• Odbierz prezent
Juncker straszy Wielką Brytanię twardym Brexitem. Kurs funta spada

Środowa sesja mija nam pod wpływem informacji napływających z Londynu. Theresa May zmieniła podejście do dotychczasowych negocjacji i do rozmów zaprosiła lidera opozycji, Pana Corbyna. To na ten moment może być jedyna możliwość uzyskania większości i przegłosowania planu rządu dot. Brexitu. Czasu zostało jak na lekarstwo, a Unia Europejska nie zmienia swojego podejścia. Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej postraszył dzisiaj Londyn mówiąc o coraz bardziej prawdopodobnym twardym Brexicie 12 kwietnia. Do godziny 16:00 kurs funta zachowywał się stabilnie. W stosunku do dolara nieznacznie się umocnił, natomiast najmocniej na wartości stracił w stosunku do polskiej złotówki. Aktualnie za jednego funta płacimy 5 złotych i prawie 2 grosze.

Kurs funta wrócił powyżej 5 złotych

Od ostatniego głosowania w Izbie Gmin nie pojawiły się żadne istotne informacje dot. Brexitu. Dzisiejszy odczyt z Wielkiej Brytanii był gorszy niż oczekiwali tego analitycy. Wskaźnik PMI dla usług wyniósł 48.9 punktów, a to oznacza realne ryzyko spowolnienie gospodarki brytyjskiej w sektorze usługowym.  2 kwietnia obserwowaliśmy wzrosty kursu funta powyżej poziomu 5 złotych, natomiast sesja europejska i amerykańska w środę na razie przynosi korektę wczorajszego ruchu. Zmienność nie jest aż tak wysoka. Na ten moment kurs GBPPLN waha się w ponad 4 groszowym przedziale cenowym.

Wykres funta do złotego GBPPLN

Wykres funta do złotego na interwale godzinowym

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk