• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 21-25 września (Elemental Holding, mBank, Mabion, TIM, Sanwil)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW.

 

Poniedziałek, 21 września

Zakłady Tłuszczowe Kruszwica - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Wchodząca w skład indeksu sWIG80 spółka z sektora spożywczego w drugim kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 669,68 mln złotych, zysk operacyjny 26,96 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 17,63 mln złotych. W wynikach Kruszwicy za pierwszy kwartał tego roku nie dało się odczuć negatywnego wpływu pandemii - przychody wyniosły 784 mln PLN, zaś zysk netto 30,25 mln PLN, stąd też wyniki za pierwsze półrocze również mogą być pozytywne.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji Kruszwicy wynosił 56,4000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Bowim, Newag, PragmaInk, Sonel, Termorex, Zremb

 

Elemental Holding - rozpoczęcie zapisów na sprzedaż akcji w wezwaniu po 2,4200 PLN

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka zajmująca się recyklingiem metali i tworzyw sztucznych - jak wynika z wypowiedzi zarządu - docelowo ma zniknąć z parkietu. Porozumienie akcjonariuszy kontrolujących większość akcji spółki zawarte pod koniec sierpnia, zostało podpisane przez Macieja Rogalińskiego, spółki zależne - Terra Recycling i Tesla Recycling - oraz firmy EFF, JJR Invest i Delpia Investments. W ramach wezwania na sprzedaż akcji Terra Recycling oraz EFF B.V chcą wykupić pozostałe 8,2% akcji spółki po cenie 2,42 PLN za sztukę, a następnie wycofać Elemental z obrotu na GPW.

Zapisy będą trwały do 21 października, a finalizację transakcji zaplanowano na 26 października.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Elemental Holding notowane są po 2,4450 PLN.

Czytaj także: Nie wszystkim akcjonariuszom zależy na wzrostach ich akcji. "Elementalne" obniżanie kursu

Elemental Holding, spółka zajmująca się recyklingiem i odzyskiwaniem metali, na czwartkowej sesji straciła niemal jedną piątą swojej wartości. Wszystko przez niespodziewany i kontrowersyjny komunikat jednego z najwiekszych akcjonariuszy spółki, który poinformował, że chce wycofać Elemental z obrotu .. Czytaj
Nie wszystkim akcjonariuszom zależy na wzrostach ich akcji. "Elementalne" obniżanie kursu

 

Dywidenda: Grupa Kęty (dzień ustalenia praw do dywidendy 35 PLN na akcję)

 

Wtorek, 22 września

BoomBit - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Zeszłoroczny gamingowy debiutant na głównym parkiecie GPW w II kwartale 2019 r. osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 14 mln złotych netto, stratę operacyjną (EBIT) 659 tys. złotych oraz skonsolidowaną stratę 870 tys. złotych netto. W poprzednim kwartale (1Q 20) przychody wyniosły 37,79 mln PLN, zaś zysk netto 6,37 mln PLN. Akcjonariusze oczekują kontynuacji dynamiki wzrostowej również w drugim kwartale i znacznie lepszych wyników półrocznych, co może wiązać się ze sporą zmiennością po publikacji raportu.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje BoomBit wyceniane są na 21,1000 PLN.

 

Mabion - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Spółka biotechnologiczna notowana w ramach mWIG40, która zajmuje się terapiami celowanymi z zakresu onkologii, zainteresowała inwestorów w połowie września, gdy zawarła porozumienie z firmą Vaxine ws wspólnego rozwoju i wprowadzenia na europejski rynek szczepionki na COVID-19 produkcji australijskiej firmy. Pozostaje to jednak bez wpływu na wyniki finansowe za pierwsze półrocze. W IIQ 2019 Mabion nie osiągnął przychodów ze sprzedaży (jak dotąd nigdy jeszcze ich nie raportował), strata operacyjna wyniosła zaś 17,74 mln PLN, zaś strata netto 16,71 mln PLN (w pierwszym kwartale strata wyniosła 19,84 mln PLN netto).

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Mabion były notowane po 32,2500 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: DGA, Megaron, Monnari, Onico, Skyline

 

mBank - wprowadzenie do obrotu na GPW 7 066 akcji o wartości nominalnej 4 PLN. Liczba wyemitowanych akcji spółki zwiększy się o niecałe 1,7%, z obecnych 42 358 193 szt.

 

Środa, 23 września

Echo Investment - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Deweloper wchodzący w skład indeksu mWIG40 w II kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 61,38 mln złotych, zysk operacyjny 52,72 mln złotych oraz zysk netto 36 mln złotych. W I kwartale 2020 r. przychody wyniosły 155,97 mln PLN, zysk netto 40,62 mln PLN. W I półroczu spółka sprzedała 254 mieszkania, wobec 291 rok wcześniej, jednocześnie przekazując klientom 222 lokale (54 rok wcześniej).

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Echo Investment były notowane po 4,1300 PLN.

Czytaj także: Echo Investment ze 125% wzrostem przychodów w I kwartale

Echo Investment, jeden z czołowych deweloperów działających na rynku nieruchomości notowany na warszawskiej giełdzie, opublikował wyniki finansowe za I kwartał. Okazały się one znacznie lepsze niż w zeszłym roku - spółka osiągnęła zarówno wyższe przychody, jak i zysk. Sytuacja epidemiczna, ze względ.. Czytaj
Echo Investment ze 125% wzrostem przychodów w I kwartale

 

Wyniki finansowe opublikują również: AB SA, Atlas Estates, Herkules, IDM, MPL Verbum, TIM, Transpol, Unima, YOLO

 

Czwartek, 24 września

Wyniki finansowe opublikują również: Comperia, Groclin, Idea Bank, Magna Polonia, Makarony Polskie, Masterpharma, MEX Polska, Skarbiec, Tower Investment

 

Dywidendy: Stalprofil (Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,07 PLN na akcję)

 

Piątek, 25 września

Sanwil - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Producent materiałów powlekanych, który wsławił się umową z Agencją Rezerw Materiałowych na dostarczenie kombinezonów ochronnych wykorzystywanych w walce z pandemią, w II kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 6,96 mln PLN. Strata operacyjna wyniosła 267 tys. PLN, zaś skonsolidowana strata netto 458 tys. PLN. W IQ 2020 r. przychody wyniosły 7,16 mln PLN, zaś zysk netto 167 tys. PLN.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji Sanwil Holding wynosił 5,1500 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Adiuvo, Agora, Amica, Boryszew, Braster, Celon Pharma, Larq, Onco Arendi, XTPL, Wojas, Work Service

 

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk