• Odbierz prezent
Już 29 grudnia Detalion Games zadebiutuje na NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Detalion Games. Producent gier z Grupy PlayWay zadebiutuje na rynku NewConnect 29 grudnia. Funkcję autoryzowanego doradcy w procesie wprowadzenia akcji do obrotu pełniło INC S.A.

- To już pewne, że jeszcze w tym roku dołączymy do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. Bardzo cieszymy się, że proces ten przebiegł sprawnie. Jest to wyjątkowy dzień dla nas i naszych inwestorów. Giełdowy debiut to kolejny krok milowy w rozwoju Detalion Games – komentuje Aleksandra Cwalina, prezes Detalion Games.

Debiut Detalion Games na rynku NewConnect to konsekwencja pozyskania inwestorów w kampanii crowdinvestingu. W kwietniu spółka z sukcesem przeprowadziła kampanię na platformie CrowdConnect.pl, pozyskując w ramach całej oferty publicznej 1,4 mln zł. Środki z emisji studio przeznaczyło na wydatki produkcyjno-marketingowe gry Nemezis oraz dalszy rozwój działalności.

Detalion Games kończy prace nad swoim flagowym projektem Nemezis Mysterious Journey III. Premiera, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zaplanowana jest na I kwartał 2021 r.

- Trwają testy gry Nemezis Mysterious Journey III , pracujemy nad doszlifowaniem szczegółów oraz wyłapaniem i wyeliminowaniem ewentualnych błędów. Premiera powinna odbyć się w planowanym terminie – dodaje Aleksandra Cwalina.

Nemezis: Mysterious Journey III, to gra przygodowo-logiczna mająca miejsce w unikalnym, futurystycznym świecie. Gracze wcielą się w dwójkę turystów zwiedzających piękną, egzotyczną i tajemniczą planetę Regilus. Idylliczna przygoda nie będzie jednak trwała długo, na jaw wyjdą mroczne elementy planety, z którymi przyjdzie im się zmierzyć. Nad projektem czuwa Roland Pantoła, weteran branży gier oraz współzałożyciel studia Detalion odpowiadającego za takie gry, jak Schizm czy Reah, jedne z pierwszych sukcesów polskiego gamedevu o globalnym zasięgu.

O SPÓŁCE:

Detalion Games to producent gier z Grupy PlayWay. Kluczową osobą w spółce jest Roland Pantoła, uważany za prekursora polskiej sceny gamingowej, współzałożyciel studia Detalion odpowiadającego za takie gry, jak Schizm czy Reah. Aktualnie Detalion Games pracuje nad ukończeniem gry Nemezis: Mysterious Journey III, której premiera planowana jest na I kwartał 2021 r. Równolegle spółka prowadzi działania w zakresie preprodukcji gier z gatunku symulatorów. Model biznesowy studia zakłada premierę co najmniej 2 tytułów rocznie.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk