• Odbierz prezent
JSW PGNiG Idea Bank PZU Pekao Millennium PKO BP

Po wczorajszej wzrostowej sesji, w czwartek na GPW przeważają spadki. WIG20 znajduje się na minusie o około 0,7%. Indeks szerokiego rynku WIG obniżył się o 0,5%.

Wśród największych spółek liderem spadku w trakcie czwartkowej sesji jest JSW. Cena akcji JSW zaliczyła spadek o około 5%. Obecnie inwestorzy płacą za akcję JSW około 26,50 zł. W tym dniu poinformowano, że JSW rozpoczęła przenoszenie pracowników do nowo budowanej kopalni Bzie-Dębino. Do końca roku planuje zwiększyć zatrudnienie w tej kopalni do 300 osób, a w ciągu najbliższych trzech lat do 800 osób. Pierwszy węgiel z nowej kopalni jest spodziewany za 2-3 lata.

Dzisiejsza sesja nie jest też najszczęśliwsza dla największego polskiego banku PKO BP. Cena akcji banku zaliczyła spadek o 1,43%. Obecnie cena akcji PKO BP wynosi 40,68 zł.

Znacznie mniej natomiast spadła cena drugiego największego polskiego banku Pekao, bo tylko o około 0,20%. Obecna cena, jaką płacą inwestorzy to 105,70 zł.

Akcje największego polskiego ubezpieczyciela PZU są notowane na niewielkim minusie w okolicach 0,4%. Obecnie inwestorzy płacą za akcję 37,77 zł.

Cena akcji spółki PGNiG utrzymuje się na lekkim plusie w okolicach 0,7. Obecny kurs to 5,15 zł.

Po wczorajszym mocnym spadku ceny akcji Banku Millennium, na czwartkowej sesji kurs oscyluje w okolicach wczorajszego zamknięcia.

Dla Idea Banku jest to kolejna wzrostowa sesja. Wzrost nie jest już tak imponujący, jak w trakcie poprzednich sesji, w których wzrosty sięgały 20%. Na czwartkowej sesji cena akcji Idea Banku rośnie o 1,4%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk