z połowy marca (45,5000 PLN). Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje PKN Orlen są wyceniane po 41,7600 PLN, najniżej od połowy 2014 r.

 

Grupa Lotos - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za III kwartał 2020 r.

Lotos w trzecim kwartale zeszłego roku osiągnął przychody 7,877 mld złotych, zysk operacyjny 496,3 mln złotych oraz skonsolidowany zysk 125,9 mln złotych netto. W poprzednim kwartale (IIQ 2020) przychody wyniosły 4,245 mld PLN, zaś strata 76,4 mln PLN netto.

Wg wstępnych wyników finansowych przychody Orlenu wyniosły 5,4 mld złotych, zaś skonsolidowany zysk operacyjny oszacowano na 170 mln złotych.

Lotos, podobnie jak Orlen, znajduje się w trendzie spadkowym, a jego akcje są wyceniane znacznie niżej niż po marcowych spadkach (40 PLN). Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Grupy Lotos były wyceniane po 29,0000 PLN za sztukę.

 

mBank - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za III kwartał 2020 r.

Bank, który niedawno opuścił indeks WIG20 na rzecz Allegro,  w III kwartale zeszłego roku osiągnął przychody z odsetek na poziomie 1,331 mld PLN, przychody z prowizji w wysokości 433,35 mln PLN oraz wynik na działalności bankowej na poziomie 1,5 mld PLN. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 353,922 mln złotych (niecałe 87 mln PLN netto w poprzednim kwartale).

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje mBanku były notowane po 148,3000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: GKS Katowice, Mangata, Mennica Polska

 

WZA: Energa (ws wycofania spółki z obrotu na GPW po przejęciu przez PKN Orlen), Getin Noble Bank (ws wniosku KNF o dowołanie Leszka Czarneckiego z składu RN)

 

Piątek, 30 października

Wyniki finansowe opublikują: Akcept Finanse, Atlantis, Bioton, Cognor, FON, IF Capital, PBS Finanse, Procad, Remak,

Notowania: Polski Koncern Naftowy ORLEN SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk