• Odbierz prezent
JSW: Kilkanaście dni temu byłą gorącą spółką, teraz zbiera siły do wystrzału. Jaki to będzie kierunek?

W rankingu popularności portalu Bankier.pl spółka JSW nadal zajmuje wysokie 3 miejsce zaraz po BIOMED i Inno-gene. Notowania spółki wystrzeliły po informacji z UE o pozostawieniu węgla koksującego na liście surowców krytycznych. Korzystnie wpływały też wzrosty cen na rynku węgla koksującego. Jak wygląda obecnie sytuacja na wykresie spółki po tym gorącym okresie dla spółki?

Konsolidacja notowań JSW w postaci popularnej formacji cenowej

Po osiągnieciu lokalnego maksimum w okolicach wcześniejszych poziomów oporu przy 30 PLN, notowania spółki JSW wyraźnie wyhamowały impet wzrostowy. Od 17.09.2020 cena wyznacza na wykresie coraz niższe szczyty i coraz wyższe dołki tworząc formację trójkąta. Częściej z takich formacji dochodzi do wybicia zgodnie z kierunkiem wcześniejszego trendu, jednak to statystyka. Bezpieczniej poczekać na wybicie i określenie kierunku przez którąś z sił rynkowych.

- po wybiciu dołem dobra okazja do akumulacji papierów to strefa 18-20 PLN, czyli poprzednie poziomy oporu wybite dynamiczną świecą.

- po wybiciu górą warto poczekać na pokonanie przez cenę poziomu 30 PLN i po reteście tego poziomu jako wsparcia można szukać kupna akcji.

 Wykres 2. Notowania spółki JSW w długim terminie, interwał dzienny

Wykres 1. Notowania spółki JSW w krótkim terminie, interwał dzienny

Historycznie niskie poziomy cen akcji

Oddalając wykres do początku notowań powyżej 120 PLN widzimy, że obecne poziomy cenowe są relatywnie niskie. Kurs przetestował w marcu 2020 historyczne dołki z 2016 roku w okolicach 8-9 PLN. Także potencjał wzrostowy jest, ale musi być wspierany informacjami fundamentalnymi. Analitycy oceniają, że ceny węgla nie uzasadniają obecnej wyceny spółki i nie gwarantują rentowności na poziomie operacyjnym. Znane są tez plany rządu dotyczące perspektyw górnictwa w Polsce.

 Wykres 2. Notowania spółki JSW w długim terminie, interwał dzienny

Wykres 2. Notowania spółki JSW w długim terminie, interwał dzienny

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk