• Odbierz prezent
Już poniżej 67 centów. Cena bawełny spada. Brak sygnałów świadczących o zmianie trendu

Wsparcie na poziomie 67 centów opisane w majowej analizie nie broniło się zbyt długo. Za to cały czerwiec był miesiącem gdzie ta cena była testowana od dołu. Potwierdziło to kontynuacje trendu spadkowego, który doprowadził cenę bawełny do kolejnego wsparcia tygodniowego 56 centów.

Jeżeli trend ma być kontynuowany

to jesteśmy świadkami tworzenia korekty. W spadkach od połowy ubiegłego roku korekty zawierały się w przedziale 5-8 centów. Oznacza to, że ostatnie białe świece osiągnęły wystarczająca długość aby zakwalifikować je jako pełną fazę ruchu wtórnego. Oczywiście nie można wykluczyć, że ta faza zostanie rozbudowana do maksymalnych wartości 8 centów. Wówczas oporem byłaby wartość 65 centów.

Trendowe wskaźnik potwierdzają dominację podaży. Środkowa linia ze wskaźnika Bollingera zwykle wyznacza kres wzrostów w przypadku silnych spadków. Ostatnie dni wskazują na potwierdzenie tej tezy. Zewnętrzne bandy tego wskaźnika nadal poruszają się na południe i dopóki się to nie zmieni brak sygnałów zmiany trendu.

Podsumowując,

szanse na większe wyhamowanie spadków ceny bawełny istnieją, ale brak jest wyraźnych sygnałów o tym świadczących. Kluczowe opory to 65 centów i 67 centów. Ten drugi ma większe znaczenie ze względu na historyczny układ szczytów.

Już poniżej 67 centów. Cena bawełny spada. Brak sygnałów świadczących o zmianie trendu - 1

Cena bawełny na interwale tygodniowym.

Notowania: BAWEŁNA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CT1!/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk