• Odbierz prezent
JSW z umową 1 mld zł pożyczki od PFR

9 grudnia poinformowano, że JSW podpisała umowę pożyczki płynnościowej z Polskim Funduszem Rozwoju. O planach przyznania spółce wsparcia finansowego informowano w listopadzie.

 

9 grudnia w godzinach popołudniowych JSW poinformowała w swym komunikacie, że podpisała umowę pożyczki płynnościowej z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) i spółką zależną Jastrzębskie Zakłady Remontowe (JZR) jako jednym z poręczycieli. Poinformowano, że umowa dotyczy udzielenia spółce pożyczki płynnościowej w kwocie 1 mld zł w ramach programu rządowego tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm. Dodano, że w celu zabezpieczenia terminowej realizacji przez JSW zobowiązań wynikających z udzielonego finansowania, spółka JZR udzieliła poręczenia, a spółka JSW Koks udzieli je po uzyskaniu niezbędnych zgód korporacyjnych.

W listopadzie JSW informowała, że PFR przyznał jej wsparcie finansowe w ramach programu rządowego tarcza finansowa PFR dla dużych firm. Miało ono zostać udzielone w formie pożyczki płynnościowej w kwocie 1 mld zł.

Na środowej sesji na GPW kurs akcji JSW wzrósł o 6,46%. Na koniec notowań akcje spółki kosztowały 27,20 zł.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk