• Odbierz prezent
JSW - sprzedawaj i trzymaj się z daleka. Analitycy ustalili cenę docelową akcji poniżej historycznych minimów

Jastrzębska Spółka Węglowa od początku 2018 r. znajduje się w bardzo mocnym trendzie spadkowym, zaś aktualną sytuację spółki dodatkowo pogarsza globalna panika na giełdach, która również pogłębia spadki akcji JSW. Jak wynika z najnowszej rekomendacji analityków Ipopema Securities, na wyjście z trendu spadkowego na razie nie ma co liczyć, zaś najlepszym wyjściem będzie sprzedaż akcji JSW. Analitycy ustalili cenę docelową dla spółki na poziomie znajdującym się poniżej historycznych minimów jej notowań.

 

W rekomendacji z 25 lutego analitycy Ipopema Securities utrzymali zalecenie „Sprzedaj” dla akcji JSW, obniżając cenę docelową z 36,92 PLN do 8,47 PLN za sztukę. Tym samym cena docelowa znajduje się poniżej historycznych minimów z początku 2016 r. (8,6600 PLN).

 

Wg analityków Ipopema, akcje JSW będą spadać ze względu na spadające ceny węgla metalurgicznego na globalnych rynkach (również ze względu na epidemię koronawirusa) oraz wzrastające koszty operacyjne w nadchodzących kwartałach. Analitycy zauważają również, że JSW wykorzystało już 700 mln złotych z funduszu, który miał być zabezpieczeniem na spadki koniunktury. Ipopema zmniejszyła także prognozy produkcji JSW w 2019 r. o 3%.

 

Rekomendacja została opublikowana przy kursie akcji JSW na poziomie 14,7500 PLN, na poniedziałkowej sesji spółka traci 9,75%, kończąc dzień z ceną 12,5000 PLN za akcję.

Czytaj także: JSW nie ogranicza produkcji węgla, ale i tak spada - kurs najniżej od lat

Jastrzębska Spółka Węglowa, niejako w odpowiedzi na wczorajszą informację od spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, poinformowała że nie ogranicza wydobycia węgla i kontynuuje pracę zgodnie z wyznaczonymi planami. Mimo tej informacji, na środowej sesji JSW nie udało się uchronić od spadków, które są wyraz.. Czytaj
JSW nie ogranicza produkcji węgla, ale i tak spada - kurs najniżej od lat

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk