• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 14-18 września (PGE, Biomed Lublin, Ultimate Games, Lotos)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW.

 

Poniedziałek, 14 września

Biomed Lublin - publikacja wyników finansowych za pierwsze półrocze 2020 r.

Notowana w ramach indeksu mWIG40 wytwórnia surowic i szczepionek jest jednym z największych giełdowych beneficjentów „koronawirusowej hossy”. Spółka pracująca nad projektem leku na Covid-19, tworzonego z osocza ozdrowieńców, w drugim kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 8,55 mln złotych netto, zysk operacyjny (EBIT) 992 tys. złotych oraz zysk netto 402 tys. złotych. W poprzednim kwartale (1Q 2020 r.) przychody wyniosły 10,41 mln złotych, zaś zysk netto 1,145 mln złotych.

W przypadku spółki Biomed Lublin należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że inwestorzy próbują zdyskontować przyszłe oczekiwane zyski z komercjalizacji leku, na co przyjdzie jeszcze poczekać, stąd też oczekiwania w kwestii wyników za drugi kwartał, jak i same półrocze nie powinny być wygórowane. Nie zmienia to jednak faktu, że przy obecnej wycenie ponad 720 mln złotych i wskaźniku C/Z powyżej 210 należy oczekiwać zwiększonej zmienności i potencjalnej realizacji zysków przez część akcjonariuszy po publikacji raportu.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Biomed Lublin były notowane po 11,6000 PLN. W ciągu ostatniego roku kurs wzrósł o ponad 1080%.

Czytaj także: Trzęsienie ziemi na spółkach Mercator Medical, Biomed Lublin, Biomaxima, PZ Cormay, Inno-Gene, Medcamp. Okazja czy powrót do realiów?

Pandemia koronawirusa doprowadziła do astronomicznych wzrostów na wielu spółkach z sektora biotechnologicznego. Jednak z biegiem czasu przychodzi otrzeźwienie. Czy inwestorzy dali się ponieść fantazji podczas kilkumiesięcznej zwyżki, czy emocjom aktualnie? Pandemia koronawirusa to świetny pretekst .. Czytaj
Trzęsienie ziemi na spółkach Mercator Medical, Biomed Lublin, Biomaxima, PZ Cormay, Inno-Gene, Medcamp. Okazja czy powrót do realiów?

 

Sunex - publikacja wyników finansowych za pierwsze półrocze 2020 r.

Notowana na głównym parkiecie spółka zajmująca się produkcją paneli fotowoltaicznych i rozwiązań opartych o OZE w drugim kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 17,79 mln złotych netto, zysk operacyjny (EBIT) 1,63 mln złotych oraz zysk netto 1,29 mln złotych. W poprzednim kwartale przychody wyniosły 19,96 mln PLN, zaś zysk netto 220 tys. PLN.

Notowania spółki w ciągu ostatniego kwartału wzrosły o ponad 93%, zaś na przestrzeni półrocza o niecałe 250%, co wskazuje na wysokie oczekiwania ze strony akcjonariuszy w kwestii poprawy wyników finansowych, które dotychczas pozostawiały wiele do życzenia, mimo tego że Sunex działa w wyjątkowo szybko rozwijającym się sektorze energetyki odnawialnej.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Sunex były notowane po 23,0000 PLN.

Uwaga! Na wtorkowej sesji (15 września) dojdzie do planowanego splitu akcji Sunex w stosunku 1:5.

 

Ultimate Games - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Notowana w ramach indeksu sWIG80 spółka gamingowa w II kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 1,89 mln PLN netto, zysk operacyjny 1,19 mln PLN oraz skonsolidowany zysk netto 1,17 mln PLN.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Ultimate Games były wyceniane na 29,9000 PLN za sztukę.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Dębica, Global Cosmed, Pragma Faktoring, Robinson, Talex

 

Dywidendy: Dom Development (wypłata dywidendy 9,50 PLN na akcję), Grupa Lotos (ustalenie prawa do dywidendy 1,00 PLN na akcję), Marvipol (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,17 PLN na akcję)

 

Wtorek, 15 września

Polska Grupa Energetyczna - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Największa polska spółka energetyczna notowana w ramach indeksu WIG20 i kontrolowana przez Skarb Państwa w drugim kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody w wysokości 8,67 mld złotych, zysk operacyjny 1,58 mld złotych oraz skonsolidowany zysk netto 1,11 mld złotych (996 mln PLN w poprzednim kwartale).

Pod koniec sierpnia spółka przedstawiła szacunkowe wyniki za I półrocze, z których wynika że strata netto w IIQ wyniosła 1,12 mld złotych (w całym półroczu strata wyniosła 688 mln PLN). Na tak słaby rezultat wpłynęły przede wszystkim odpisy aktualizujące głównie w segmencie energetyki konwencjonalnej, których wysokość została oszacowana na 988 mln PLN.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje PGE były wyceniane na 5,7000 PLN.

Czytaj także: PGE przedstawia szacunkowe wyniki za I półrocze 2020 r.

31 sierpnia PGE przedstawiła szacunkowe wyniki za I półrocze 2020 r. Na wyniki spółki w znacznym stopniu wpłynęły odpisy. Przedstawione wyniki mają charakter wstępny i mogą ulec zmianie.   31 sierpnia po sesji na GPW PGE przestawiła szacunkowe wyniki za I półrocze 2020 r. Zgodnie z szacunkami spół.. Czytaj
PGE przedstawia szacunkowe wyniki za I półrocze 2020 r.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Ambra, Atende, Biuro Inwestycji Kapitałowych, Bumech, Mangata Holding, Onico, Panova, Polnord, Ryvu Therapeutics,

 

Splity: Sunex (podział akcji w stosunku 1:5, zwiększenie liczby z 3 058 307 do 15 291 535 sztuk)

 

Środa, 16 września

Wyniki finansowe opublikują: Best, Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka, ML System, MOJ SA, Polski Holding Nieruchomości, Trakcja,

 

Dywidendy: Kruszwica (ustalenie prawa do dywidendy 2,80 PLN na akcję

 

Czwartek, 17 września

Wielton - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I półrocze 2020 r.

Notowany w ramach indeksu sWIG80 producent naczep dość mocno ucierpiał wskutek pandemii koronawirusa. W II kwartale zeszłego roku spółka osiągnęła 686,29 mln złotych przychodów ze sprzedaży, zysk EBIT 30,29 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 20,67 mln złotych. W pierwszym kwartale tego roku strata netto wyniosła już 6,36 mln złotych i była najwyższą w historii Wieltonu. W drugim kwartale spodziewana jest poprawa wyników z poprzedniego kwartału, m.in. ze względu na zachowanie ciągłości produkcji, mimo odnotowanych przypadków koronawirusa wśród pracowników.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Wieltonu były notowane po 4,0400 PLN (niżej o niemal połowę niż rok wcześniej)

 

Wyniki finansowe opublikują również: Archicom, AutoPartner, Elektrotim, ERG, Ferro, Lubawa, MDI Energia, Procad, Ursus, Wittchen,

 

Piątek, 18 września

Wyniki finansowe opublikują: Amica, DGA, Otmuchów, Platynowe Inwestycje, Pozbud, Punk Pirates, Scopak,

Notowania: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TSXV:PGE/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk