• Odbierz prezent
JSW z dwucyfrowym spadkiem, CD Projekt też mocno traci. PKO BP, Pekao i Alior Bank na mocnym minusie. Spadki nie ominęły też Allegro. Czarna środa na GPW

Środowa sesja na GPW upłynęła pod znakiem mocnych spadków. Indeks WIG20 stracił 4,66%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1549,74 pkt. Po raz ostatni tak nisko indeks WIG20 był notowany w kwietniu. mWIG40 spadł o 5,09%, a sWIG80 o 4,05%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na mocnym minusie, tracąc 4,64%.

 

Lotos i Play na zielono

Wśród walorów należących do indeksu WIG20 znalazły się tylko dwie zielone perełki. Jedną z nich był Lotos, który zyskał 1,61%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 27,17 zł. Drugą natomiast był Play, który zakończył notowania na symbolicznym plusie o 0,05%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 38,82 zł. W poprzednim dniu poinformowano, że Komisja Europejska dała zielone światło na przejęcie spółki przez Iliad.

Czytaj także: Play coraz bliżej zniknięcia z giełdy. Komisja Europejska dała zielone światło na przejęcie spółki

27 października poinformowano, że Komisja Europejska nie wyraża sprzeciwu wobec przejęcia Play przez francuską spółkę telekomunikacyjną Iliad.   27 października w godzinach wieczornych poinformowano, że Komisja Europejska wydała decyzję o niewyrażaniu sprzeciwu wobec przejęcia Play Communications .. Czytaj
Play coraz bliżej zniknięcia z giełdy. Komisja Europejska dała zielone światło na przejęcie spółki

 

JSW z dwucyfrowym spadkiem, CD Projekt na mocnym minusie

Pozostałe największe spółki zakończyły sesję spadkami. Wśród nich najmocniej straciła JSW. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 16 zł, co stanowi spadek o 13,02%.

CD Projekt też zakończył dzisiejsze notowania na mocnym minusie. Kurs akcji spółki spadł o 9,09%. Na koniec sesji za akcje CD Projekt inwestorzy płacili 331 zł. Wczoraj spółka poinformowała o przesunięciu premiery gry Cyberpunk.

Czytaj także: Do trzech razy sztuka... CD Projekt przesuwa premierę Cyberpunka 2077 dla dobra graczy i inwestorów

Do trzech razy sztuka! 21 dni - dokładnie tyle dodatkowo będą musieli poczekać gracze i inwestorzy oczekujący na premierę najbardziej wyczekiwanej gry w historii polskiej branży gamingowej, jaką jest flagowa produkcja CD Projekt. Spółka po raz trzeci w tym roku przesunęła termin premiery Cyberpunka .. Czytaj
Do trzech razy sztuka... CD Projekt przesuwa premierę Cyberpunka 2077 dla dobra graczy i inwestorów

 

PKO BP i Pekao w dół, Alior Bank też mocno traci

Mocne spadki dotknęły również akcje banków. Kurs akcji największego polskiego banku PKO BP spadł o 6,69%. Na koniec notowań za akcje PKO BP płacono 19,38 zł. Drugi największy bank Pekao stracił 6,62%. Na zamknięciu akcje Pekao kosztowały 43 zł. Alior Bank zakończył sesję spadkiem o 7,34%. W końcówce notowań za akcje banku inwestorzy płacili 11,80 zł. Santander Bank Polska zakończył dzień na minusie o 2,69%. Na koniec sesji akcje banku kosztowały 126,40 zł.

 

PGE i Tauron na sporym minusie, spadki nie ominęły Allegro

Spółki z pozostałych sektorów też zakończyły dzień mocnymi spadkami. Kurs akcji Allegro spadł o 7,36%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 87,67 zł.

PGE też zakończyła dzień mocnym spadkiem, tracąc 7,32%. Na zamknięciu cena akcji spółki energetycznej wyniosła 4,73 zł.

Kurs akcji Tauronu spadł o 5,99%. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 1,85 zł.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk