• Odbierz prezent
JSW PGNiG Idea Bank Millennium PKO BP PZU Pekao Alior Bank

Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się pod kreską dla indeksu WIG20. Jednak w kolejnych godzinach wyszedł on na plus i ostatecznie dzisiejsza sesja okazała się wzrostowa dla większości spółek. Na zamknięciu sesji wartość indeksu WIG20 wyniosła 2217,84 pkt, co stanowi wzrost o 0,77%. Indeks szerokiego rynku WIG wzrósł dzisiaj o 0,65%, kończąc sesję na poziomie 58525,39 pkt.

Spośród spółek z WIG20, 14 zakończyło poniedziałkową sesję wzrostem, a 6 znalazło się po czerwonej stronie rynku.

 

Alior Bank liderem sesji

Niewątpliwie liderem dzisiejszej sesji okazał się Alior Bank, który zakończył ją wzrostem o 5,71%. W zeszłym tygodniu bank informował, że spółka Alior Leasing z Grupy Alior Banku przeprowadziła transakcję sekurytyzacji części swojego portfela wierzytelności o wartości 500 mln zł, dzięki czemu pozyskała średnioterminowe finansowanie. Pozytywny wpływ mają także pozytywne rekomendacje DM Ipopema Securities.

 FXMAG akcje jsw z solidnym wzrostem. pgnig powyżej 5 zł. idea bank, millennium i pko bp na zielono. pzu także rośnie. kolejna nudna sesja dla pekao. alior bank liderem sesji jsw akcje jsw pzu pgnig akcje pgnig alior bank pge pko bp akcje pko bp pekao akcje pekao millennium idea bank akcje idea bank getin noble getin lpp gpw wig20 1

 

Kolejna wzrostowa sesja dla LPP

Na poniedziałkowej sesji na GPW także akcjonariusze LPP mieli powody do zadowolenia. Była to kolejna z rzędu wzrostowa sesja dla spółki. Na zamknięciu cena akcji LPP wyniosła 8270 zł, co stanowi wzrost o 4,42%. Spółka zakończyła sesję na 3-miesięcznym maksimum. Wygląda na to, że kurs akcji pnie się ku kwietniowym szczytom w okolicach 9000 zł.

FXMAG akcje jsw z solidnym wzrostem. pgnig powyżej 5 zł. idea bank, millennium i pko bp na zielono. pzu także rośnie. kolejna nudna sesja dla pekao. alior bank liderem sesji jsw akcje jsw pzu pgnig akcje pgnig alior bank pge pko bp akcje pko bp pekao akcje pekao millennium idea bank akcje idea bank getin noble getin lpp gpw wig20 2

 

PGE po wstępnych wynikach

Solidnym wzrostem zakończyła poniedziałkową sesję także spółka PGE. Warto wspomnieć, że w piątek po zakończeniu sesji na GPW, spółka przedstawiła szacunkowe wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Na zamknięciu dzisiejszej sesji cena akcji PGE wyniosła 8,5 zł, co stanowi wzrost o 4,17%.

 

JSW na dużym plusie

Na poniedziałkowej sesji spośród największych spółek, solidnym wzrostem wyróżniały się także akcje JSW. Po wcześniejszym tygodniu, w trakcie którego spółka kończyła kolejne sesje na minusie lub nieznacznie nad kreską, dzisiejsza sesja zakończyła się solidnym wzrostem. Na zamknięciu cena akcji JSW wyniosła 28,86 zł, co stanowi wzrost o 3%.

FXMAG akcje jsw z solidnym wzrostem. pgnig powyżej 5 zł. idea bank, millennium i pko bp na zielono. pzu także rośnie. kolejna nudna sesja dla pekao. alior bank liderem sesji jsw akcje jsw pzu pgnig akcje pgnig alior bank pge pko bp akcje pko bp pekao akcje pekao millennium idea bank akcje idea bank getin noble getin lpp gpw wig20 3

 

PGNiG powyżej 5 zł

Spółka PGNiG na poniedziałkowej sesji była notowana powyżej poziomu 5 zł, o który trwała walka w ubiegłym tygodniu. Na zamknięciu dzisiejszej sesji kurs akcji spółki PGNiG wyniósł 5,09 zł, co stanowi wzrost o 2,31%. W trakcie sesji najwyższa cena, którą inwestorzy płacili za akcję, wyniosła 5,12 zł.

FXMAG akcje jsw z solidnym wzrostem. pgnig powyżej 5 zł. idea bank, millennium i pko bp na zielono. pzu także rośnie. kolejna nudna sesja dla pekao. alior bank liderem sesji jsw akcje jsw pzu pgnig akcje pgnig alior bank pge pko bp akcje pko bp pekao akcje pekao millennium idea bank akcje idea bank getin noble getin lpp gpw wig20 4

 

Idea Bank w oczekiwaniu na wyniki

Idea Bank zakończył poniedziałkową sesję na poziomie 2,24 zł, co stanowi wzrost o 5,16%. Warto wspomnieć, że na jutro jest zaplanowana publikacja wyników banku za I półrocze 2019 r. Spośród spółek z grupy Leszka Czarneckiego skromniejszym wzrostem zakończył dzisiejszą sesję Getin Holding, którego cena wzrosła o 2,84%. Najsłabiej w tej grupie dzisiaj wypadł Getin Noble Bank. Cena akcji GNB na zamknięciu znalazła się o 0,44% pod kreską. Warto dodać, że w dzisiejszym dniu w swym komunikacie Getin Noble Bank poinformował o zmianie terminu raportu okresowego za I półrocze 2019 r. Planowany na 27 września raport zostanie przesunięty na dzień 19 września.

 

Bank PKO BP, Millennium i PZU na zielono

Bank PKO BP zakończył poniedziałkową sesję na poziomie 41,75 zł za akcję, co stanowi wzrost o 1,33%. Niewiele już brakuje do czerwcowego szczytu z tego roku, kiedy cena akcji banku PKO BP wyniosła 42,11 zł.

FXMAG akcje jsw z solidnym wzrostem. pgnig powyżej 5 zł. idea bank, millennium i pko bp na zielono. pzu także rośnie. kolejna nudna sesja dla pekao. alior bank liderem sesji jsw akcje jsw pzu pgnig akcje pgnig alior bank pge pko bp akcje pko bp pekao akcje pekao millennium idea bank akcje idea bank getin noble getin lpp gpw wig20 5

 

Dzisiejsza sesja była udana także dla Banku Millennium. Na zamknięciu kurs akcji Millennium wyniósł 6,58 zł, co stanowi wzrost o 1,86%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU także zakończył dzisiejszą sesję na zielono. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 38,22%, co stanowi wzrost o 0,92%.

 

Kolejna nudna sesja dla Pekao

Dla drugiego największego polskiego banku - Pekao, była to kolejna mało ciekawa sesja, na której kurs akcji oscylował w okolicach poprzedniego zamknięcia. Ostatecznie na koniec dzisiejszej sesji cena akcji banku Pekao wyniosła 107 zł, co stanowi spadek o 0,33%.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk