• Odbierz prezent
JSW wraca do spadków. PGE oraz Tauron ostro w górę. Najmocniej traci Play oraz Cyfrowy Polsat

Sesja wtorkowa na warszawskim parkiecie przebiega w optymistycznych nastrojach. Indeks WIG oraz WIG20 notują delikatną zwyżkę. Z szerokiego rynku, najmocniej zyskują akcje Work Service oraz Bioton. Najwięcej na wartości tracą Polnord oraz Rafako. Z polskich blue chipów musimy wyróżnić spółki energetyczne - PGE oraz Tauron Polska Energia. Wzrosty sięgają 5%. Po drugiej stronie zmienności znajdziemy Cyfrowy Polsat oraz akcje Play. Spadki nie są jednak dramatyczne i oscylują w granicach 2%. JSW na sesji wtorkowej traci nieznacznie powyżej 1%. Czy to oznacza, że czeka nas powrót trendu spadkowego? Sprawdźmy jak prezentuje się wykres JSW, PGE oraz Tauron Polska Energia.

PGE odbija się od rynkowego dna cenowego

Inwestorzy na sesji wtorkowej skłonni są płacić za akcje PGE nawet 8 złotych i 50 groszy. To oznacza, że kurs tej potężnej grupy kapitałowej zyskuje ponad 5% na wartości. Nie jest to jakaś mocno pozytywna sytuacja, bo jednak ostatnie tygodnie nie przynosiły optymizmu, a na początku roku kurs PGE oscylował powyżej 10 złotych za akcje.

 PGE wykres akcje PGEWykres akcji PGE. Przełamanie poziomu 9 złotych może przynieść odwrócenie trendu spadkowego

Tauron Polska Energia zyskuje na wartości. Jesteśmy najwyżej od 3 miesięcy

Sesja wtorkowa jest udana dla spółek energetycznych. Na wartości zyskują akcje Tauron Polska Energia. Inwestorzy za akcje płacą 1.73 złotego. W perspektywie rocznej już nie jest tak optymistycznie. Kurs TauronPE zanotował przecenę na poziomie 21,37%. Dzisiejsza sesja daje jednak nadzieje na odwrócenie tego niekorzystnego trendu.

Tauron Polska Energia wykres akcji TauronWykres akcji Tauron Polska Energia. Czy doczekamy się odwrócenia trendu?

JSW wraca do spadków

Radość akcjonariuszy JSW nie trwała zbyt długo. Po dwóch ładnych, wzrostowych sesjach przyszedł czas na przecenę. Niestety w bardzo brzydkim stylu zniesione zostały piątkowe wzrosty. Objęcie bessy stanowi zapowiedź powrotu do fali spadkowej. Najbliższe wsparcie dla akcji JSW wynosi 19 złotych. Przełamanie tego poziomu może stanowić sygnał do podejścia nawet w okolice 10 złotych.

JSW wykres akcji JSWWykres akcji JSW. Jastrzębska Spółka Węglowa wraca do tendencji spadkowej


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk