• Odbierz prezent
JSW z delikatną korektą. Alior, CCC w górę. Spadają akcje KGHM oraz PGNIG. WIG20 w dół

Pierwsza sesja po wyborach przynosi spadki na warszawskim parkiecie. Podaż widoczna jest na indeksie WIG (-0,55%) oraz WIG20 (-0,68%). Z indeksu polskich blue chipów należy pochwalić kurs Alior Bank, CCC, CD Projekt oraz Lotos. To niestety jedyne spółki, które znajdują się nad poziomem piątkowego zamknięcia. Z WIG20 najmocniej przeceniane są akcje JSW. Spadają o prawie 4%. Trzeba jednak dodać, że ostatnie 2 sesje były w wykonaniu Jastrzębskiej Spółki Węglowej bardzo udane. Korekta nie powinna nikogo dziwić. Słabo zachowują się akcje KGHM oraz PGNIG. Z każdą kolejną minutą rośnie siła niedźwiedzi w Warszawie.

Kurs JSW doczekał się korekty po szybkich wzrostach

Kurs Jastrzębskiej Spółki Węglowej spada, ale mimo to cały czas znajdujemy się nad poziomem 22 złotych. Sesja piątkowa przyniosła wystrzał wolumenu co tylko potwierdza siłę popytu. Możliwe, że jesteśmy świadkami zatrzymania się trendu spadkowego. Najbliższy opór dla kursu JSW wynosi 26 złotych, natomiast wsparcie stanowi okolice 21.40 PLN.

Kurs JSW akcje Jastrzębska Spółka WęglowaWykres JSW. Kurs Jastrzębskiej Spółki Węglowej wyhamował z dramatyczną przeceną

Kurs KGHM wewnątrz krótkoterminowego trendu bocznego

Otwarcie sesji poniedziałkowej nie przynosi wzrostów KGHM. Akcje miedziowego giganta zaliczają niewielkie spadki w związku z luką cenową. Wydaje się, że same wyniki wyborów zostały przez inwestorów odebrane neutralnie. Ciężko doszukiwać się wpływu ich wyników na zachowanie kursów najważniejszych spółek.

Kurs KGHM Wykres KGHM akcje KGHMWykres KGHM. Kurs KGHM w marazmie, bez wyraźnego kierunku

Kurs PKN Orlen na wzrostowej fali

Nieustannie od ponad dekady kurs PKN Orlen pnie się w górę. Od mniej więcej 2 lat tendencja wzrostowa przerodziła się w formacje trójkąta symetrycznego. To oznacza, że na wykresie PKN Orlen panuje tendencja boczna. Ewentualne wyłamanie poziomu 110 złotych mogłoby przynieść mocniejszą falę zakupową. Czy tak się stanie? Z pewnością istotne będzie najbliższe sprawozdanie finansowe publikowane przez PKN Orlen.

Kurs PKN Orlen Wykres PKN OrlenWykres PKN Orlen. Kurs paliwowego giganta utrzymuje się w tendencji bocznej

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk