• Odbierz prezent
JSW ponad 6% w górę. KGHM i Lotos na solidnym plusie. Allegro i CD Projekt w centrum uwagi

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,57%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1849,57 pkt. Indeks średnich spółek mWIG40 zakończył dzień na symbolicznym plusie o 0,11%. Indeks małych spółek sWIG80 stracił 0,34%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył sesję na minusie o 0,40%.

 

JSW ponad 6% w górę, KGHM i Lotos na solidnym plusie

Liderem wzrostów okazała się JSW, zyskując 6,36%. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 24,90 zł. JSW oczekuje na decyzję PFR dotyczącą pożyczki preferencyjnej. Decyzja zostanie podjęta w najbliższych tygodniach.

Kurs akcji KGHM wzrósł o 2,23%. Na zamknięciu akcje koncernu miedziowego kosztowały 155,70 zł.

W pierwszej trójce najmocniej rosnących dzisiaj spółek znalazł się też Cyfrowy Polsat, zyskując 1,49%. W końcówce sesji za akcje spółki płacono 27,28 zł.

Spółki paliwowe też mogą zaliczyć dzisiejszą sesję do udanych. Kurs akcji Lotosu wzrósł o 1,12%. Orlen zyskał 0,93%.

 

Allegro i CD Projekt z wynikami kwartalnymi

Dzisiejsza sesja była ciekawa ze względu na wyniki kwartalne dwóch spółek należących do indeksu WIG20. Jedną z nich był tegoroczny debiutant Allegro, który przedstawił swe wyniki przed sesją. Spółka zakończyła sesję spadkiem o 6,48%. Na koniec notowań akcje Allegro kosztowały 74,20 zł.

Czytaj także: Allegro publikuje pierwsze wyniki finansowe po debiucie. Jest gorzej od oczekiwań, ale spółka widzi przyszłość w kolorowych barwach

Przed rozpoczęciem czwartkowej sesji Grupa Allegro opublikowała pierwsze wyniki kwartalne po swoim niedawnym debiucie giełdowym. W trzecim kwartale największa spółka na GPW osiągnęła wyniki niższe od rynkowych oczekiwań, jednocześnie ponosząc stratę netto. Na rozpoczęciu sesji akcje Allegro tanieją .. Czytaj
Allegro publikuje pierwsze wyniki finansowe po debiucie. Jest gorzej od oczekiwań, ale spółka widzi przyszłość w kolorowych barwach

Wczoraj po sesji swe wyniki finansowe przedstawił CD Projekt. Na początku dzisiejszych notowań kurs akcji spółki zyskiwał, jednak w kolejnych godzinach powoli osuwał się w dół. Na koniec sesji za akcje CD Projekt płacono 358,90 zł, co stanowi spadek o 1,4%.

 

LPP, Pekao i PGNiG na czerwono

Nie brakowało też dzisiaj innych czerwonych perełek. Kurs akcji LPP spadł o 2,69%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 6880 zł.

Bank Pekao stracił 1,58%. W końcówce sesji akcje banku kosztowały 59,72 zł.

Spółka PGNiG zakończyła dzień na minusie o 1,3%. Na koniec sesji za  akcje spółki inwestorzy płacili 5 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk