• Odbierz prezent
Już dzisiaj premiera Commander ’85 z portfolio wydawniczego Gaming Factory! Dreszczowiec sci-fi dostępny na PC i konsoli Xbox One

Już dzisiaj w sklepach Steam i Microsoft odbędzie się premiera Commander ’85 – najnowszego projektu notowanego na GPW producenta i wydawcy gier komputerowych – Gaming Factory. Producentem gry jest studio The Moonwalls. Rolę współwydawcy pełni Ultimate Games.

- Z satysfakcją oddajemy dziś w ręce graczy nasz najnowszy projekt, czyli Commander ’85 – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory. - Gra przedstawia historię, której główny bohater nieświadomie znajduje się pośrodku wydarzeń, jakie mogą mieć wpływ na dalsze losy całego świata. Commander porusza bardzo aktualny teraz temat sztucznej inteligencji oraz tego, czy jako ludzkość jesteśmy gotowi taką samoświadomą maszyną kierować i jakie może to przynieść skutki. Postawimy gracza przed szeregiem trudnych wyborów, które będą miały wpływ na sposób zakończenia rozgrywki – dodaje.

Fabuła Commander ’85 skupia się na jednym z największych marzeń ludzkości dotyczącym stworzenia samoświadomej sztucznej inteligencji. Gra pozwala cofnąć się w czasie do lat osiemdziesiątych XX wieku. Jej bohaterem jest nastolatek, który w prezencie urodzinowym otrzymuje z pozoru niewinny prezent w postaci komputera wyposażonego w sztuczną inteligencję właśnie. Chłopiec nie ma pojęcia jak potężna maszyna trafiła w jego ręce. Ze zdziwieniem odkrywa do czego będzie zdolna, kiedy przekona się, że człowiek, który powinien nią zarządzać, jest do tego zupełnie nieprzygotowany. Zadaniem gracza będzie zdobycie zaufania komputera i utrzymanie jego pozytywnego nastawienia, aby poprzez zaawansowany system komunikowania się z maszyną móc zrealizować misję, jaką jest zakończenie Zimnej Wojny. Dzięki setkom możliwości każda rozgrywka będzie inna, a podjęte w grze decyzje doprowadzą do jednego z trzech możliwych zakończeń.

Atutem produkcji jest nieprzewidywalność oraz brak powtarzalności każdej z rozgrywek, które urozmaicone zostały o dodatkowe zadania oraz aktywności. Graczom towarzyszyć będą także losowo generowane ścieżki fabularne. Oprawa graficzna zainspirowana jest stylistyką znaną z kaset VHS, z dodatkowymi sekwencjami odzwierciedlającymi tę konwencję. Specjalnie na potrzeby gry powstały stacje radiowe z audycjami, dedykowanymi reklamami i muzyką oddającą atmosferę tamtych czasów.

Commander ’85 będzie dostępny w wersji na PC i konsoli Microsoft. Producentem tytułu jest studio The Moonwalls. Za wydanie projektu odpowiadają Gaming Factory oraz Ultimate Games.

Gaming Factory jednocześnie pracuje nad nowymi projektami. Premiery kilku z nich zaplanowane są jeszcze w tym roku, chodzi m.in. Bakery Simulator, Farming Life, czy Castle Flipper.

O Gaming Factory:

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole. Wśród kluczowych założeń strategii działania spółki jest m.in. wydawanie nisko i średnio-budżetowych gier, w tym poszukiwanie projektów o znaczącym potencjalne sprzedażowo-marketingowym oraz zwiększanie przychodów z produkcji własnych projektów, w oparciu o rozwijany dział marketingu.

Spółka współpracuje z ponad 20-stoma deweloperami gier i pracuje obecnie nad ponad 25-cioma produkcjami na PC oraz ponad 30-stoma produkcjami na konsole. Gaming Factory produkuje i wydaje gry o zróżnicowanej tematyce, w tym: symulatory, gry przygodowe, gry akcji, tycoon.

23 lipca br. akcje Gaming Factory zadebiutowały na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk