• Odbierz prezent
JSW wstaje z kolan. LPP poniżej 8000 złotych, KGHM w okolicach zera. WIG20 na zielono

Ostatnia sesja tygodnia na warszawskim parkiecie przebiega w optymistycznych nastrojach. Do południa WIG20 zalicza ponad 0,6% wzrosty. Rośnie 15 spółek, a spadki 5 walorów nie przekraczają 1%. Najmocniej rośnie kurs JSW oraz kurs PGNIG. Jastrzębska Spółka Węglowa wychodzi powyżej 20 złotych za akcje. Kurs PGING wynosi 4.55 PLN. Dobrze na sesji piątkowej zachowują się walory Dino Polska, Play, Alior, PKO BP, PZU oraz CCC. Z szerokiego rynku warto wyróżnić akcje Polnord (+9,24%), Boombit (+7,04%) oraz Idea Bank (+4,41%). Czerwonymi latarniami są Ursus oraz Unimot. W przypadku akcji Ursus osiągnięte zostało historyczne minimum. Ciężko będzie odbudować zaufanie akcjonariuszy do zarządu Ursusa. Spadki mogą się jeszcze nasilać. Zobaczmy jak prezentują się wykresy JSW, KGHM oraz LPP na sesji piątkowej.

JSW w końcu w górę. Czy jest szansa na odwrócenie trendu?

Piątkowa sesja w końcu przynosi wzrosty kursu JSW. Jastrzębska Spółka Węglowa przebiła się powyżej 20 złotych, ale ciężko mówić o odwróceniu trendu na tym walorze. Na razie pozytywnie inwestorzy zareagowali na rynkowe wsparcie. Wydaje się, że jest to raczej chwilowa korekta i złapanie oddechu niż mocne wyhamowanie spadków. Zdecydowanie mocniejszą strefą są okolice 13 złotych. Spadki o kolejne 7 PLN byłyby gwoździem do trumny inwestorów. Oznaczałoby to kolejną, kilkudziesięcioprocentową przecenę.

Wykres JSW Wykres akcji JSW. Pierwszy poziom wsparcia wytrzymał napór podaży

Kurs KGHM zmierza w stronę lokalnego dna

Akcje KGHM kontynuują tendencje spadkową. Sesja piątkowa nie przynosi na razie ożywienia wśród inwestorów. Akcje notowane są w okolicach otwarcia, które wypadło na poziomie 74 złotych i 2 groszy. Lada moment może odbyć się test lokalnego dołka. Przełamanie 72 PLN może przynieść przyspieszenie fali spadkowej. Kolejny istotny poziom znajduje się w okolicach 67 złotych.

Kurs KGHM wykresKurs KGHM na razie zmierza na południe

Akcje LPP - nie pomagają inwestycje w Rumunii

Na wczorajszej sesji odzieżowy gigant poinformował o otwarciu magazynu w Rumunii. Rynek nie przyjął dobrze tego komunikatu i w zasadzie od tamtego momentu obserwujemy przecenę akcji LPP. Aktualnie kurs LPP wynosi 8015 złotych. Najbliższe wsparcie dla kursu to poziom 7500 złotych, który jest zarazem górnym poziomem luki cenowej z 11 września.

Kurs LPP wykres LPPKurs LPP w dół

Notowania: KGHM Polska Miedz SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KGH/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk