• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 18-22 maja (JSW, PKP Cargo, Idea Bank, LPP, Bogdanka, Enea, Rainbow Tours)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Sezon publikacji wyników za pierwszy kwartał w pełni. W nadchodzącym tygodniu kolejne spółki podzielą się swoimi sprawozdaniami finansowymi.

 

Poniedziałek, 18 maja

Asseco Poland - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I kwartał 2020 r.

Największa spółka informatyczna notowana na warszawskim parkiecie i wchodząca w skład indeksu mWIG40 w I kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 2,45 mld złotych, zysk operacyjny (EBIT) 224,7 mln złotych oraz zysk netto 79,6 mln złotych. Po publikacji wyników finansowych przez Asseco nie należy jednak liczyć na dużą zmienność, gdyż spółka opublikowała  szacunkowe wyniki 5 maja, z których wynika że zysk netto w I kwartale wyniósł 81,9 mln złotych (wzrost o 2,9% r/r).

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji Asseco Poland wynosił 67,2000 PLN. Notowania spółki od maja 2018 r. znajdują się w nieznacznym trendzie wzrostowym.

 

Wyniki finansowe opublikują również: APS Energy, Ekobox, Ekopol Holding (2019), Global Cosmed, INC (2019), Pragma Inkaso (2019),

 

Dywidendy: Asseco Business Solutions (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 1,80 PLN na akcję), AB Inter Rao (dzień wypłaty dywidendy 0,7 EUR na akcję)

 

Wtorek, 19 maja

Monnari Trade - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I kwartał 2020 r.

Spółka odzieżowa w zeszłym roku osiągnęła 58,28 mln złotych przychodów ze sprzedaży, strata operacyjna wyniosła zaś 2,16 mln złotych. Skonsolidowana strata netto to 1,73 mln złotych (14,33 mln PLN zysku netto w poprzednim kwartale). Wyniki za pierwszy kwartał zawsze były słabe dla spółki, tym razem jednak na słabsze rezultaty przełoży się również sytuacja epidemiczna w kraju, na mocy której zamknięto sklepy i galerie handlowe.

Spółka w zeszłym tygodniu poinformowała również, że jej przychody w kwietniu spadły o 90%, zaś w maju będą niższe o ok. połowę. Daje to również mało optymistyczne perspektywy na drugi kwartał, co należy mieć na uwadze.

Spółka od dłuższego czasu znajduje się w trendzie spadkowym, obecnie zaś brakuje bodźców do jego przełamania.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji Monnari wynosił 1,7300 PLN.

Czytaj także: Monnari z wynikami finansowymi za 2019 r. Najgorsze dopiero przed spółką

15 maja spółka z branży odzieżowej Monnari Trade opublikowała raport finansowy za 2019 r. W liście do akcjonariuszy wspomniano o wpływie sytuacji związanej na działalność spółki w pierwszych miesiącach 2020 r.   15 maja w godzinach wieczornych spółka Monnari opublikowała raport finansowy za 2019 r.. Czytaj
Monnari z wynikami finansowymi za 2019 r. Najgorsze dopiero przed spółką

 

Unimot - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I kwartał 2020 r.

Spółka paliwowa wchodząca w skład indeksu sWIG80 w poprzednim roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 875,3 mln złotych, EBIT 18,42 mln złotych oraz zysk netto 16,22 mln złotych.

Wstępne wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. zakładają przychody 1,195 mld złotych oraz zysk EBITDA 22,9 mln złotych (wobec 19,36 mln PLN rok wcześniej). Oznacza to, że reakcja na wtorkowe wyniki nie musi wiązać się ze wzrostem zmienności notowań, ze względu na to, że „są one już w cenie”.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji Unimot wynosił 30,6000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Auto Partner, Euro-Tax, Ferro, Nova, Polwax, Primetech, Sanok Rubber Company

 

Dywidendy: Asseco Business Solutions (dzień wypłaty dywidendy 1,80 PLN na akcję)

 

Środa, 20 maja

Eko Export - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Największy producent i importer mikrosfery w 2018 r. osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 33,69 mln złotych, stratę operacyjną 3,93 mln złotych oraz skonsolidowaną stratę 22,8 mln złotych netto. W 2019 r. spółka podpisała kilka istotnych umów na dostarczenie surowca, a także pozyskała nowych partnerów handlowych. Może być to również pierwszy rok w historii spółki zakończony z zyskiem. Należy jednak pamiętać, że notowania Eko Eksport od kilku lat znajdują się w trendzie spadkowym.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji wynosił 3,7600 PLN.

 

Famur - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I kwartał 2020 r.

Czołowy producent sprzętu górniczego w zeszłym roku osiągnął przychody w wysokości 473,56 mln złotych, zysk operacyjny 88,37 mln złotych oraz zysk netto 65 mln złotych.

Wyniki za I kwartał mogą być słabsze ze względu na sytuację epidemiczną, jednak skalę problemów poznamy po publikacji wyników za II kwartał, ze względu na ograniczenie produkcji w ramach Tarczy Antykryzysowej, redukcję etatów i wstrzymania części dostaw do PGG.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji Famuru wynosił 2,0900 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: ERG, Grupa ZUE, IMS, Larq, Medinice, VRG, Simple,

 

Czwartek, 21 maja

Jastrzębska Spółka Węglowa - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I kwartał 2020 r.

Największa spółka węglowa na warszawskim parkiecie, wchodząca w skład indeksu WIG20 w zeszłym roku osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 2,48 mld złotych, zysk operacyjny 507,6 mln złotych oraz zysk netto 402,9 mln złotych.

W pierwszym kwartale na wyniki spółki może negatywnie wpłynąć sytuacja epidemiczna, jednak realne skutki będą dostrzegalne w wynikach za II kwartał. Jak wynika ze wstępnych wyników sprzedażowych, wydobycie JSW wzrosło o 17% r/r, jednak sprzedaż spadła o niemal 7%, co sugeruje że przychody będą niższe niż przed rokiem.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji JSW wynosił 12,9550 PLN.

Czytaj także: JSW zwiększyła produkcję w pierwszym kwartale, ale nie ma co liczyć na wzrost przychodów

Największa spółka węglowa na warszawskiej giełdzie, jaką jest JSW, po zakończeniu czwartkowej sesji 16 kwietnia opublikowała wyniki sprzedażowe za pierwszy kwartał tego roku. Pandemia koronawirusa i towarzyszące jej globalne spowolnienie gospodarcze jak na razie nie odbiło się znacząco na działalnoś.. Czytaj
JSW zwiększyła produkcję w pierwszym kwartale, ale nie ma co liczyć na wzrost przychodów

 

Wyniki finansowe opublikują również: Fabryka Mebli Forte, Idea Bank, InterCars, LPP, MEX Polska, PKP Cargo, Ryvu Therapeutics, Wielton

 

Piątek, 22 maja

Wyniki finansowe opublikują: Benefit Systems, Bogdanka, Enea, Getin Noble Bank, Rainbow Tours, Śnieżka,

Czytaj także: Kalendarz GPW: 11-15 maja (Pekao, PZU, KGHM, Play, 11 bit studios, Biomed Lublin)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW.   Poniedziałek, 11 maja Biomed Lublin - publikacja raportu.. Czytaj
Kalendarz GPW: 11-15 maja (Pekao, PZU, KGHM, Play, 11 bit studios, Biomed Lublin)

 

Notowania: PKP Cargo SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKP/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk