• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 20-25 kwietnia (Orlen, Energa, Enea, CCC, BoomBit)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW.

 

Poniedziałek, 20 kwietnia

Quercus TFI - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Największe Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych notowane na warszawskim parkiecie w 2018 r. osiągnęło przychody ze sprzedaży w wysokości 61 mln złotych oraz zysk operacyjny (EBIT) 19,5 mln złotych, podobnie jak skonsolidowany zysk netto (19,57 mln PLN).

Spółka w połowie stycznia opublikowała szacunkowe wyniki finansowe, wg których zysk netto w 2019 r. wyniósł 18,9 mln złotych.

Cena akcji Quercus TFI przed otwarciem poniedziałkowej sesji wynosiła 2,5800 PLN. Od połowy marca kurs znajduje się w trendzie wzrostowym po gwałtownych spadkach z poziomu 3,5000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Ackerman, Altus TFI, Orzeł Biały, Pekabex, PMPG, Pragma Faktoring, Talex, Vindexus, Quantum

 

WZA: X-Trade Brokers (w sprawie wypłaty dywidendy za 2019 r.), Odlewnie Polskie

 

Wtorek, 21 kwietnia

Famur - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Katowicki producent urządzeń i maszyn górniczych wchodzący w skład indeksu mWIG40 w 2018 r. osiągnął rekordowe przychody ze sprzedaży w wysokości 2,22 mld złotych, równie rekordowy zysk operacyjny na poziomie 300 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 207,87 mln złotych.

Spółka na początku lutego opublikowała wstępne wyniki finansowe za 2019 r., wg których przychody ze sprzedaży wyniosły 2,165 mld złotych, zysk operacyjny 271 mln złotych, zaś zysk netto 253 mln złotych.

Cena akcji Famuru przed otwarciem poniedziałkowej sesji wynosiła 2,5800 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Digitree Group, Efekt, i2 Development, Trakcja, Unima 2000

 

WZA: Energa (w sprawie zmiany składu Rady Nadzorczej), Kofama, Parceltec

 

Środa, 22 kwietnia

Energa - ostatni dzień zapisów na sprzedaż akcji w wezwaniu po 8,3500 PLN

W środę dobiegają końca zapisy na sprzedaż akcji Energi w ramach wezwania PKN Orlen, który zadeklarował odkupienie do 100% jej udziałów po 8,3500 PLN za sztukę (nowa cena została ogłoszona w zeszłym tygodniu, wcześniejsza oferta wynosiła 7 PLN za akcję).

Cena akcji Energi przed otwarciem poniedziałkowej sesji wynosiła 8,2450 PLN.

Czytaj także: Orlen zapłaci dużo więcej za akcje Energi. Koncern mocno przepłaci i da zarobić głównie... Skarbowi Państwa

Orlen tuż po zakończeniu środowej sesji (15 kwietnia) poinformował o podwyższeniu ceny w wezwaniu na akcje Energi z dotychczasowych siedmiu złotych za sztukę. Co ciekawe, nowa cena odkupu akcji Energi jest o ponad 20% wyższa od obecnego kursu i przeszło 19% wyższa od pierwotnej oferty.   Orlen na .. Czytaj
Orlen zapłaci dużo więcej za akcje Energi. Koncern mocno przepłaci i da zarobić głównie... Skarbowi Państwa

 

Żywiec - publikacja skonsolidowanego raportu za 1 kwartał 2020 r.

Najdłużej notowana spółka na warszawskim parkiecie (od 1991 r.) w 1 kwartale 2019 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 606,69 mln złotych, zysk operacyjny 12,47 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 6,5 mln złotych.

Wyniki za pierwszy kwartał będą o tyle istotne, że pozwolą na określenie wpływu pandemii koronawirusa na sprzedaż piw należących do koncernu.

Cena akcji Grupy Żywiec przed otwarciem poniedziałkowej sesji wynosiła 480,0000 PLN.

 

Grupa Kęty - publikacja skonsolidowanego raportu za 1 kwartał 2020 r.

Grupa Kęty w 1 kwartale zeszłego roku osiągnęła 772,64 mln złotych przychodów ze sprzedaży, zysk operacyjny 76,4 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 57,94 mln złotych.

Wyniki wskażą czy spółka ucierpiała na spowolnieniu gospodarczym spowodowanym koronawirusem - Grupa Kęty sprzedaje aluminiowe komponenty budowlane, z czego niemal połowa sprzedaży generowana jest przez eksport.

Cena akcji Grupy Kęty przed otwarciem poniedziałkowej sesji wynosiła 352,5000 PLN.

 

Czytaj także: Żywiec z wynikami finansowymi za 2019 r. Co wpłynęło na zysk spółki?

12 lutego Grupa Żywiec przedstawiła wyniki finansowe za 2019 r. Pomimo wzrostu przychodów, wypracowany zysk okazał się niższy niż przed rokiem.   12 lutego przed sesją na GPW Grupa Żywiec opublikowała swój raport finansowy za 2019 r. W całym 2019 r. skonsolidowane przychody wyniosły 3,57 mld zł wo.. Czytaj
Żywiec z wynikami finansowymi za 2019 r. Co wpłynęło na zysk spółki?

 

Wyniki finansowe opublikują również: Enelmed, Esotiq, MCI, Megaron, Monnari Trade, OEX, Seco Group, TIM

 

Dywidenda: Kernel (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,25 dolara na akcję)

 

Czwartek, 23 kwietnia

PKN Orlen - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 1 kwartał 2020 r.

Czołowy koncern petrochemiczny wchodzący w skład indeksu WIG20 w 1 kwartale zeszłego roku osiągnął przychody w wysokości 25,24 mld złotych, zysk operacyjny 996 mln złotych oraz zysk netto 849 mln złotych. Wyniki za pierwszy kwartał wskażą jaki był wpływ marcowych ograniczeń mobilności i aktywności gospodarczej na sprzedaż paliw na stacjach Orlenu.

Cena akcji PKN Orlen przed otwarciem poniedziałkowej sesji wynosiła 61,2400 PLN.

 

Enea - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Jedna z czołowych spółek energetycznych w 2018 r. osiągnęła rekordowe przychody ze sprzedaży w wysokości 12,67 mld złotych, zysk operacyjny 1,03 mld złotych oraz skonsolidowany zysk netto 686,73 mln złotych.

Pod koniec marca spółka poinformowała, że na jej wynik za 2019 r. wpłyną zdarzenia jednorazowe, które powiększą wynik netto o ponad 43 mln złotych, zaś zysk EBITDA aż o 129 mln złotych.

Cena akcji Enea przed otwarciem poniedziałkowej sesji wynosiła 5,9000 PLN.

 

 

Boombit - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Zeszłoroczny debiutant na GPW w 2018 r. osiągnął rekordowe przychody ze sprzedaży w wysokości 37,52 mln złotych, zysk operacyjny 10,52 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 8,39 mln złotych.

Spółka bez wątpienia w 2019 r. osiągnęła wyższe przychody ze sprzedaży, jednak zysk netto niemal na pewno będzie niższy (o ile w ogóle zostanie osiągnięty), ze względu na ujemne wyniki z trzech pierwszych kwartałów.

Cena akcji Boombit przed otwarciem poniedziałkowej sesji wynosiła 19,6200 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Dębica, Groclin, Wielton, XTPL

 

WZA: Efix Dom Maklerski (w sprawie wycofania akcji z obrotu na NewConnect), Everest Investments (odwołanie składu Rady Nadzorczej)

 

Piątek, 25 kwietnia

 

CCC - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 1 kwartał 2020 r.

Spółka w 1 kwartale zeszłego roku osiągnęła 1,038 mld złotych przychodów, strata operacyjna wyniosła 148,6 mln złotych, zaś strata netto 152,6 mln złotych.

Wyniki za pierwszy kwartał tego roku mogą być jeszcze słabsze ze względu na znaczne ograniczenia w handlu od połowy marca, które uderzają w spółkę.

Cena akcji CCC przed otwarciem poniedziałkowej sesji wynosiła 46,3000 PLN.

Czytaj także: CCC zmiażdżone przez koronawirusa. Słabe wyniki za pierwszy kwartał, a to dopiero początek

Spółka CCC, która uznawana jest za jedną z tych, w które obecna sytuacja wywołana pandemią koronawirusa uderza najmocniej, jako pierwsza opublikowała szacunkowe wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Mimo tego, że ograniczenia związane ze stanem zagrożenia epidemicznego objęły tylko marzec, to i tak .. Czytaj
CCC zmiażdżone przez koronawirusa. Słabe wyniki za pierwszy kwartał, a to dopiero początek

 

Wyniki finansowe opublikują również: Apator, Bumech, PZ Cormay, TXM, Wawel, Work Service

Notowania: Polski Koncern Naftowy ORLEN SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk