• Odbierz prezent
Już dziś premiera najnowszej gry z serii The Wizards Carbon Studio! Dark Times dostępny na platformach Steam, Oculus Store i Viveport

The Wizards: Dark Times autorstwa Carbon Studio debiutuje dziś na platformach Steam, Oculus Store i Viveport. To kolejny tytuł z popularnej serii The Wizards, której wszystkie części do tej pory sprzedały się w liczbie ponad 100 tys. kopii. Koszt produkcji nowego projektu to niespełna 0,5 mln zł. Cenę gry ustalono na 24,99 USD/EUR.

- Dziś wyczekiwana przez fanów The Wizards premiera najnowszej części serii pod nazwą Dark Times. Z satysfakcją informujemy, że przygotowaliśmy dla graczy nowe przygody w świecie fantasy, który doskonale znają z podstawowej wersji gry. – informuje Aleksander Caban z zarządu Carbon Studio. – Mechanika przywoływania czarów opiera się na intuicyjnym i immersyjnym systemie rzucania zaklęć za pomocą gestów rąk czarodziejów z krainy Meliora. Pierwsze oceny gry zebrane podczas branżowych eventów, w których braliśmy udział, były bardzo pozytywne. Liczymy, że nasza produkcja spełni oczekiwania graczy, a także przyciągnie do wirtualnej rzeczywistości nowych użytkowników – dodaje.

Duże zainteresowanie The Wizards: Dark Times, które początkowo miało być jedynie dodatkiem do podstawowej wersji gry, sprawiło, że spółka zdecydowała się wydłużyć czas rozgrywki i stworzyć samodzielny tytułu. Budżet produkcji wyniósł 0,5 mln zł. Część środków pochodziło z przeprowadzonej w ubiegłym roku emisji akcji spółki. Pozostałą kwotę spółka sfinansowała z bieżącej działalności.

- Mamy nadzieję, że powrót do naszej gry akcji w odległym świecie pełnym panującej zarazy i niebezpieczeństw z zabawnym narratorem Aureliuszem, sprawi graczom masę przyjemności. Stworzona przez nas marka The Wizards zdobyła wiele pozytywnych ocen krytyków branżowych i otrzymała prestiżowe nagrody, m.in. na Indie Prize w Kolonii i Casual Connect w Azji. Bardzo liczymy, że The Wizards: Dark Times zostanie oceniona w podobny sposób – mówi Karolina Koszuta z zarządu Carbon Studio.

Cena gry The Wizards - Dark Times ustalono na 24,99 USD/EUR.

Pierwsza część The Wizards zadebiutowała we wczesnym dostępie w lipcu 2017 roku na platformach Steam i Oculus Store. Niespełna rok później, podczas pełnej premiery, The Wizards była już jedną z najlepiej ocenianych gier VR na platformie Steam i Metacritic. W połowie 2018 roku spółka wprowadziła do sprzedaży nową odsłonę tytułu – The Wizards: Trials of Meliora, dedykowaną mobilnym goglom VR.

W marcu zeszłego roku premierę miała rozszerzona wersja serii gry The Wizards – Enhanced Edition. Udoskonalona odsłona znalazła się w rankingu najlepszych gier VR pod względem przychodów brutto w 2019 roku i zdobyła brąz na top liście opublikowanej przez platformę Steam.

Do tej pory spółka odnotowała ponad 100 tys. sprzedanych egzemplarzy wszystkich gier z serii. Sama marka była nominowana do nagród w kilku kategoriach na White Nights w Pradze i Game Access w Brnie. The Wizards zdobyła m.in. nagrodę VDA (Viveport Developer Awards), przez co Carbon Studio weszło do grona najciekawszych deweloperów gier VR podczas jednych z największych targów branżowych GDC w San Francisco w 2018 roku.

***

Carbon Studio 

Carbon Studio to pionier na polskim i europejskim rynku w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR. Twórcy świetnie ocenianej gry The Wizards (80/100 pkt na Metacritic i 83 proc. pozytywnych komentarzy na platformie Steam). We wrześniu 2019 roku studio podpisało umowę licencyjną na produkcję gry komputerowej z wiodącym wydawcą miniaturek i gier bitewnych, Games Workshop. Carbon Studio stworzy grę przeznaczoną na wszystkie główne platformy VR, osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar, które stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych. 

Carbon Studio powstało w 2015 roku z inicjatywy Aleksandra Cabana, Karoliny Koszuty i Błażeja Szaflika, którzy doświadczenie zdobywali współtworząc takie tytuły jak Painkiller Hell & Damnation, Deadfall Adventures i Get Even. Podstawową działalnością spółki jest tworzenie i wydawanie gier wideo na platformy wszystkich liczących się producentów VR i AR: Oculus, HTC, PlayStation VR, Microsoft VR, Xiaomi VR, a także komputery PC i konsole. Carbon Studio ma status dewelopera i wydawcy Sony PlayStation i Microsoft Xbox. Od początku swojego istnienia spółka współpracuje z Valve, HTC Vive, Oculusem / Facebookiem, Epic Games, Razzer, NVidia, Xiaomi oraz innymi czołowymi dostawcami sprzętu i technologii. 

Od grudnia 2019 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk