• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 2-6 listopada (PKO BP, Pekao, Play, Dino Polska, Kruk, Alior Bank)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Zaczynamy drugi tydzień publikacji wyników finansowych za trzeci kwartał na warszawskim parkiecie. Będzie on szczególnie istotny dla akcjonariuszy posiadających w portfelu spółki z sektora bankowego, szczególnie te obecne w indeksie dwudziestu czołowych społek na GPW - WIG20. Oprócz tego poznamy wyniki m.in. Play Communications oraz Dino Polska.

 

Poniedziałek, 2 listopada

PGS Software - publikacja wyników finansowych za trzeci kwartał 2020 r.

 

WZA: Igoria Trade, Skotan

 

Wtorek, 3 listopada

Wyniki finansowe za trzeci kwartał opublikują: Global Cosmed, Medinice, Pro-Log, Synerga Fund

 

Dywidendy: Krynica Vitamin (dzień ustalenia praw do zaliczki na poczet dywidendy za 2020 r. w wysokości 2 PLN na akcję)

 

WZA: Ciasteczka z Krakowa (ws. Istotnej zmiany profilu działalności spółki, o czym pisaliśmy w osobnym artykule), JW Construction Holding, Radpol, T-Bull

 

Środa, 4 listopada

Alior Bank - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za trzeci kwartał 2020 r.

Najniżej wyceniany bank wchodzący w skład indeksu WIG20 w trzecim kwartale zeszłego roku osiągnął przychody z tytułu odsetek na poziomie 1,028 mld złotych, zaś przychody z tytułu opłat i prowizji wyniosły 304,5 mln złotych. Wynik na działalności bankowej wyniósł 997,11 mln złotych, zaś skonsolidowany zysk netto to 124,5 mln złotych.  W poprzednim kwartale Alior Bank poniósł stratę 585,49 mln złotych. Rynek spodziewa się, że wyniki za III kwartał z powodu obecnej sytuacji (szczególnie związanej z niemal zerowymi stopami procentowymi) będą znacznie gorsze od zeszłorocznych, strata netto jest wysoce prawdopodobna.

Alior Bank znajdował się w trendzie spadkowym na długo przed wybuchem pandemii koronawirusa (od początku 2018 r.), aktualnie zaś jego akcje są wyceniane najniżej w historii (minimum na 11,1200 PLN). Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Alior Bank były wyceniane na 11,3350 PLN.

 

PKO BP - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za trzeci kwartał 2020 r.

Czołowy bank notowany na warszawskiej giełdzie w trzecim kwartale zeszłego roku osiągnął przychody z tytułu odsetek na poziomie 3,285 mld złotych, zaś przychody z tytułu opłat i prowizji wyniosły 1,05 mld złotych. Wynik na działalności bankowej wyniósł 3,597 mld złotych, zaś skonsolidowany zysk netto wyniósł 1,67 mld złotych. W poprzednim kwartale PKO BP osiągnął zysk netto na poziomie 804 mln złotych.

Notowania PKO BP również znajdują się pod presją sytuacji w sektorze bankowym, choć trend spadkowy widoczny był już od połowy zeszłego roku. Aktualnie akcje PKO BP są tańsze niż podczas marcowej paniki giełdowej (21,0000 PLN), wybijając historyczny dołek notowań w ostatni czwartek (18,2100 PLN). Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje PKO BP były zaś wyceniane na 18,9550 PLN.

 

Play Communications - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za trzeci kwartał 2020 r.

Jeden z czołowych telekomów na warszawskiej giełdzie, który już niedługo może zostać wycofany z obrotu na GPW (po przejęciu przez francuski Iliad Purple), w III kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 1,796 mld euro oraz zysk operacyjny (EBIT) 408,91 mln euro. Skonsolidowany zysk netto wyniósł natomiast 233,11 mln euro (w dwóch pierwszych kwartałach 2020 r. Było to kolejno: 207,76 mln EUR i 237,6 mln EUR).

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Play Communications były notowane po 38,7800 PLN, jednak w obecnej sytuacji spółki jest to informacja drugorzędna, gdyż jej kurs jest determinowany przez cenę ogłoszoną na wezwaniu Iliad Purple, która wyniosła 39 PLN za akcję.

Czytaj także: Play coraz bliżej zniknięcia z giełdy. Komisja Europejska dała zielone światło na przejęcie spółki

27 października poinformowano, że Komisja Europejska nie wyraża sprzeciwu wobec przejęcia Play przez francuską spółkę telekomunikacyjną Iliad.   27 października w godzinach wieczornych poinformowano, że Komisja Europejska wydała decyzję o niewyrażaniu sprzeciwu wobec przejęcia Play Communications .. Czytaj
Play coraz bliżej zniknięcia z giełdy. Komisja Europejska dała zielone światło na przejęcie spółki

 

Wyniki finansowe opublikują również: Benefit Systems, BlueTax, Digital Avenue

Dywidendy: Grupa Kęty (wypłata drugiej raty dywidendy w wysokości 24 PLN na akcję)

 

Czwartek, 5 listopada

Pekao - publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za trzeci kwartał 2020 r.

Drugi pod względem wielkości bank notowany na GPW w trzecim kwartale zeszłego roku osiągnął przychody z tytułu odsetek na poziomie 1,7 mld złotych, zaś przychody z tytułu opłat i prowizji wyniosły 743,65 mln złotych. Wynik na działalności bankowej wyniósł 2,073 mld złotych, zaś skonsolidowany zysk netto to 656,21 mln złotych. W poprzednich kwartałach 2020 r. skonsolidowany zysk netto wyniósł kolejno 186,89 mln PLN i 359,15 mln PLN.

Notowania Pekao, podobnie jak pozostałych spółek z sektora, znajdują się pod mocną dominacją podaży - aktualnie kurs akcji jest niższy niż podczas marcowych spadków, znajdując się blisko historycznych minimów (40,8000 PLN). Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Pekao były wyceniane na 42,2700 PLN.

 

Wyniki finansowe za trzeci kwartał opublikują również: Asbis, Comperia, Energa, GPW, ING Bank Śląski, Kruk, Mostostal Zabrze, Netia, Oponeo, Toya, UniCredit,

 

Piątek, 6 listopada

Dino Polska -publikacja skonsolidowanych wyników finansowych za trzeci kwartał 2020 r.

Operator sieci sklepów notowany w ramach indeksu WIG20 w trzecim kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 2,023 mld złotych netto. Zysk operacyjny wyniósł 150,38 mln złotych, natomiast skonsolidowany zysk netto 109,45 mln złotych. Pandemia nie wpłynęła negatywnie na działalność Dino Polska, czego dowodem może być fakt, że w poprzednim kwartale (IIQ 2020) spółka osiągnęła zarówno rekordowe przychody (2,465 mld PLN), jak i rekordowy wynik netto (148 mln PLN).

Widać to również po notowaniach akcji Dino Polska - po marcowych spadkach do poziomu 125,0000 PLN nie ma już śladu, cena akcji jest blisko historycznych maksimów, osiągniętych po publikacji wyników za I półrocze 2020 r. (243,2000 PLN). Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Dino Polska były wyceniane na 217,4000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Analizy Online, Apanet, Blirt, Celon Pharma, CDA.pl, Citi Bank Handlowy, Ekopol, Erbud, MBF Group, MOL, Novita, Platige Image, Seko, Stalexport Autostrady, Vigo System


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk