• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 11-15 maja (Pekao, PZU, KGHM, Play, 11 bit studios, Biomed Lublin)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW.

 

Poniedziałek, 11 maja

Biomed Lublin - publikacja raportu finansowego za I kwartał 2020 r.

Spółka biotechnologiczna, która w ostatnich tygodniach zainteresowała inwestorów ze względu na potencjalne perspektywy wykorzystania jej szczepionki przeciw gruźlicy w skutecznej walce z wirusem SARS-CoV-2 opublikuje wyniki finansowe za I kwartał. W zeszłym roku spółka osiągnęła 9,81 mln złotych przychodów, zysk operacyjny (EBIT) 991 tys. złotych oraz zysk netto 207 tys. złotych (1,52 mln złotych netto w poprzednim kwartale). Wzmożone zainteresowanie akcjonariuszy wokół spółki nie musi jednak przełożyć się na lepsze wyniki w I kwartale, szczególnie ze względu na fakt, że badania potencjału szczepionki w walce z koronawirusem są we wstępnej fazie, bardzo odległej od komercjalizacji.

Notowania Biomed Lublin znajdują się w mocnym trendzie wzrostowym od końca marca. Spółka w ciągu ostatnich 6 miesięcy zyskała niemal 300%.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji wynosił 4,1500 PLN.

 

BioMaxima - publikacja raportu finansowego za I kwartał 2020 r.

Notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna jest jak dotąd jednym z największych beneficjentów sytuacji epidemicznej w Polsce. Na początku marca BioMaxima poinformowała o rozpoczęciu dystrybucji szybkich testów na koronawirusa, niecały miesiąc później zdecydowała się na wprowadzenie na polski rynek znacznie bardziej dokładnych testów genetycznych. W obu przypadkach komunikaty spółki spotkały się z euforią inwestorów.

Warto pamiętać, że potencjalnie lepsze wyniki BioMaximy za pierwszy kwartał są już w dużym stopniu zdyskontowane przez rynek i publikacja raportu może nawet wywołać spadki spowodowane realizacją zysków przez akcjonariuszy. Zakup akcji spółki w tym momencie należy do bardzo ryzykownych - BioMaxima znajduje się w mocnym trendzie wzrostowym od końca marca. W ciągu 6 miesięcy kurs wzrósł o niemal 600%. Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje BioMaximy były wyceniane na 25,4000 PLN za sztukę.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Altus TFI, Bioton, Millennium Bank, Pragma Faktoring (za 2019 r.), Red Dev Studio, Sunex

 

Wtorek, 12 maja

Bank Pekao - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I kwartał 2020 r.

Drugi pod względem wielkości bank w Polsce w zeszłym roku osiągnął 1,59 mld złotych z tytułu odsetek, 684,88 tys. z prowizji oraz skonsolidowany zysk netto 242,34 tys. złotych (684,38 tys. PLN w poprzednim kwartale).

Pekao, podobnie jak inne podmioty z sektora znajduje się w trendzie spadkowym - w ciągu kwartału akcje straciły ponad 18%, zaś na przestrzeni 6 miesięcy aż 52,5%.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs Pekao wynosił 49,9100 PLN.

Czytaj także: Kolejne zmiany w Banku Pekao

W swym komunikacie w godzinach nocnych z wtorku na środę Bank Pekao poinformował o zmianach w zarządzie.   Bank Pekao w komunikacie poinformował, że dotychczasowy prezes Pekao - Marek Lusztyn, we wtorek w uzgodnieniu z radą nadzorczą banku, złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu banku. Dodano.. Czytaj
Kolejne zmiany w Banku Pekao

 

Play Communications - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I kwartał 2020 r.

Notowana w ramach indeksu WIG20 spółka telekomunikacyjna w zeszłym roku osiągnęła 1,68 mld euro przychodów, zysk operacyjny 357,8 mln euro oraz skonsolidowany zysk netto 213,6 mln euro. Telekomy są wymieniane wśród spółek, które tracą najmniej na obecnej sytuacji, stąd też wyniki Play za 1Q są wyczekiwane przez rynek.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Play kosztowały 31,1400 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Dektra, Impel, Photon, PlantWear, Polwax, Sonka,

Dywidendy: AB Inter Rao (dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,7 EUR na akcję), Play (dzień wypłaty 1,65 PLN na akcję)

 

Rynek pierwotny: PlantWear (emisja 136 363 akcji serii E)

Czytaj także: Czym jest rynek pierwotny i rynek wtórny akcji?

Rynek kapitałowy można podzielić na dwie części: rynek pierwotny i rynek wtórny. Osoby zainteresowane inwestowaniem w akcje najczęściej skupiają się na rynku wtórnym, co w żadnym wypadku nie oznacza, że rynek pierwotny jest mniej godny zainteresowania. Czasami to właśnie na nim można znaleźć prawdzi.. Czytaj
Czym jest rynek pierwotny i rynek wtórny akcji?

 

Środa, 13 maja

KGHM Polska Miedź - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I kwartał 2020 r.

Spółka w I kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 5,48 mld złotych, EBIT 1,02 mld złotych oraz skonsolidowany zysk netto 552 mln złotych (243 mld PLN straty netto w zeszłym kwartale).

KGHM w ciągu ostatniego roku stracił ponad 21%, aktualnie spółka odrabia spadki z połowy marca.

Przed otwarciem poniedziałkowej sesji kurs KGHM wynosił 77,0000 PLN.

 

Tauron Polska Energia - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I kwartał 2020 r.

Wchodzący w skład indeksu WIG20 Tauron w zeszłym roku osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 5,31 mld złotych, zysk operacyjny 685,14 mln złotych oraz zysk netto 524,19 mln złotych.

Pod koniec kwietnia Tauron opublikował szacunkowe wyniki za 1Q, z których wynika, że przychody wyniosły 5,46 mld PLN, zysk operacyjny 474 mln PLN, zaś zysk netto 161 mln PLN.

Stąd też publikacja wyników nie powinna mieć znacznego wpływu na notowania akcji Tauronu, które przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji były notowane po 1,1240 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: ABS Invest, Ambra, BitEvil, BNP Paribas, Carbon Studio, Columbus Energy, EuroCash, Lokum Deweloper, Mostostal Zabrze,

 

Czwartek, 14 maja

Grupa Lotos - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za I kwartał 2020 r.

Koncern paliwowy w zeszłym roku (1Q 2019) osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 6,74 mld PLN, EBIT 362,3 mln PLN oraz skonsolidowany zysk netto 172,5 mln PLN (354 mln PLN w poprzednim kwartale).

Jak wynika ze wstępnych wyników za 1Q, przychody ze sprzedaży wyniosły 6,1 mld PLN, zaś strata operacyjna 1,36 mld PLN.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji Grupy Lotos wynosił 60,6600 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: 11 bit studios, Bank Handlowy, Cyfrowy Polsat, Dębica, Enea, Erbud, GPW, Oponeo, PCC Rokita, PGNiG, PZU,

 

Piątek 15 maja

Wyniki finansowe opublikują: Bloober Team, Dino Polska, Enter Air, Hemp & Wood, InfoScan, Inno-Gene, Jujubee, Klabater, Mercator Medical, Skotan,

Notowania: KGHM Polska Miedz SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KGH/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk