• Odbierz prezent
JSW planuje zmianę nazwy

W ostatnim czasie media poinformowały, że JSW planuje zmianę nazwy. Spółka nie chce być kojarzona tylko z węglem.

 

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej - Włodzimierz Hereźniak poinformował, że planowana jest zmiana nazwy spółki, by instytucje finansowe nie identyfikowały jej przede wszystkim z węglem. Banki nie są bowiem przychylnie nastawione do firm węglowych. Prezes zwrócił jednocześnie uwagę, że JSW produkuje dla hutnictwa, a nie dla energetyki. Podkreślił, że zapotrzebowanie na węgiel koksowy wciąż jest duże.

Prezes stwierdził: „Myślę, że w ciągu kilku miesięcy przygotujemy projekt rebrandingu firmy, który będzie jednym z elementów zmiany wizerunku spółki. Nie chcemy zmieniać nazwy wyłącznie z powodów wizerunkowych. Jastrzębska Spółka Węglowa od kilku lat realizuje strategię, dzięki której stajemy się przede wszystkim producentem surowca dla hutnictwa i w coraz większym stopniu dostawcą surowców chemicznych, które powstają przy okazji przetwarzania węgla na koks.” Dodał, że w ślad za zmianą nazwy pójdzie jeszcze większa zmiana oferty produktowej.

JSW jest jednym z największych lokalnych dostawców węgla koksowego w Unii Europejskiej. W końcówce wtorkowej sesji na GPW akcje spółki były notowane na plusie o 0,50% i kosztowały 26,09 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk