• Odbierz prezent
JSW PGNiG PKO BP Pekao Millennium Getin Idea Bank PZU

Poniedziałkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,60%. Wartość indeksu największych spółek wyniosła na zamknięciu sesji 2173,29 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG także zakończył sesję na minusie o 0,60%.

Wśród największych spółek sześć z nich zakończyło sesję na plusie, pozostałe znalazły się po czerwonej stronie rynku.

Spośród warszawskich blue chipów dzisiejszą sesję największym spadkiem zakończyła Jastrzębska Spółka Węglowa. Na zamknięciu cena akcji JSW wyniosła 21,78 zł, co stanowi spadek o 5,22%. W trakcie sesji inwestorzy najmniej płacili za akcję JSW 21,46 zł. Po raz ostatni taki poziom ceny można było zobaczyć w połowie 2016 r.

FXMAG akcje jsw liderem spadków. pgnig na minusie. pko i pekao też w dół. millennium, getin i idea bank na czerwono. pzu bez większych zmian. pge i tauron po zielonej stronie rynku jsw akcje jsw pgnig akcje pgnig pko bp akcje pko bp pekao bank millennium millennium getin getin noble bank idea bank getin holding pzu gpw wig20 wig pge tauron kurs jsw kurs akcji pge 1

 

Drugą najmocniej spadającą spółką w WIG20 okazał się mBank, który w trakcie ostatnich sesji był liderem wzrostów. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 347,60 zł, co stanowi spadek o 4,24%. W trakcie sesji za akcję mBanku najmniej płacono 341,60 zł.

Na poniedziałkowej sesji mocny spadek zaliczył także Alior Bank. Na koniec sesji cena akcji Alior Banku  wyniosła 38,82 zł, co stanowi spadek o 2,95%.

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję spadkiem o 1,80%. Na zamknięciu sesji cena akcji PKO BP wyniosła 39,32 zł. W trakcie sesji najmniej za akcję banku płacono 38,80 zł.  Na mniejszym minusie zakończył tę sesję drugi największy polski bank Pekao. Na koniec sesji cena akcji Pekao wyniosła 102,40 zł, co stanowi spadek o 1,16%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył poniedziałkową sesję na symbolicznym minusie o 0,19%.

Na poniedziałkowej sesji kurs akcji PGNiG spadł o 1,75%. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 4,70 zł.

Spośród spółek z WIG20 największym wzrostem sesję zakończyła spółka PGE, która przez większą część sesji była notowana na minusie. Na koniec sesji za akcje PGE płacono 7,99 zł, co stanowi wzrost o 2,41%. Wzrostem o 1,05% zakończył sesję Tauron, którego cena przez większą część sesji znajdowała się na lekkim minusie. Pozostałe spółki z WIG20, które zakończyły tę sesję na plusie, to PKN Orlen (wzrost o 0,86%), LPP (+0,70%), Play (+0,36%) i KGHM (+0,25%).

Dla Idea Banku poniedziałkowa sesja zakończyła się spadkiem o 5,35%. Na zamknięciu cena akcji Idea Banku wyniosła 2,21 zł. Getin Noble Bank stracił 6,15%. Getin Holding zakończył tę sesję spadkiem o 7,16%.

Na dzisiejszej sesji Bank Millennium stracił 3,87%. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 5,72 zł. Jest to najniższy poziom w tym roku. Po raz ostatni cena akcji Banku Millennium była tak nisko na początku 2017 r.

FXMAG akcje jsw liderem spadków. pgnig na minusie. pko i pekao też w dół. millennium, getin i idea bank na czerwono. pzu bez większych zmian. pge i tauron po zielonej stronie rynku jsw akcje jsw pgnig akcje pgnig pko bp akcje pko bp pekao bank millennium millennium getin getin noble bank idea bank getin holding pzu gpw wig20 wig pge tauron kurs jsw kurs akcji pge 2


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk