• Odbierz prezent
JSW- kierunek 100 zł? Czy to realne aby Jastrzębska Spółka Węglowa znów wspięła się na szczyt?

Przyglądając się wykresowi spółki JSW widzimy, iż notowania poruszają się naprzemiennie między okolicami 100 zł oraz 10 zł. Czy ten schemat ma szanse się ponownie powtórzyć?

Szeroki kanał wzrostowy na JSW

Choć wygląda on ekstremalnie, to mimo wszystko kurs akcji spółki JSW respektuje ten szeroki kanał o minimalnym nachyleniu wzrostowym. Można więc przyjąć, że obecnie znajdujemy się w rejonie korzystnym do budowania długoterminowej pozycji na walorach spółki JSW. Trzeba jednak tutaj zaznaczyć, iż mówimy o naprawdę długoterminowej inwestycji.

Wykres 1: Kurs akcji spółki JSW (10 lat) 

Wykres 1: Kurs akcji spółki JSW (10 lat)

Czy dojdzie do sygnału kupna na JSW?

Przybliżając wykres, znajdziemy kolejne światełka w tunelu dla rynkowych byków. Po pierwsze jest to przełamana linia trendu spadkowego. Należy jednak w tym momencie podkreślić, iż nie jest to jednoznaczne z rozpoczęciem trendu wzrostowego, a jedynie informacja, że sprzedający nie są już aż tak agresywni jak wcześniej. Jest również druga szansa dla byków. Na wykresie obserwujemy strukturę, która może się przerodzić w odwróconą głowę z ramionami, czyli formację odwracającą trend. Jednak i w tym przypadku dostrzegamy pewien mankament. Jest ona wyrysowana ukoście, a to skłania do większej ostrożności.

 Wykres 2: Kurs akcji spółki JSW (3 lata)

Wykres 2: Kurs akcji spółki JSW (3 lata)

Podsumowanie sytuacji dzisiejszej gwiazdy z indeksu WIG20

Wzrost dzienny o ponad 17% to jasny sygnał, że spółka JSW znalazła się w kręgu zainteresowania większych kapitałów. Świadczy o tym również ogromny obrót, który wynosi 20% całego handlu na indeksie WIG20. To jednak koniec podpowiedzi, a decyzje inwestycyjne każdy musi podejmować samodzielnie. Pamiętajmy jednak, że do formacji ORGR dochodzi dopiero w momencie przebicia linii szyi.

Analiza spółki Tauron


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk