• Odbierz prezent
Już dzisiaj premiera Ultimate Summer od Asmodevu w formie wczesnego dostępu

Ultimate Summer, druga produkcja spod skrzydła dewelopera tworzącego gry o oryginalnej, mroczno-romantycznej tematyce, trafiła do sprzedaży na platformie Steam w ramach Early Access. Gra pozwala wcielić się w rolę emerytowanego rzeźnika, którego spokojne wakacje zakłócił przypadkowy konflikt ze Zjednoczonymi Siłami Nieba, Piekła, Czyśćca, Cthulhu, Mięsożerców i Obcych. Rozgrywka jest ciekawym połączeniem dwóch różnych gatunków: shootera oraz tower defense. Wydawcą gry jest Ultimate Games SA.

Wersja demo gry została opublikowana jeszcze podczas jesiennej edycji Festiwalu Gier Steam w październiku. Od tego czasu studio skupiało się na wdrożeniu poprawek, uwzględniając uwagi graczy, którzy zagrali w wersję demonstracyjną tytułu. Pełna wersja gry z m.in. nowym systemem audio, obsługą pada czy różnymi poziomami trudności ma ukazać się już za około 4 miesiące.

- Nie przewidujemy “poważnych” zmian, jednak mamy w planach drobne urozmaicenia, które znacząco uatrakcyjnią rozgrywkę. Na pewno najwyższy priorytet ma optymalizacja. Chociaż od początku trzymamy rękę na pulsie, wciąż widzimy możliwości na ugranie większej liczby klatek. – komentuje prezes Asmodevu, Michał Jodłowiec.

Gra składa się z 14 misji, w których gracz za pomocą broni oraz pułapek musi stawić czoła Zjednoczonym Siłom w coraz to krwawszych bitwach. Materiały niezbędne do walki gracz może zdobywać, niszcząc elementy środowiska, a niszczyć w grze można niemal wszystko.

- W Ultimate Summer gracz sam dokonuje wyboru taktyki. Polska masakra na Wyspie Zoo opiera się na ustalaniu proporcji strzelania, stawiania pułapek i budowania wież. Zwolennicy wyłącznie jednej z tych opcji również będą mogli ukończyć grę. – dodaje Jodłowiec.

Asmodev finalizuje także prace nad demem gry Priest Simulator. Deweloperzy obecnie skupiają się na wyeliminowaniu błędów, by oferowana rozgrywka była jak najlepsza, a gra ukazała się jak najszybciej. Najgłośniejszy tytuł z portfolio żywieckich deweloperów ma zaoferować ponad 100 misji, a premierowa wersja Early Access gry zaprezentuje już połowę z nich.

Spółka jest w trakcie procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect.

***

O spółce

Asmodev SA tworzy gry własne oraz gry na zlecenie. Spółka specjalizuje się w produkcji gier klasy indie premium o wyróżniającej się, mrocznej i często szokującej tematyce. Firma została założona na początku 2018 r. w Warszawie. Spółka ubiega się o dopuszczenie do notowań na NewConnect. Obecnie druga autorska produkcja studia - Ultimate Summer, trafiła do sprzedaży. Spółka pracuje także nad grą Priest Simulator oraz trzema grami na zlecenie Gaming Factory: Inquisitor: The Hammer of Witches, Booze Master oraz Human Farm.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk