• Odbierz prezent
JSW z solidnym wzrostem. PGNiG powyżej 5 zł. Idea Bank, Millennium i PKO BP na zielono. PZU także rośnie. Kolejna nudna sesja dla Pekao. Alior Bank liderem sesji

Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się pod kreską dla indeksu WIG20. Jednak w kolejnych godzinach wyszedł on na plus i ostatecznie dzisiejsza sesja okazała się wzrostowa dla większości spółek. Na zamknięciu sesji wartość indeksu WIG20 wyniosła 2217,84 pkt, co stanowi wzrost o 0,77%. Indeks szerokiego rynku WIG wzrósł dzisiaj o 0,65%, kończąc sesję na poziomie 58525,39 pkt.

Spośród spółek z WIG20, 14 zakończyło poniedziałkową sesję wzrostem, a 6 znalazło się po czerwonej stronie rynku.

 

Alior Bank liderem sesji

Niewątpliwie liderem dzisiejszej sesji okazał się Alior Bank, który zakończył ją wzrostem o 5,71%. W zeszłym tygodniu bank informował, że spółka Alior Leasing z Grupy Alior Banku przeprowadziła transakcję sekurytyzacji części swojego portfela wierzytelności o wartości 500 mln zł, dzięki czemu pozyskała średnioterminowe finansowanie. Pozytywny wpływ mają także pozytywne rekomendacje DM Ipopema Securities.

 FXMAG akcje jsw z solidnym wzrostem. pgnig powyżej 5 zł. idea bank, millennium i pko bp na zielono. pzu także rośnie. kolejna nudna sesja dla pekao. alior bank liderem sesji jsw,akcje jsw,pzu,pgnig,akcje pgnig,alior bank,pge,pko bp,akcje pko bp,pekao,akcje pekao,millennium,idea bank,akcje idea bank,getin noble,getin,lpp,gpw,wig20 1

 

Kolejna wzrostowa sesja dla LPP

Na poniedziałkowej sesji na GPW także akcjonariusze LPP mieli powody do zadowolenia. Była to kolejna z rzędu wzrostowa sesja dla spółki. Na zamknięciu cena akcji LPP wyniosła 8270 zł, co stanowi wzrost o 4,42%. Spółka zakończyła sesję na 3-miesięcznym maksimum. Wygląda na to, że kurs akcji pnie się ku kwietniowym szczytom w okolicach 9000 zł.

FXMAG akcje jsw z solidnym wzrostem. pgnig powyżej 5 zł. idea bank, millennium i pko bp na zielono. pzu także rośnie. kolejna nudna sesja dla pekao. alior bank liderem sesji jsw,akcje jsw,pzu,pgnig,akcje pgnig,alior bank,pge,pko bp,akcje pko bp,pekao,akcje pekao,millennium,idea bank,akcje idea bank,getin noble,getin,lpp,gpw,wig20 2

 

PGE po wstępnych wynikach

Solidnym wzrostem zakończyła poniedziałkową sesję także spółka PGE. Warto wspomnieć, że w piątek po zakończeniu sesji na GPW, spółka przedstawiła szacunkowe wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Na zamknięciu dzisiejszej sesji cena akcji PGE wyniosła 8,5 zł, co stanowi wzrost o 4,17%.

 

JSW na dużym plusie

Na poniedziałkowej sesji spośród największych spółek, solidnym wzrostem wyróżniały się także akcje JSW. Po wcześniejszym tygodniu, w trakcie którego spółka kończyła kolejne sesje na minusie lub nieznacznie nad kreską, dzisiejsza sesja zakończyła się solidnym wzrostem. Na zamknięciu cena akcji JSW wyniosła 28,86 zł, co stanowi wzrost o 3%.

FXMAG akcje jsw z solidnym wzrostem. pgnig powyżej 5 zł. idea bank, millennium i pko bp na zielono. pzu także rośnie. kolejna nudna sesja dla pekao. alior bank liderem sesji jsw,akcje jsw,pzu,pgnig,akcje pgnig,alior bank,pge,pko bp,akcje pko bp,pekao,akcje pekao,millennium,idea bank,akcje idea bank,getin noble,getin,lpp,gpw,wig20 3

 

PGNiG powyżej 5 zł

Spółka PGNiG na poniedziałkowej sesji była notowana powyżej poziomu 5 zł, o który trwała walka w ubiegłym tygodniu. Na zamknięciu dzisiejszej sesji kurs akcji spółki PGNiG wyniósł 5,09 zł, co stanowi wzrost o 2,31%. W trakcie sesji najwyższa cena, którą inwestorzy płacili za akcję, wyniosła 5,12 zł.

FXMAG akcje jsw z solidnym wzrostem. pgnig powyżej 5 zł. idea bank, millennium i pko bp na zielono. pzu także rośnie. kolejna nudna sesja dla pekao. alior bank liderem sesji jsw,akcje jsw,pzu,pgnig,akcje pgnig,alior bank,pge,pko bp,akcje pko bp,pekao,akcje pekao,millennium,idea bank,akcje idea bank,getin noble,getin,lpp,gpw,wig20 4

 

Idea Bank w oczekiwaniu na wyniki

Idea Bank zakończył poniedziałkową sesję na poziomie 2,24 zł, co stanowi wzrost o 5,16%. Warto wspomnieć, że na jutro jest zaplanowana publikacja wyników banku za I półrocze 2019 r. Spośród spółek z grupy Leszka Czarneckiego skromniejszym wzrostem zakończył dzisiejszą sesję Getin Holding, którego cena wzrosła o 2,84%. Najsłabiej w tej grupie dzisiaj wypadł Getin Noble Bank. Cena akcji GNB na zamknięciu znalazła się o 0,44% pod kreską. Warto dodać, że w dzisiejszym dniu w swym komunikacie Getin Noble Bank poinformował o zmianie terminu raportu okresowego za I półrocze 2019 r. Planowany na 27 września raport zostanie przesunięty na dzień 19 września.

 

Bank PKO BP, Millennium i PZU na zielono

Bank PKO BP zakończył poniedziałkową sesję na poziomie 41,75 zł za akcję, co stanowi wzrost o 1,33%. Niewiele już brakuje do czerwcowego szczytu z tego roku, kiedy cena akcji banku PKO BP wyniosła 42,11 zł.

FXMAG akcje jsw z solidnym wzrostem. pgnig powyżej 5 zł. idea bank, millennium i pko bp na zielono. pzu także rośnie. kolejna nudna sesja dla pekao. alior bank liderem sesji jsw,akcje jsw,pzu,pgnig,akcje pgnig,alior bank,pge,pko bp,akcje pko bp,pekao,akcje pekao,millennium,idea bank,akcje idea bank,getin noble,getin,lpp,gpw,wig20 5

 

Dzisiejsza sesja była udana także dla Banku Millennium. Na zamknięciu kurs akcji Millennium wyniósł 6,58 zł, co stanowi wzrost o 1,86%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU także zakończył dzisiejszą sesję na zielono. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 38,22%, co stanowi wzrost o 0,92%.

 

Kolejna nudna sesja dla Pekao

Dla drugiego największego polskiego banku - Pekao, była to kolejna mało ciekawa sesja, na której kurs akcji oscylował w okolicach poprzedniego zamknięcia. Ostatecznie na koniec dzisiejszej sesji cena akcji banku Pekao wyniosła 107 zł, co stanowi spadek o 0,33%.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk