• Odbierz prezent
JSW leci na łeb na szyję. Akcje KGHM atakują wsparcie. CD Projekt oddala się od maksimów. Mimo to WIG20 w górę

Czerwona latarnia polskich blue chipów- JSW - kontynuuje tragiczną serię. Jeżeli ten tydzień zakończy się spadkami to będzie to 13. z rzędu przecena. Nawet w analizie świec japońskich taka sytuacja stanowi istotne ekstremum. Inwestorzy za akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej płacą już poniżej 20 złotych. Udane sesji nie zaliczył również KGHM, ale przecena tego giganta nie była dramatyczna. Spadki sięgały maksymalnie 2%. Korekta kontynuowana jest na akcjach CD Projekt. Od wierzchołka dzieli nas już ponad 20 złotych. Pomimo nieudanej sesji na tych 3 walorach, na GPW dopisywał optymizm. Indeks WIG oraz WIG20 wzrosły o niespełna 0,50%. Na wtorkowej sesji dokonano łącznie 78 107 transakcji, które odpowiadały za niespełna 700 milionowy obrót. Dobrze zachowywały się w szczególności akcje mBank (+2,27%), Lotos (+2,08%), PGE (+2,01%). Z szerokiego rynku na wyróżnienie zasługuje Idea Bank oraz Getin. Spółki ze stajni Leszka Czarneckiego zanotowały ponad 10% umocnienie. Dobrze sesji wtorkowej nie będą wspominali akcjonariuszy HELIO, Astarta oraz EkoExport. Wspomniane podmioty dotknęła ponad 7% przecena. Sprawdźmy jak wygląda sytuacja na wykresach JSW, KGHM oraz CD Projekt.

JSW- z tego się już nie da wyplątać

Nie przychodzi mi na dzień dzisiejszy żaden optymistyczny scenariusz, żadne działanie rządu, które mogłoby pozytywnie wpłynąć na Jastrzębską Spółkę Węglową. Czy to zmierzch tego największego producenta węgla koksowego w Unii Europejskiej? Pewnie gdyby miał decydować tylko Kraków to JSW nie przetrwałoby tej zimy. Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej leci na łeb na szyję i wydaje się, że nic nie jest w stanie zatrzymać przeceny. Kolejny przystanek to dopiero odległy pułap 14 złotych. Czy zobaczymy historyczne minima jeszcze w tym roku? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Akcje JSWWykres JSW. Kurs Jastrzębskiej Spółki Węglowej wygląda dramatycznie

KGHM - chwila oddechu przed spadkami

Dzisiejsza sesja dała do zrozumienia inwestorom, że przecena akcji KGHM może przyspieszyć. Nie udało się utrzymać kursu na optymistycznych poziomach i ostatecznie wtorkowe zmagania kurs KGHM kończy na poziomi 75 złotych i 62 groszy. Najbliższe wsparcie stanowi poziom 72 złotych i zapewne w tym tygodniu przyjdzie nam się z nim zmierzyć.

Kurs KGHM wykresWykres KGHM. Kurs miedziowego giganta utrzymuje się w delikatnej tendencji spadkowej

CD Projekt oparł się na lokalnym wierzchołku

Jedyną branżą na GPW w 2019 roku, którą można uznać, za sexy, jest branża gamingowa. Gdyby nie wzrosty tego segmentu obraz polskiego rynku kapitałowego wyglądałby po prostu fatalnie. Kurs CD Projekt to coś co cieszy nie tylko akcjonariuszy producenta Wiedźmina, ale również domy maklerskie oraz samą giełdę. Od ostatnich 5 sesji kurs CDR zalicza delikatną przecenę. Spadki nie są wielkie i wynoszą zaledwie 20 złotych. Aktualnie kurs doszedł do poziomu poprzedniego historycznego maksimum.

Kurs CD Projekt wykres CDRWykres kursu CD Projekt

Notowania: KGHM Polska Miedz SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KGH/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk